تفاوت VOD با NFT در چیست ؟

1

تفاوت VOD با NFT در چیست ؟

VOD  یا سند مالکیت مجازی عنوانی ست که در دنیای موازی متاورس رنگ بر روی هر  دارایی مجازی شهروندان ثبت می شود و از این طریق این سند باعث می گردد تا دارایی مذکور قابلیت پیگیری و خرید و فروش داشته باشد  این سند تفاوت های عمده ای با NFT  دارد که در قسمت پاسخ به تفصیل به آن پرداخته خواهد شد .

 • آیا ساختار VOD  همانند NFT  می باشد ؟
 • چه قابلیت هایی در VOD  وجود دارد که در ساختار NFT  وجود ندارد ؟
 • آیا  VOD ها قابلیت خرید فروش توسط شهروندان متاورس رنگ را دارا می باشند ؟
 • VOD ها شامل چه چیزهایی می شوند ؟ و کدام موارد آن با NFT ها متفاوت است ؟
 • ارزش یک VOD تا چه میزان می تواند بالا رود ؟ 
 • معیار قیمت گذاری یک VOD  در متاورس رنگ چیست ؟
 • آیا VOD ها در هر بازاری قابلیت خرید و فروش دارند ؟
 • آیا می توان برای VOD ها بند باینری را فعال نموده و از فروش دوباره آن ,  درصدی به فروشنده اول VOD داده شود ؟
 • کرایه کردن یک VOD آیا امکان پذیر می باشد ؟
 • در چه شرایطی می توان یک VOD  را در متاورس رنگ کرایه نمود؟
 •  

9092890b19a1742260cc6f86399beb04e44571fc 227 - تفاوت VOD با NFT در چیست ؟  

مرضیه ثاقب علیزاده تغییر وضعیت برای انتشار اکتبر 16, 2023
گذاشتن نظر
1

توضیحات درباره پرسش تخصصی مطرح شده ” تفاوت VOD با NFT در چیست ؟ ” میبایست بیان نمود ، VOD و NFT دو مبحث بسیار تخصصی هستند که برای پی بردن به تفاوت های انان میبایست هر دو را به صورت جداگانه بررسی کرد .

در واقع NFT به اختصار درامده ی کلمه ی non-fungible-token است ، که معنای یک بلیط غیر تکراری را میدهد . شاید در وحله اول هضم و درک ان سخت باشد ، اما برای فهم بهتر ان باید بیان کرد که NFT یک فرصت سرمایه گذاری خاص به شمار می رود که اشخاص با خرید یک NFT  در واقع یک فرصت تکرار نشدنی را خریداری میکنند ، برای مثال یک طرح یا نقاشی از یک هنرمند بنام ، که از این طرح فقط یک مدل وجود دارد و ارزش NFT دقیقا بخاطر تک نسخه بودن انها است .

اما VOD در واقع یک زمین ملک است که کاربری های خاصی اعم از اموزشی ، تجاری و مسکونی دارند که شهروندان با خریداری انها میتوانند از راه های خاصی به کسب درآمد برسند و بزرگترین تفاوت VOD با NFT همین تک نسخه نبودن است و در واقع VOD ها در مقیاس شهر و ابادی ازاد سازی میشوند و همه افراد میتوانند انها را خریداری و خدمات خاصی را ارائه کنند.

3698d1fdff1779f4a736493c58312b476fb4aced 2922 - تفاوت VOD با NFT در چیست ؟

nazanin سوال پاسخ داده شده آگوست 12, 2023
گذاشتن نظر
0

VOD (Video on Demand) و NFT (Non-Fungible Token) دو مفهوم متفاوت در حوزه فناوری هستند. در ادامه تفاوت‌های اصلی بین آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

1. مفهوم:
– VOD: VOD به معنای ویدئوهایی است که به درخواست کاربران مشاهده می‌شوند. کاربران می‌توانند به صورت آنلاین و در هر زمانی ویدئوها را پخش کنند.
– NFT: NFT به معنای توکن‌های غیرقابل معامله است که بر پایه فناوری بلاکچین وجود دارند. این توکن‌ها اغلب به عنوان یک نوع مالکیت دیجیتالی برای اثر هنری یا دارایی دیجیتالی مانند تصویر یا ویدئو استفاده می‌شوند.

2. محتوا:
– VOD: VOD برای پخش ویدئوهای متنوعی استفاده می‌شود، از جمله فیلم‌ها، سریال‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، کنسرت‌ها و غیره.
– NFT: NFT به عنوان یک نوع مالکیت دیجیتالی برای اثر هنری یا دارایی دیجیتالی استفاده می‌شود، از جمله تصاویر، ویدئوها، موسیقی، کارتون‌ها و سایر اشیاء دیجیتال.

3. قابلیت معامله:
– VOD: VOD به طور معمول به صورت اشتراکی یا به صورت پرداخت برای هر بار مشاهده عرضه می‌شود.
– NFT: NFT به عنوان یک توکن غیرقابل معامله تعریف می‌شود که می‌تواند به صورت مستقل خریداری و فروش شود. ارزش NFT ممکن است با توجه به عرضه و تقاضا تغییر کند.

4. قابلیت تقلید:
– VOD: محتواهای VOD، مانند فیلم‌ها و سریال‌ها، در صورت داشتن مجوز قابل تقلید هستند و کاربران می‌توانند آنها را تکثیر کنند.
– NFT: NFT به عنوان یک توکن غیرقابل تقلید تعریف می‌شود و هر یک از آنها معین و منحصر به فرد است. این به معنای این است که نمی‌توان آن را تقلید کرد یا تکثیر کرد.

978002db958ba0c79fa20c70afb9e5eab9bbdbe9 2912 - تفاوت VOD با NFT در چیست ؟

parham aminloo سوال پاسخ داده شده آگوست 29, 2023
گذاشتن نظر
0

VOD یا همان سرویس‌های پخش ویدئویی، یکی از جدیدترین شیوه‌های تماشای ویدئو محسوب می‌شود که از همان ابتدای ورود و ظهورش مخاطبان بسیاری را جلب و جذب خود کرد. این سرویس‌ها انواع مختلفی دارد که هر کدام از آنها ویژگی‌ها و خدمات گوناگونی را شامل می‌شوند. شایان ذکر است که میان دو عنوان VOD و لایو استریم تفاوت‌هایی وجود دارد و این فرق به نحوه تعامل کاربر با این دو فضا برمی‌گردد.

در حقیقت، NFT به دارایی دیجیتالی می‌گویند که همانند آثار هنری قابل جمع‌کردن باشد. این دارایی دیجیتال، ارزش خود را به صورت نوعی از رمزارز حفظ می‌کند. در حقیقت، همانطور که یک فرش دستبافت یا تابلوی نقاشی، ارزش خود را در طول زمان حفظ می‌کند و نوعی سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید، در رابطه با NFT نیز همین امر صدق می‌کند که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

parham aminloo سوال پاسخ داده شده آگوست 13, 2023
گذاشتن نظر
0

VOD به معنای ویدیوهایی است که درخواست کاربران را برآورده می‌کند و در اینترنت قابل دسترسی است. این ویدیوها معمولاً به صورت اشتراکی با دسترسی غیرمحدود عرضه می‌شوند.

NFT یک نوع توکن دیجیتال است که برای نشان دادن مالکیت یک فایل دارای ارزش استفاده می‌شود. NFT ها معمولاً برای آثار هنری، ویدئوها، بازی‌های ویدئویی و سایر فایل‌های دارای ارزش استفاده می‌شوند.

بطور خلاصه، VOD چیز جدید نبوده و به صورت عمده در حال حاضر در دسترس است، در حالی که NFT ها به عنوان چالش جدید در صنعت فروش آثار هنری و فروش فایل‌های دارای ارزش پدید آمده‌اند.

صبا خمسه سوال پاسخ داده شده می 3, 2023
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
 • فعال
 • بازدیدها934 times
 • پاسخ ها4 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات