نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

3

نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

آموزش در دوره پسا کرونا به شکل مجازی اجرا شد و به دلیل نبود امکانات تکنولوژیک لازم معلوم نیست آموزش انجام شده در این دوره چه نتیجه ای خواهد داشت  ایا در متاورس رنگ هم اموزش همین روند اموزش مجازی را ادامه خواهد داد ؟

یا که در متاورس رنگ تکنولوژی لازم برای حضور در یک کلاس مجازی قدرتمند و قابل لمس فراهم آمده؟

و در شیوه آموزشی نیز آیا در متاورس رنگ همانطور که فناوری امکانات و ابزار اموزشی تغییراتی اساسی رخ  داده . دگرگونی و بروزرسانی خواهد شد ؟

94af4ff7809e8246af582f6127ef3a197f440e2c 227 - نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

nazanin سوال پاسخ داده شده فوریه 2, 2024
گذاشتن نظر
1

نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

در دنیای موازی متاورس رنگ شما با استفاده از VOD های آموزشی, میتوانید علم و دانش خود را با سایر شهروندان به اشتراک بگذارید همچنین میتوانید محیط های آموزشی و آزمایشگاهی را به صورت شبیه سازی شده و واقعی گرا اجرا نمایید.

orgi 5 - نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

محتوای متنی پاسخ به سوال نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

سلام دوستان مرضیه ثاقب علیزاده هستم. در این بخش از ویدیو ها قراره به سواالتی که شما عزیزان که در انجمن متاورس ایران مطرح کردید پاسخ بدیم. سوالی که امروز قراره به اون بپردازیم

نقش متاورس رنگ در آموزش چیست

در پاسخ به این سوال باید خدمت شما عزیزان عرض کنم که متاورس رنگ یک بستری رو فراهم کرده که همه شهروندان در همه رده سنی از کودک تا بزرگسال بتونن داخل این متاورس رنگ فعالیت کنن و به علم آموزی بپردازن. خب آموزش در همه جای دنیا نقش مهمی داره و یک اولویت هستش، خب شما وقتی آموزشی رو دیده باشی حاال در هر زمینه ای میتونه آموزش دروس دبستان مدارس باشه یا آموزش فنی باشه، مکانیکی باشه یا کمک های اولیه باشه یا حاال هر چیز دیگه ای…

حاال وقتی اینو یاد بگیرین مسلماً میتونین با توجه به این آموزشی که دیدید، میتونین شغل خودتون رو ایجاد کنید و به کسب درآمد برسید. حاال داخل متاورس رنگ یکسری آموزش ها وجود داره که توسط شهروندان این آموزشگاه ها تاسیس شده.

خب هر آموزشگاه میتونه موضوع خودش رو داشته باشه، یک آموزشگاه میتونه، آموزشگاه کلاس زبان باشه یک آموزشگاه دیگه میتونه آموزشگاه کمک های اولیه باشه یک آموزشگاه دیگه میتونه آموزشگاه کلاس های درسی باشه به وورتی که شما استاد خوووی میگیرید و اونجا خب تدریس درس مثالً ریاضی رو یاد میگیرید یا علوم یا هر چیز دیگه ای. خب بخاطر اهمیتی که آموزش در کشور ایران داره، بستر متاورس رنگ این محیط رو برای شما فراهم کرده.

حال در ادامه یکسری سواالت پرسیده شده که باهمدیگه به اونا پاسخ میدیم.

گفته شده آموزش در دوره پسا کرونا به شکل مجازی اجرا شد و به دلیل نبود امکانات تکنولوژی الزم معلوم نیست آموزش انجام شده در این دوره چه نتیجه ای خواهد داشت؟ آیا در متاورس رنگ هم آموزش همین روند آموزش مجازی را ادامه خواهد داد؟

خب ببینید بنده داخل دوره ای کرونا بودش خب دانشگاه میرفتم و شرایط کلاس های آموزشی مجازی رو خب از نزدیک مشاهده کردم و خب تو این روند بودم. اینکه شما آموزش ببینید از طریق فضای مجازی اولاچیز بدی نیست اما این که این آموزش چجوری ارائه بشه این خیلی مهمه. وقتی شما یک بستری داشته باشید که مردم بتونن داخل این بستر قرار بگیرن برای آموزش باید به همهی نکات توجه کنید. مثالا میتونید یکدونه از نکات این باشه که خب یک شهروندی حاال در دوره کرونا مریض بود، یک فردی مریض بود نمیتونستش سر کلاس درسیش حضور پیدا کنه خب تکلیف این فرد که از کلاس جا مونده چی میشد؟

خب این کلاس ها جایی ذخیره نمیشد و کسی نمیتونستش اونهارو دوباره ببینه اما در متاورس رنگ خب شما وقتی حضور نداشته باشی میتونید حتی آواتار خودتون رو که توسط هوش مونوعی مدیریت میشه رو سر کلاس ببرید تا ودای استاد و اون چیزی رو که میگه برای شما ضبط کنه یا اوالً میتونید به استاد بگید تا اون کلاسی که برای شما اجرا کرده رو ضبط شدش رو در اختیار شما قرار بده. خب مثالً ما کلاس هایی داشتیم که کلاس های کامپیوتری بود و خب نیاز داشتیم به محیط نرم افزاری یا هر چیز دیگه ای.

خب داخل دنیای مجازی متاورس رنگ این محیط ها فراهم هستش اما مثالً داخل پلتفرمی که دانشگاه برای ما مدنظر گرفته بود ما محیطی نداشتیم و به راحتی از این موضوع های آموزشی رد میشدن چراکه خب بستری آماده نبود و میگفتن حاال انشاهلل کرونا تموم شد آموزش میبینین و خب آموزشی هم ندیدیم

. اما داخل دنیای موازی متاورس رنگ، بستر های آزمایشگاهی و کارگاهی زیادی وجود داره که خب میتونید از اونها استفاده کنید، این آزمایشگاه ها، کارگاه ها خیلی هوشمند هستن و شما میتونید هر تجربه ای رو اونجا امتحان کنین.

به طور مثال برای رشته تجربی خب نیاز دارم به کالبدشکافی، شاید خیلی از دانشگاه ها این اجازه رو به دانشجوی خودشون ندن که کالبدشکافی کنن یا حاال یک محیطی رو ندارن مثالً برای این کار که حتی بتونن یک حیوونی رو یک قورباغه ای رو مثالً تشریح کنن. خب به وورت راحت از این موضوع عبور میکنن. اما در متاورس رنگ شما میتونید شبیهساز این هارو مشاهده کنین، وارد یک آزمایشگاه میشید، میتونید یک جسم رو شما کالبدشکافی کنید و خب تشریح کنید ببینید داخلش چیه؟

یا آزمایشگاه هایی که برای شیمی در نظر گرفته شده میتونه ترکیب محلول ها داخل دنیای فیزیک خیلی خطرناک باشه اما داخل آزمایشگاه ها، کارگاه ها میتونید این ترکیبات رو با همدیگه ترکیب کنید و خب برای کسی خطرناک نیستش چون که شبیه سازی شده و خطره جانی کسی رو تهدید نمیکنه.

خب سوال پرسیده شده که در متاورس رنگ تکنولوژی الزم برای حضور در یک کلاس مجازی قدرتمند و قابل لمس فراهم اومده؟ خب ببینید برای پاسخ به این سوال باید بگم که شما زمانی که حضور بخواید داشته باشید داخل یک کلاس به این وورت هستش که حاال شما داخل دنیای فیزیک به یک شغلی مشغول هستید که زمان اجرای این کلاس شما حضور ندارید و خب شما قبل از اون با موسسهای که داخل متاورس رنگ ثبت نام کردید این موضوع رو در میون میزارید خب کلاس های اونها با هوش مونوعی مدیریت میشه و شما هر زمانی که بخواید میتونید وارد اون آموزشگاه بشید و اون کلاس رو مشاهده کنید که خب استاد اون توسط هوش مونوعی مدیریت میشه و خب آموزش رو به شما میده و کلاس رو به اتمام میرسونه، یعنی هر بازه زمانی شما اقدام کنید میتونید آموزش خودتون رو ببینید و خب این برای شاغلین میتونه یک پوینت خیلی مثبت باشه.

پرسیده شده شیوه آموزشی نیز آیا در متاورس رنگ همانطور که فناوری امکانات و ابزار آموزشی تغییرات اساسی داده دگرگون و بهروزرسانی خواهد شد؟

دنیای موازی متاورس رنگ یک دنیای موازی هستش که با دنیای فیزیک در ارتباط هستش و همگام هستش. خب زمانی که در دنیای فیزیک یک تغییراتی انجام داده میشه داخل متاورس رنگ هم اون تغییرات اعمال میشه. خب چراکه یک دنیای موازی هستش و باید همگام باشن حال چه بسا اینکه متاورس رنگ با هوش مونوعی که داره استفاده میکنه یک گام یا حتی چندین گام از دنیای فیزیک جلوتر باشه

خب دوستان پاسخ دهی به این بخش از سواالت ما اتمام رسید، خیلی خوشحالم که تا انتهای این ویدیو همراه من بودید این ویدیو رو میتونید داخل سامانه های ویدیویی اعم از یوتوب، آپارات، نمایش، نماشا، جعبه، دالفک، فیلو و 4mp مشاهده کنید. محتوای متنی این ویدیو رو میتونید در انجمن متاورس زیر همین سوالی که مطرح شده مشاهده کنید. خیلی خوشحال میشم که نظرات و انتقادات خودتون رو برای ما ثبت کنید

 

موضوعاتی که در ویدیو به آنها پرداخته شده است؟

00:11 نقش متاورس رنگ در آموزش چیست؟

2:11 آموزش در دوره پسا کرونا به شکل مجازی اجرا شد و به دلیل نبود امکانات تکنولوژی الزم معلوم نیست آموزش انجام شده در این دوره چه نتیجه ای خواهد داشت؟

2:22 آیا در متاورس رنگ هم آموزش همین روند آموزش مجازی را ادامه خواهد داد؟

6:02  که در متاورس رنگ تکنولوژی الزم برای حضور در یک کلاس مجازی قدرتمند و قابل لمس فراهم اومده؟

7:18 شیوه آموزشی نیز آیا در متاورس رنگ همانطور که فناوری امکانات و ابزار آموزشی تغییرات اساسی داده دگرگون و بهروزرسانی خواهد شد؟

ویدیو پاسخ به سوال نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

nazanin ارسال نظر جدید ژانویه 17, 2024
saeed.zajkani اظهار نظر کرد

بله، متاورس رنگ به عنوان یک بستر آموزشی و آموزشگاهی چشم‌اندازهای جالبی را برای افراد ایجاد کرده است. این امکان که افراد مختلف می‌توانند آموزش‌های متنوعی را در دنیای مجازی متاورس رنگ ببینند و یاد بگیرند، برای ارتقاء مهارت‌ها و کسب دانش جدید بسیار مفید است. همچنین، این امکان که خود افراد بتوانند آموزش‌های جدیدی ایجاد کنند و به دیگران ارائه دهند، به ایجاد اشتغال و کسب درآمد نیز کمک می‌کند. این امکانات آموزشی در دسترس افراد از تمام رده‌های سنی و در تمام زمینه‌های تخصصی قرار دارد و از اهمیت بزرگی برخوردار است.

nazanin اظهار نظر کرد

این قابلیت VOD های آموزشی در متاورس رنگ، یک فرصت بسیار عالی برای آموزش و یادگیری است. با استفاده از این قابلیت، افراد می توانند به راحتی و بدون محدودیت مکانی، از علم و دانش سایر افراد در سراسر جهان بهره مند شوند. همچنین، با شبیه سازی محیط های آموزشی و آزمایشگاهی، امکان یادگیری و تجربه عملی مفاهیم آموزشی به صورت واقعی تر فراهم می شود.

گذاشتن نظر
1

7ddfff399834fe176a91273c5f64e9680d7e70c9 796 - نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

پاسخ به سوال نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

در پاسخ به سوال مطرح شده باید عرض کنم که

متاورس یک مفهوم جدید و پیشرفته است که به یک دنیای مجازی و تعاملی اشاره دارد که توسط تکنولوژی‌هایی مانند واقعیت افزوده (AR)، واقعیت مجازی (VR) و ساخته شده است و با استفاده از عینک های واقعیت مجازی جذابیت این محیط چندین برابر خواهد شد در حال حاضر، آموزش در متاورس رنگ به عنوان یک روش نوین آموزش در حال شروع است. این روش به دانش‌آموزان امکان می‌دهد تا در یک دنیای مجازی تعاملی به صورت هماهنگ با دیگر دانش‌آموزان و معلمانشان درس بخوانند. برای آموزش در متاورس رنگ ، ابتدا نیاز است تا به پلتفرم متاورس رنگ مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنید. سپس می‌توانید به عنوان یک شهروند داخل دنیای مجازی، به کلاس درس خود بپیوندید و با دیگر دانش‌آموزان و معلمان در دنیای مجازی تعامل کنید.

از دیگر مزایای آموزش در متاورس رنگ می‌توان به امکان استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته مانند واقعیت افزوده و واقعیت مجازی برای ارائه درس‌های جذاب و زیبا، بهبود تجربه دانش‌آموزان از یادگیری و افزایش هم‌افزایی و هم‌تعاملی بین دانش‌آموزان و معلمان اشاره کرد.

nazanin ارسال نظر جدید اکتبر 4, 2023
saeed.zajkani اظهار نظر کرد

با سپاس از پاسخ شما
در ادامه باید اشاره نمود که متاورس رنگ می تواند با استفاده از پلتفرم های رایج تحصیل را آسانتر و در دسترس تر قرار دهد .
اما آیا بهره مندی از اصلی ترین دستاورد های متاورس که همان فرصت ها و روش های آموزشی جدیدتر و موثر از طریق واقعیت افزوده و استفاده از هدست می باشد , در اختیار همه قرار می گیرد ؟ و تا آن زمان آیا متاورس رنگ برای استفاده بهینه تر از پلتفرم های رایج و در دسترس چه تدبیری اندیشیده ؟؟؟؟؟؟؟

nazanin اظهار نظر کرد

متاورس رنگ یک دنیای مجازی پیشرفته است که با استفاده از تکنولوژی‌های AR و VR ایجاد شده و به دانش‌آموزان این امکان را می‌دهد تا در یک محیط تعاملی و زیبا درس بخوانند. برای شرکت در آموزش در متاورس رنگ، ابتدا باید به پلتفرم متاورس رنگ ثبت نام کنید و سپس به عنوان یک شهروند در دنیای مجازی به کلاس درس بپیوندید. این روش بهبود تجربه یادگیری و افزایش هم‌تعاملی بین دانش‌آموزان و معلمان را فراهم می‌کند و از تکنولوژی‌های پیشرفته برای ارائه درس‌های جذاب استفاده می‌کند.

گذاشتن نظر
0

7fd99ea1974281ce447c73d4bb3ed5005f90cbf7 2922 - نقش متاورس رنگ در آموزش به چه صورت است ؟

آموزش بر پایه تعامل و تجربه”

در دنیای موازی متاورس رنگ، آموزش یکی از اصلی‌ترین وظایف و نقش‌های این اکوسیستم است. این دنیای دیجیتالی، با ارائهٔ محتواهای آموزشی تنوع‌بخش و پراختراع، به شهروندان امکان می‌دهد تا به صورت فعالانه در فرآیند یادگیری شرکت کنند و علم و دانش خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.

با استفاده از ویدیوهای آموزشی ، شهروندان می‌توانند به سرعت و به راحتی به محتواهای آموزشی دسترسی پیدا کنند و مطالب مورد نیاز خود را فرا بگیرند. این ویدیوها از طریق متاورس رنگ قابل دسترسی هستند و امکان تعامل مستقیم با محتوا و استفاده از ابزارهای آموزشی پیشرفته را فراهم می‌کنند.

علاوه بر این، متاورس رنگ به شهروندان امکان ایجاد محیط‌های آموزشی و آزمایشگاهی شبیه‌سازی شده را می‌دهد. این محیط‌ها، به شهروندان اجازه می‌دهند تا به صورت واقع‌گرا و تعاملی، تجربیات آموزشی را تجربه کنند و مهارت‌های خود را بهبود بخشند. این آزمایشگاه‌ها و محیط‌های آموزشی شبیه‌سازی شده، امکان ارائهٔ آموزش‌های عملی و کاربردی را به شهروندان می‌دهند و آن‌ها را برای مواجهه با چالش‌های واقعی زندگی آماده می‌سازند.

به این ترتیب، متاورس رنگ به عنوان یک فضای آموزشی پویا و تعاملی، نقش مهمی در توسعهٔ دانش و مهارت‌های افراد دارد و به آن‌ها امکان می‌دهد تا بهترین استفاده را از فرصت‌های یادگیری دیجیتالی برای پیشرفت فردی و ارتقاء جامعه داشته باشند.

nazanin سوال پاسخ داده شده فوریه 2, 2024
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1165 times
  • پاسخ ها3 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات