استاندارد متاورس چیست و استاندارد های متاورس را چه کسانی با چه هدفی عنوان خواهند کرد ؟

5

استاندارد متاورس چیست و استاندارد های متاورس را چه کسانی با چه هدفی عنوان خواهند کرد ؟

استاندارد در متاورس به چه مواردی بستگی دارد و برای دریافت استاندارد متاورس آیا نیاز است افراد خاصی دنیای موازی متاورس ساخته شده را بررسی و تایید نمایند ؟ آیا متاورس دارای یک چهارچوب اصلی خواهد شد و یا اینکه هر متاورس میتواند استاندارد های خود را داشته باشد ؟

7b93b20e2d532ad4253b119501819adb41afbdff 3 - استاندارد متاورس چیست و استاندارد های متاورس را چه کسانی با چه هدفی عنوان خواهند کرد ؟

پیش از هر چیزی به شما گفته خواهد شد که استاندارد یعنی چی و چه ذهنیتی برای ما درحال حاضر دارد !

درنظر بگیرید اقدام به خرید محصولی خواهید کرد که قیمت بالایی دارد و همچنین در بازار مشابه این محصول را شرکت های مختلفی تولید میکنند !! خب مسلما شما به دنبال یکسری تاییدیه خواهید رفت که فرق این محصول با محصولات دیگر را بررسی و درنهایت محصول مورد نظر را برای خود تهیه کنید .

از این رو استاندارد به شما کمک خواهد کرد که بتوانید محصول مورد نظر را از نظر یکسری خصوصیات تایید شده بدانید ، چرا هر استاندارد نشانگر رعایت یکسری چهارپوب برای تولید محصول میباشد .

دنیای متاورس نیز میبایست یکسری خصوصیات داشته باشد که از نظر جامعه جهانی و نیز شهروندان تایید و به بهره برداری برسد .

چهارچوبی که برای دنیا های موازی متاورس درنظر گرفته میشود همان استاندارد ها هستند .

چرا استاندارد متاورس برای کشور های خارجی حائز اهمیت است ؟

 • کنترل عملکرد تمام شرکت های تولید کننده دنیای موازی متاورس .
 • کسب درآمد از تحویل تاییدیه .
 • قدرت نمایی به منظور مدیریت ذهن عموم جامعه جهانی نسبت به محصولات تولید شده خود .
 • ایجاد بیس اتصال میان دنیا های موازی با یکدیگر به جهت دریافت کمیسیون اتصال و مدیریت اتصال بین تمامی متاورس ها در آینده .
 • حذف و تحریم شرکت های تولید کننده متاورس با هدف کنترل تمامی انسان ها متناسب با ساختار های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی با اهداف خصوصی .

استاندارد های متاورس شامل چه مواردی خواهد بود ؟

بخشی استاندارد هایی که برای متاورس ایرانی ” متاورس رنگ ” درنظر گرفته شده است به شرح زیر است .

 • گردش مالی در عرضه خدمات و محصولات .
 • ثبت اسناد خریداری شده توسط شهروندان .
 • رعایت حریم خصوصی شهروندان .
 • مراکز های نمایشی و تعاملات در شبکه ها و موتور های جستجو .
 • دسترسی شهروندان به دنیا های موازی .
 • محدودیت ابزار تعاملی در سنین مختلف شهروندان متناسب با لایه های باز ایجاد شده .

درمیان شرکت ها و اعضایی که خواهان استاندارد دهی به متاورس هستند متا و مایکروسافت است که میدرخشند چرا که این شرکت ها در صنعت دنیای موازی متاورس میدانند محصولاتشان یا در رقابت پیروز میشود یا درصورتی که پیروزی در محصولات فیزیکی نداشته باشند دنیای موازی متاورس میتواند تهدید بزرگی برای اقتصاد شرکت ها باشد .

دنیای موازی متاورس قرار است سخت افزار های مختلفی متناسب با نیاز آن دنیا در اختیار جامعه مصرف کنندگان قرار دهد ، پس درنظر داشته باشید قول های فناوری هرکدام به دنبال ساخت دنیای خود میباشند تا بتوانند شرکت های دیگر را وابسته به خود سازند .

آیا متاورس رنگ در ایران و جهان خود را به عنوان بهترین پروژه متاورس نشان خواهد داد ؟

شک نکنید که دنیای موازی متاورس رنگ چشم اندازی متفاوت را برای ایران و ایرانی درنظر دارد و رقابت یک طرفه ای با دیگر متاورس ها خواهد داشت .

مرضیه ثاقب علیزاده تغییر وضعیت برای انتشار مارس 13, 2023
Parham اظهار نظر کرد

واقعا خیلی موضوع هیجان انگیزیه فقط چند تا سوال پیش میاد که چطور میشه زمین خرید یا چطور میشه درآمد داشت و خیلی بهتر میشه که بتونیم به بعضی از رویداد ها که که مثل جلسه باشه و در دنیای واقعی نتونیم بهش برسیم و از این طریق در جلسه حضور داشته باشیم

abbas اظهار نظر کرد

با سلام خدمت دوستان.

پروژه متاورس رنگ یک پروژه بسیار خوب و مفید برای کشور و به ویژه جوانان خواهد بود. فرصتهای بیشماری برای کسب و کارها ایجاد خواهد کرد و از خروج بی مورد ارز از کشور جلوگیری خواهد کرد. 

ZizeX اظهار نظر کرد

حوزه تجارت در جهان متاورس دارای یک انقلاب حذفیات خواهد بود
محدویت سنی در متاورس بسیار مهم بوده و برای والدین امیت خاطر می آورد
بسیاری از جرائم نیز عملاً قابل به انجام نیستند زیرا که تقلب و هک و دسترسی غیرمجاز با حضور هوش‌های مصنوعی بسیار کمتر و بسیار تحت کنترل است؛ و عملاً جرائمی همچون قتل در جهانی که فیزیک و کالبد انسان نیست ممکن نیست و برقراری عدالت جزایی بسیار آسان و ممکن می‌گردد.

berlin اظهار نظر کرد

متاورس رنگ موجب کاهش بیکاری میشود و این امر باعث میشع کشور از نظر اقتصادی قوی تر شود

گذاشتن نظر
4

با سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان در رابطه با سوال ارائه شده تحت عنوان استاندارد های متاورس باید خدمتتان عرض کنم که متاورس خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد اول از همه و چیزی که بسیار مهم است این است که مطمئن شوید پروژه توسط مراکز رسمی و معتبر شناسایی و تایید شده باشند. از ویژگی های مهم متاورس الخصوص متاورس ملی این است که همه تلاش در آن بر این هدف استوار بوده است که رفع نیاز های مردم را به حداقل برساند با کمترین اتلاف وقت و با تاثیرگذاری و فوکوس بیشتر, بهترین بازخورد و نتیجه را به همراه داشته باشد متاورسی موفق خواهد بود که در آن حضور داشته باشند و پتانسیل تکنولوژی در جهت انجام کار های خود را داشته باشند حال این حضور در متاورس با داشتن آواتارها صورت میگیرد و پایداری (همیشه در دسترس بودن) برای فعالیت بدون محدودیت. چیزی که کمک به مردم میکند برای سرعت بخشیدن در رسیدن اهداف هزینه است, در دنیای فیزیکی هزینه های زیادی صرف رفت و آمد و آموزش های گوناگون , خرید سخت افزارها و نرم افزارها و دیگر موارد میشود اما تمام این هزینه ها در متاورس ناپدید میشود چون در آن نه نیازی به وسایل نقلیه برای رفت و آمد است و نه نیازی برای خرید سخت افزار یا نرم افزار . البته شاید به جای این موارد هزینه های دیگری در این محیط برای افراد ایجاد شود. داشتن درگاه های خوب برای ارز, باید خدمتتان عرض کنم ارزهای خارجی به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند و بدون پشتوانه میباشند و ممکن است هر لحظه ارزش دارایی شما کاهش و یا حتی ۰ شود . طی بررسی های بعمل آمده تمامی متاورس هایی که با ارزهای دیجیتال و زیرشاخه کوین ها هستند درحال ورشکستگی میباشند و آسیب جدی به سرمایه گذاران وارد شده است . متاورسی که با ارز دیجیتال خارجی بخواهد در ایران فعالیت کند مسلما تنها تفکر خارج کردن ارز از کشورمیباشد و این ساختار اصلا مناسب کشورمان نیست. درنظر داشته باشید متاورس می‌تواند ارزداخلی داشته باشد و بیش ساختار در ایران ایجاد شده باشد و وابسته به ارز های خارجی نباشد تا خروجی ارزی از کشور در این مورد به ۰ برسد . درخصوص پروژه های متاورسی عرض شود بهترین پروژه متاورس در ایران میبایست متصل به درگاه بانکی ایرانی باشد تا تمامی تراکنش ها در بانک مرکزی ایران ثبت گردد تا سرمایه گذاران دچار هیچگونه مشکلی نشوند . ارتباط کشور ها به یکدیگر در دنیای موازی متاورس بر پایه ارزهای داخلی متاورس که مورد تایید کشور ها است شکل خواهد گرفت . پروژه متاورس ملی یا همان متارنگ اولین متاورسی خواهد بود که با ارزهای داخلی فعالیت خود را استارت و با بیش از صد ها متد اقتصادی گردش مالی نوینی‌را ایجاد خواهد کرد . و بخش آخردر استانداردهای متاورس مخصوصا متاورس ملی, داشتن حریم شخصی است که بسیار حائز اهمیت است تمامی این امنیت ها توسط هوش مصنوعی و متخصصین کاربلد در این زمینه بررسی و مراقبت میشود . متاورس یک اکوسیستم تعاملی است پس باید محتوای ساخته شده با ساختارهای موجود سازگار باشد و تعیین پروتکل ها یکی ازمهم ترین کارهای ضروری برای سیاست گذاری میباشد که باعث میشود خطرات امنیت سایبری , ریسک هایی برای سیستم های سیاسی و فرهنگی و اقتصادی کشور نداشته باشد که تمامی این ها در متاورس ملی (متاورس رنگ) لحاظ شده و یکی از اهدافش بهبود بخشیدن و رشد کشور در زمینه های فرهنگی دوری از غربی گرایی است.

مرضیه ثاقب علیزاده تغییر وضعیت برای انتشار آوریل 4, 2023
ajorloo اظهار نظر کرد

در بازار معاملات به طور مثال ارز دیجیتال دست های پشت پرده بسیار وجود دارند که اعداد و ارقام به گاهی به صورت صوری جابه جا میکنند و سر عموم را به اصطلاح بی کلاه میگذارند. امیدوارم که این مسائله در معاملات متاورس رنگ وجود نداشته باشد. 

گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 6 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .
 • فعال
 • بازدیدها2206 times
 • پاسخ ها6 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده