متاورس دقیقا چیست ؟

1

متاورس دقیقا چیست؟

متا دنیای مجازی را متصور است که در آن آواتارهای دیجیتال از طریق کار، مسافرت یا سرگرمی با استفاده از هدست های به هم متصل می شوند . زاکربرگ در مورد متاورژن خوش بین بوده و معتقد است که می تواند جایگزین اینترنت آن گونه که ما می شناسیم شود 

 
 

 

images?q=tbn:ANd9GcQNzKQIm5UOPg9W8IvKYcUmEKHHDxesbzRYoOuzta Flg&s - متاورس دقیقا چیست ؟
 

متا دنیای مجازی را متصور است که در آن آواتارهای دیجیتال از طریق کار، مسافرت یا سرگرمی با استفاده از هدست های به هم متصل می شوند . زاکربرگ در مورد متاورژن خوش بین بوده و معتقد است که می تواند جایگزین اینترنت آن گونه که ما می شناسیم شود.

همه از جمله فیس بوک و مایکروسافت می خواهند صاحب متاورس شوند. اما این دقیقن چیه؟
مایک اسنایدربرت مولینا
ایالات متحده آمریکا امروز

 

متاورس اخیراً موضوع داغ گفتگو بوده است و فیس بوک و مایکروسافت هر دو ادعاهایی را مطرح کرده اند. اما متاورژن چیست؟ و چه زمانی به اینجا می رسد؟

نویسنده  نیل استفنسون با ابداع اصطلاح “متافورس”  در رمان علمی تخیلی خود در سال 1992 به نام “برخورد برف” اعتبار دارد، که در آن آواتارهای واقعی را تصور می کرد که در ساختمان های سه بعدی واقع گرایانه و سایر محیط های واقعیت مجازی با هم ملاقات می کردند.

از آن زمان به بعد، تحولات مختلف، پست‌های مهمی را در راه رسیدن به یک متاورز واقعی ایجاد کرده است، یک دنیای مجازی آنلاین که واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، آواتارهای هولوگرافی سه بعدی، ویدئو و سایر وسایل ارتباطی را در خود جای داده است. همانطور که متاورس گسترش می یابد، یک دنیای جایگزین فوق واقعی برای شما ارائه می دهد تا در آن همزیستی کنید.

نشانه‌هایی از متاورس در حال حاضر در جهان‌های بازی آنلاین مانند Fortnite، Minecraft و Roblox وجود دارد. و شرکت های پشت این بازی ها جاه طلبی دارند که بخشی از تکامل متاورس باشند .  

 

►آماده ایم؟ از فیسبوک گرفته تا فورتنایت، متاورس در حال فراخوانی است

◄ Call of Duty: Vanguard: Game سرگرمی خونین و هیجان انگیز بازی ویدیویی را فراهم می کند

متاورژن چیست؟

این ترکیبی از چندین عنصر فناوری، از جمله واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ویدئو است که در آن کاربران در یک جهان دیجیتال “زندگی می کنند”. حامیان metaverse تصور می کنند که کاربران آن در همه چیز از کنسرت ها و کنفرانس ها گرفته تا سفرهای مجازی به سراسر جهان، کار، بازی و ارتباط با دوستان خود را حفظ کنند.

Story from 
Chase

This holiday season, spend confidently with one app
 
See More →

 

متیو بال ، شریک مدیر شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Epyllion Industries، در مقاله ای در فوریه 2021 در وب سایت خود گفت: “در حال حاضر، ما در آستانه اینترنت بعدی هستیم.”

چه زمانی می توانیم انتظار دیدن آن را داشته باشیم؟

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا (فیسبوک سابق) که به تازگی نامگذاری شده است، تخمین می زند که پنج تا 10 سال طول می کشد تا ویژگی های کلیدی متاورس به جریان اصلی تبدیل شود. اما جنبه‌هایی از متاورژن در حال حاضر وجود دارد. سرعت پهنای باند فوق العاده سریع، هدست های واقعیت مجازی و دنیای آنلاین همیشه روشن در حال حاضر راه اندازی شده اند، حتی اگر ممکن است برای همه قابل دسترسی نباشد.

چند نمونه از آن چیست؟

در اینجا نگاهی داریم به آنچه امروز اتفاق می افتد که می تواند منجر به متاورژن شودفردا:

♦  متا. غول فناوری که قبلاً فیس‌بوک نام داشت قبلاً سرمایه‌گذاری قابل توجهی در واقعیت مجازی انجام داده است، از جمله خرید Oculus در سال 2014. متا دنیای مجازی را تصور می کند که در آن آواتارهای دیجیتال از طریق کار ، مسافرت یا سرگرمی با استفاده از هدست های VR به هم متصل می شوند. زاکربرگ در مورد متاورژن خوش بین بوده و معتقد است که می تواند جایگزین اینترنت آن گونه که ما می شناسیم شود. مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا ماه گذشته پس از فاش کردن تغییر نام تجاری شرکت، گفت: «پلتفرم و رسانه بعدی حتی اینترنت غوطه‌ورتر و مجسم‌تر خواهد بود که شما در آن تجربه دارید، نه فقط به آن نگاه کنید، و ما آن را متاورس می‌نامیم». 

222c7a50 0c7a 4481 8b37 832f4774cf73 CD21 546   NRP Oculus Cross Post  Horizon Workrooms Launch Inline 3 - متاورس دقیقا چیست ؟
 

♦  مایکروسافت. این غول نرم افزاری در حال حاضر از هولوگرام استفاده می کند و در حال توسعه برنامه های واقعیت ترکیبی و توسعه یافته (XR) با پلتفرم Microsoft Mesh خود است که دنیای واقعی را با واقعیت افزوده و واقعیت مجازی ترکیب می کند. در اوایل این ماه، مایکروسافت برنامه های خود را برای آوردن واقعیت ترکیبی از جمله هولوگرام و آواتارهای مجازی به تیم های مایکروسافت در سال 2022 نشان داد . همچنین در کار برای سال آینده: فضاهای متصل مجازی سه بعدی قابل کاوش برای خرده فروشی و محل کار. ارتش ایالات متحده در حال حاضر با مایکروسافت در حال کار بر روی یک هدست واقعیت افزوده Hololens 2 برای سربازان برای آموزش، تمرین و مبارزه است.

maxresdefault - متاورس دقیقا چیست ؟

♦  بازی های حماسی. تیم سوئینی، مدیر عامل شرکت سازنده Fortnite، گفته است: “این راز نیست که Epic در ساخت متاورس سرمایه گذاری کرده است.” این  کنسرت توسط افرادی مانند آریانا گرانده  و تراویس اسکات برگزار می شود ، تریلرهای فیلم و اولین موسیقی و حتی تجسم مجدد “غوطه ور ” سخنرانی تاریخی “من یک رویا دارم” مارتین لوتر کینگ در سال 1963 . و با MetaHuman Creator خود در حال توسعه انسان‌های دیجیتال واقع‌گرایانه است، که می‌تواند نحوه سفارشی‌سازی داپلگانگر دیجیتالی خود در بازی‌های جهان باز آینده باشد.

◄ تجهیزات واقعی در دنیای مجازی: Fortnite با Balenciaga در لباس‌هایی برای شما و آواتارتان شریک می‌شود.

► از NFL تا Air Jordan تا Ariana Grande: بزرگترین رویدادهای کراس اوور Fortnite تاکنون

♦  روبلوکس. این پلتفرم که در سال 2004 تأسیس شد، تعداد زیادی بازی تولید شده توسط کاربران، از جمله پیشنهادات نقش آفرینی مانند Bloxburg و Brookhaven را در خود جای داده است، جایی که کاربران می توانند خانه بسازند، کار کنند و سناریوهایی را اجرا کنند. ارزش روبلکس پس از عرضه عمومی در سال جاری به بیش از 45 میلیارد دلار رسیده است . در روز عرضه اولیه سهام خود در ماه مارس، دیوید بازوکی، بنیانگذار و مدیر عامل Roblox از همه کسانی که به این پلتفرم کمک کردند “یک قدم به تحقق چشم انداز ما از #Metaverse” نزدیک تر شد، تشکر کرد. از آن زمان، Roblox با شرکت کفش‌های اسکیت‌برد Vans همکاری کرد تا Vans World را ایجاد کند، یک پارک اسکیت‌برد مجازی که در آن بازیکنان می‌توانند لباس‌های تازه وانت بپوشند و یک باغ محدود Gucci را افتتاح کنند.، جایی که می توانید برای خود مجازی خود لباس و اکسسوری بخرید. 

maxresdefault - متاورس دقیقا چیست ؟

♦  ماین کرافت. یکی دیگر از دنیای مجازی مورد علاقه بچه ها، Minecraft متعلق به مایکروسافت است که اساساً معادل دیجیتالی لگو است، جایی که بازیکنان می توانند شخصیت دیجیتالی خود را ایجاد کنند و هر آنچه را که می خواهند بسازند. از ماه آگوست، Minecraft دارای بیش از 140 میلیون کاربر فعال ماهانه است. در طول همه‌گیری، محبوبیت آن در بین بچه‌هایی که مجبور بودند بیشتر به ارتباطات مجازی تکیه کنند، افزایش یافته است.

برخی از شرکت های کمتر شناخته شده دنیای آنلاین خود را راه اندازی کرده اند. دنیای فانتزی آنلاین  Second Life ، که در سال 2003 تأسیس شد، به عنوان یک واقعیت جایگزین در دهه دوم خود است.

53629ee6 1343 4c0d ab31 ef37f960596e Cherry Clouds Nowhere - متاورس دقیقا چیست ؟
 

پناهگاه آنلاین Nowhere دارای فضاهای مجازی دائمی و موقت – برای استفاده عمومی یا خصوصی – برای برگزاری کنسرت، جشنواره، گردهمایی مجدد، و کنفرانس است. Windmill Factory، شرکت تولید نیویورک که توسعه این پلتفرم را بیش از یک سال پیش آغاز کرد، پروژه هایی را برای لیدی گاگا و ناین اینچ نیلز انجام داده است.

کهکشان سنسوریوم در اوایل سال جاری دو کهکشان برنامه‌ریزی شده خود را از «جهان‌های» مختلف آنلاین برای کاوش با هدست‌های واقعیت مجازی یا رایانه‌های رومیزی افتتاح کرد. Prism، ​​اولین موردی که باز شد، 

منبع :usatoday

nazanin سوال پاسخ داده شده ژانویه 6, 2024
گذاشتن نظر
0

d933c6eb8f7630b61b324f0b82556ccf65487215 2922 - متاورس دقیقا چیست ؟متاورس چیست؟

متاورس، یک مفهوم جدید در دنیای فناوری است که به دنیایی مجازی اشاره دارد که در آن کاربران می‌توانند با استفاده از آواتارهای دیجیتال با یکدیگر تعامل داشته باشند. این دنیای مجازی می‌تواند شامل محیط‌های مختلفی مانند شهرها، ساختمان‌ها، و حتی سیاره‌های دیگر باشد.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل شرکت متا، از متاورس به عنوان “جهان بعدی اینترنت” یاد کرده است. او معتقد است که متاورس می‌تواند جایگزین اینترنت آن گونه که ما می‌شناسیم شود.

متاورس هنوز در مراحل اولیه توسعه است، اما شرکت‌های فناوری زیادی در حال سرمایه‌گذاری در این حوزه هستند. برخی از شرکت‌هایی که در زمینه متاورس فعالیت می‌کنند عبارتند از:

متا (فیس‌بوک)
مایکروسافت
گوگل
اپل
انویدیا
چگونه می‌توان به متاورس دسترسی داشت؟

برای دسترسی به متاورس، کاربران به یک دستگاه مجهز به هدست واقعیت مجازی (VR) یا واقعیت افزوده (AR) نیاز دارند. این دستگاه‌ها به کاربران اجازه می‌دهند تا با دنیای مجازی تعامل داشته باشند و احساس حضور در آن را داشته باشند.

برخی از هدست‌های VR و AR که برای دسترسی به متاورس استفاده می‌شوند عبارتند از:

هدست‌های VR شرکت متا (Quest 2، Rift S)
هدست‌های VR شرکت مایکروسافت (HoloLens 2)
هدست‌های VR شرکت گوگل (Daydream View)
هدست‌های AR شرکت اپل (ARKit)
کاربردهای متاورس

متاورس می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. از جمله کاربردهای احتمالی متاورس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرگرمی: متاورس می‌تواند برای بازی‌های ویدیویی، فیلم‌ها و سریال‌ها، و سایر فعالیت‌های سرگرمی استفاده شود.
آموزش: متاورس می‌تواند برای آموزش و یادگیری استفاده شود. به عنوان مثال، دانشجویان می‌توانند در کلاس‌های درس مجازی شرکت کنند یا از محیط‌های مجازی برای انجام آزمایشات علمی استفاده کنند.
کار: متاورس می‌تواند برای کار از راه دور استفاده شود. به عنوان مثال، کارمندان می‌توانند از آواتارهای دیجیتال خود برای شرکت در جلسات کاری یا انجام پروژه‌ها استفاده کنند.
ارتباطات اجتماعی: متاورس می‌تواند برای ارتباطات اجتماعی استفاده شود. به عنوان مثال، کاربران می‌توانند از آواتارهای دیجیتال خود برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده خود استفاده کنند.
آینده متاورس

آینده متاورس هنوز نامشخص است، اما این فناوری پتانسیل زیادی برای تغییر نحوه زندگی ما دارد. با توسعه بیشتر متاورس، شاهد کاربردهای جدید و نوآورانه‌ای از این فناوری خواهیم بود.

nazanin سوال پاسخ داده شده ژانویه 6, 2024
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1370 times
  • پاسخ ها1 پاسخ
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات