خطرات ناشی از عدم بومی سازی متاورس توسط ایران چیست ؟

2

خطرات ناشی از عدم بومی سازی متاورس توسط ایران چیست ؟

در طول تاریخ کشورهایی که صاحب علم و تمدن بوده اند بر مبنای همین علم و تمدن خود امپراطوری های قدرتمندی تشکیل داده و از این طریق بر دیگر نقاط  جهان مسلط شده و به غارت ثروت های  کشورهای ضعیف تر پرداختند و در دنیای امروز متاورس فراجهانی ست هیولایی که آینده بشر را در خود می بلعد و چنانچه در این فراجهان مجازی , ایران سهمی نداشته باشد جزئی از همان کشورها خواهد بود که ثروت هایش به یغما خواهد رفت

 • متاورس جایی ست که قوانین آن عامل اصلی درآمدزایی و سودآوری کاربران آن می شود  و در هر گونه متاورس نوع قوانین و تعیین کننده آن متفاوت می باشد به همین دلیل ابهامات زیادی در نحوه قانون گذاری و اجرای قوانین در این نوع متاورس ها وجود دارد و اصطلاحا دست های پنهان زیادی در پشت پرده این متاورس ها وجود دارد بنابراین در حالیکه  سلطه گران متاورس های بیگانه که در دشمنی با ایران و اساسا هر کشوری که خواهان استقلال و پیشرفت خود باشد ید طولایی دارند قوانین متاورس خود را به مبهم ترین شکل ممکن ایجاد نموده اند چگونه می توان به آنها اعتماد نمود ؟
 • متاورس تنها یک بازی یا یک شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام نیست که فعالیت های کاربران ان در چند حوزه خاص محدود شود  بلکه دنیای ست به موازات دنیای حقیقی بدین معنا که هر آنچه در دنیای حقیقی روی می دهد عینا و یا حتی با شدت بیشتر در دنیای موازی متاورس روی می دهد حال خواسته یا ناخواسته؟! این زنگ خطری بسیار جدی ست! برای همه ی آنانی که نمی خواهند اسیر امیال و خواسته های سلطه گران بیگانه گردند چراکه باید عنان سرنوشت خود را به دست سلطه گر داده و در انتظار رحم و مروت او باشد با این تفاسیر در مقابل حمله عظیم سلطه گر به دین و فرهنگ و آزادی و تمدن و اقتصاد و حاکمیت ملی و…چه کاری می توان انجام داد ؟
 • در متاورس می توان مدیریت افکار عمومی را با انواع رسانه های هدفمند در اختیار گرفته و انها را به سمتی برد که سران متاورس خواهان ان هستند و اگر در ایران متاورس بیگانه مسلط گردد با توجه به اختیاراتی که فراجهان مجازی به متاورس و مالکان ان می دهد می تواند مراکز دینی ایران را به همان شکل و گونه ای که خود خواهان ان است درآورده و حتی افکار و عقایدی تحریف شده و حتی متضاد با اصل دین رسمی ایران در آن ارائه نماید. آیا بومی سازی متاورس در ایران جلوی وقوع چنین فجایعی را نخواهد گرفت ؟
 • فرهنگ یکی از حساس ترین  و مهم ترین شاهرگ های تشکیل دهنده یک تمدن می باشد و تاثیر بسیار زیادی بر وضعیت جامعه  دارد. در دنیای مدرن فرهنگ تحت لوای رسانه خود را بروز می دهد و رسانه خود شامل شاخه هایی چون سینما شبکه های اجتماعی ماهواره ای تلویزیونی  و… است که مالکان رسانه با ابزارهای متعدد خود می توانند فرهنگ هر جامعه ای را تحت تاثیر قرار داده و آن را به سمت  و سویی که خود می خواهند سوق دهند و در آینده بسیار نزدیک بزرگترین و قویترین ابزار برای تسلط بر فرهنگ کشورهای مختلف که همینک گام های نخست آن برداشته شده است بر جهان  مسلط می گردد . بله متاورس اما این به معنای منفی بودن قطعی این پدیده قدرتمند نمی باشد بلکه نکته ی قابل تامل این مطلب در این است که عنان این متاورس باید در دستان چه کسانی باشد ؟ اگر ما ایرانیان خواهان فرهنگ  وجامعه ای  سالم برای فرزندان خود باشیم آیا می توانیم زیر یوغ متاورسی قرار بگیریم که توسط بیگانگان اداره می شود؟
 • در سالهای نه چندان دور سران سلطه پدیده ای را در جهان راه اندازی و اجرا نمودند که موجب خسارات فراوانی به نسل نوجوان و جوان در سرتاسر جهان شد . پدیده ای به نام نهنگ آبی که با القا و تاثیر بر هیجانات  و احساسات نسل جوان آنها را وادار به رفتارهای ناهنجار نموده و حتی در برخی از موارد باعث خسارات جبران ناپذیری در زندگی انها شدند . رفتاری که در نهنگ آبی از سوی سران سلطه بر جهان اعمال شد گرچه ظاهری زیرزمینی و پنهانی داشت ولی همین رفتار در سالهای اخیر به شکل قانونی و با چهره ای دیگر در رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام تانگو تیک تاک و غیره تداوم یافته و باعث بروز مشکلات فراوانی در خانواده ها شده و به نوعی بنیان خانواده در این رسانه ها مورد هدف قرار گرفته است . حال سران سلطه با ابزاری قدرتمندتر به نام متاورس به میدان آمده اند . آیا با این تفاسیر اگر متاورس ملی در مقابل متاورس سران سلطه برنخیزد آیا می توان از بنیان خانواده که یکی از اصلی ترین ارکان جامعه می باشد در مقابل سلطه ویرانگر بیگانگان دفاع و حفاظت نمود ؟
 • در صورت عدم ساخت متاورس ملی در ایران  و بومی سازی اصلی ترین ابزار زندگی آینده  روند وابستگی  و ظلم پذیری در ایران ادامه خواهد یافت . روندی که توسط افرادی خائن و وطن فروش در ایران با وابسته نگاه داشتن ایران و تحت فشار قرار دادن حاکمیت  و مجبور ساختن دولتمردان ایرانی به تن دادن به تحریم ها و قطعنامه های ظالمانه ی کشورهای متخاصم برای سود آوری و منفعت خود از سالهای بسیار دور آغاز شده است . اقدامی خائنانه که تولید . صنعت . اقتصاد دین  و فرهنگ و… ایران اسلامی عزیزمان را ویران نموده است بنابراین اولین قدم در راه ساخت متاورس ملی آیا کوتاه کردن دست خائنان و وطن فروشان از زیر لایه های  تصمیمات مهم کشور نمی باشد ؟
 •  متاورس ابر ابزاری ست برای بهبود زندگی انسان به شرط انکه انسان ها انسانیت را در متاورس قانونی کنند و ما اگر خواهان انسانیت بوده و به دنبال گسترش آن هستیم . برای بهبود کیفیت زندگی هموطنان خود چاره ای جز داشتن متاورس ملی که هماهنگ و در اختیار و اراده فرهنگ و تمدن غنی ایرانی و اسلامی خود ما باشد , نداریم .
 • 0886e18ed2f906bbc670af2d61b96d2b05038935 227 - خطرات ناشی از عدم بومی سازی متاورس توسط ایران چیست ؟
nazanin سوال پاسخ داده شده مارس 16, 2024
گذاشتن نظر
2

خطرات ناشی از عدم بومی سازی متاورس توسط ایران چیست ؟

خروج ارز از کشور .

عقب ماندگی کشور در عرصه تکنولوژی روز .

فروش زمین های ایران به خود ایرانیان با ارز های غیر ایرانی .

افزایش تحریم ها در دنیای متاورسی .

nazanin ارسال نظر جدید مارس 17, 2024
nazanin اظهار نظر کرد

با توجه به اینکه متاورس‌های خارجی به طور فزاینده‌ای محبوب می‌شوند، ایرانیان برای استفاده از آنها مجبور به پرداخت هزینه‌های اشتراک و خرید آیتم‌های مجازی با ارزهای خارجی خواهند بود. این امر می‌تواند منجر به خروج قابل توجه ارز از کشور شود.

گذاشتن نظر
0

خطرات ناشی از عدم بومی‌سازی متاورس: غارت ثروت‌ها و هویت در دنیای مجازی

متاورس به عنوان دنیای مجازی سه‌بعدی، فرصت‌های جدیدی برای تجارت، آموزش، سرگرمی و تعاملات اجتماعی ایجاد می‌کند. اما عدم بومی‌سازی این فناوری نوظهور می‌تواند خطرات و چالش‌های متعددی برای کشور به همراه داشته باشد.

یکی از مهم‌ترین خطرات عدم بومی‌سازی متاورس، غارت ثروت‌های ملی است. در حال حاضر، پلتفرم‌های متاورس خارجی توسط شرکت‌های چند ملیتی قدرتمند اداره می‌شوند. در صورت عدم حضور فعال ایران در این حوزه، این شرکت‌ها می‌توانند با تسلط بر بازار متاورس، به ثروت‌های ملی کشور دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر غارت ثروت‌ها، عدم بومی‌سازی متاورس می‌تواند به هویت و فرهنگ ایرانی نیز آسیب برساند. پلتفرم‌های متاورس خارجی بر اساس فرهنگ و ارزش‌های غربی طراحی شده‌اند. در صورت عدم وجود جایگزین‌های ایرانی، این پلتفرم‌ها می‌توانند به ترویج فرهنگ و ارزش‌های غربی در بین ایرانیان، به ویژه نسل جوان، بپردازند.

از دیگر خطرات عدم بومی‌سازی متاورس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از دست رفتن فرصت‌های شغلی: با رونق گرفتن متاورس، شغل‌های جدیدی در این حوزه ایجاد خواهد شد. در صورت عدم بومی‌سازی متاورس، ایرانیان از این فرصت‌ها محروم خواهند شد.
 • افزایش وابستگی به پلتفرم‌های خارجی: عدم بومی‌سازی متاورس، وابستگی کشور به پلتفرم‌های خارجی را افزایش خواهد داد. این امر می‌تواند به امنیت ملی کشور آسیب برساند.
 • کاهش خلاقیت و نوآوری: عدم حضور فعال ایران در متاورس، می‌تواند به کاهش خلاقیت و نوآوری در کشور منجر شود.

برای مقابله با این خطرات، لازم است اقداماتی در جهت بومی‌سازی متاورس انجام شود:

 • حمایت از توسعه‌دهندگان داخلی: با حمایت از توسعه‌دهندگان داخلی، می‌توان پلتفرم‌های متاورس ایرانی را توسعه داد و از خروج ارز از کشور جلوگیری کرد.
 • ایجاد قوانین و مقررات مناسب: با تدوین قوانین و مقررات مناسب، می‌توان از سوءاستفاده‌های اقتصادی و کلاهبرداری در زمینه متاورس جلوگیری کرد.
 • ارائه آموزش‌های لازم: با ارائه آموزش‌های لازم به مردم، می‌توان آنها را با مزایا و ریسک‌های متاورس آشنا کرد و از سوءاستفاده از این پلتفرم‌ها جلوگیری کرد.
 • تقویت فرهنگ و هویت ایرانی: با تقویت فرهنگ و هویت ایرانی، می‌توان در برابر تهاجم فرهنگی از طریق متاورس مقابله کرد.

با اتخاذ این اقدامات می‌توان از خطرات عدم بومی‌سازی متاورس برای کشور جلوگیری کرد و از مزایای این فناوری نوظهور برای توسعه و پیشرفت کشور استفاده کرد.

9fe0e19cf12e3df1681aa6b7c5f2a87256627e9e 2922 - خطرات ناشی از عدم بومی سازی متاورس توسط ایران چیست ؟

حسین قدیری ارسال نظر جدید مارس 18, 2024

محتوای عالی بود سپاس از شما

گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
 • فعال
 • بازدیدها973 times
 • پاسخ ها3 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات