زمان میوه دهی دراگون فروت

1

زمان میوه دهی دراگون فروت چه زمانی هست ؟

57e342300994cac73b057ed539911a29cdf6d6c7 14 - زمان میوه دهی دراگون فروت

سلام

روزه نمازتون قبول باشه 

بنده چند سالی هست که حدود 50 عدد دراگون فروت سفید خریداری کردم و در کنار سایر کاکتوس های گلخانه نگه داری می کنم

ولی متاسفانه تا بحال هیچگونه گلی ندادن می خاستم از مشاورینتون که در کار پرورش دراگون فروت هستم جویا شم که زمان گلدهی میوه آردها یا کاکتوس پیتایا چه زمانی هست و در چه شرایطی تبدیل به میوه می شن با تشکر

تغییر وضعیت برای انتشار
گذاشتن نظر
0

پاسخ به سوال زمان میوه دهی دراگون فروت چه زمانی هست ؟

سلام و احترام خدمت دوستان گرامی عرضم به خدمت شما در خصوص زمان باردهی و یا همان میوه دهی دراگون فروت که با نام های دیگری مانند : میوه اژدها – pitaya و cereus شکوفه شب (Hylocereus undatus) نیز گفته می شود .

این گیاه بیشتر با نام دراگون فروت بر سر زبان ها است و مشخصات ظاهری آن مانند کاکتوس های سرئوس که ارتفاع میگیرند میباشد با بدنه تیغ دار و برای اینکه باردهی بالایی داشته باشد این گیاه را از پایین هرس میکنند و تنها یک شاخه تا فاصله دو متر بالا میرود و در نهایت نوک گیاه را سرزنی کرده تا گیاه دراگون فروت از همان نوک شروع به رشئ چند سری کند و از کناره های گیاه آوریزان شود .

خدمت شما عرض شود این گیاه تیغ دار است و بدنه ای سه گوش دارد که در شرایط اقلیمی گرمسیری رشد خوب و باردهی بالایی دارد .

خدمت شما عرض شود میوه دراگون فروت یا همان میوه اژدها با پوششی خاص است که با رنگ قرمز و زرد در طبیعت موجود است که وقتی برسد به این رنگ ها در میاید .

تنوع دراگون فروت به 7 گونه که رنگ داخل میوه با یک دیگر متفاوت است تقسیم میشود که به رنگ های دراگون توسفید ، سرخ ، صورتی ، زرد ، بنفش ، نارنجی میباشد که در حال حاضر 4 مدل از تنوع نهال دراگون فروت در بستر فروشگاه ملی سامانه زنجیره موجود میباشد .

این گیاه همیشه سبز میباشد و در فصول گرم سال چندین بار میوه میدهد و برای همین در شرایط گرمسیری مناسب است چون یکی از دلایل آن از نظر اقتصادی باردهی بالا مورد توجه است .

قابلیت تولید گیاه دراگون فروت و میوه گیری از آن را میتواند در گلخانه نیز انجام داد و این نیاز به شرایط مناسب دارد که در صورتی که میخواهید به صورت تخصصی تولید دراگون فروت در گاخانه را آموزش ببینید زیر همین پست کامنت بگذارید تا برای شما به صورت رایگان مطرح نمایم .

نذکر : دراگون فروت تحمل یخ زدکی و نیز سرمای طولانی را ندارد .

گیاه دراگون فروت در صورتی که تغذیه مناسب ( کود مناسب دراگون فروت ) و شرایط استیبیل داشته باشد میتواند ده ها سال میوه دراگون فروت دهد .

بادرهی میوه اژدها یا همان دراگون فروت در سال

دراگون فروت یا همان میوه اژدها سالانه به مدت پنج ماه میوه می دهد .

این گیاه همیشه سبز معمولاً از اوایل فصل گرم تابستان تا اواسط پاییز که هوا به سمت خنکی میرود باردهی دارد .

این گیاه زیبا در اوایل تابستان با گلدهی و سپس شروع به میوه دهی میکند و در صورتی که تغذیه مناسب با کود های با کیفیت داشته باشد روند میوه و گلدهی ادامه دارد .

گلهای زیبای گیاه دراگون فروت عصر ها باز میشوند و تنها یک عصر دوام می آورند .

گلهای دراگون فروت یا همان میوه اژدها اول به صورت دکمه های کوچک شکل میگیرند و پس از بازه زمانی 13 روز به دو یا سه جوانه گل تبدیل خواهند شد .

این مورد که خدمت شما عرض میکنم بسیار مهم است و گرده افشانی دراگون فروت به جهت میوه دهی میباشد و فراموش نکنید در صورتی که در گلخانه دراگون فروت پرورش میدهید در بازه زمانی که جوانه گل باز شده است میبایست با فن و یا قلمو گرده افشانی کنید ( گرده یک دراگون فروت را با گل دراگون فروت دیگر القا کنید ) .

زمان تبدیل شدن جوانه های گل به میوه دراگون فروت یا همان میوه اژدها 50 روز زمان میبره .

یکی از جذابیت های گیاه دراگون فروت باردهی آن در طول فصل گرما میباشد که مداول در صورت تغذیه مناسب گل میدهد و گل تبدیل به میوه میشود .

طول عمر گیاه دراگون فروت

گیاه و نهال های دراگون فروت ده ها سال عمر میکنند و محصولات باکیفیت در اختیار صاحبان خود قرار میدهند .این گیاهان میتوانند ظرف مدت یک سال پس از کاشت نهال مناسب شروع به گلدهی و باردهی کند .

این گیاه میتواند تا 10 متر قد بکشد و به طوری که میبایست آن را به گوشه ای تکیه دهید که نشکند .

cc4aa20c95577ea1d2e34d99a32ae45a123a78a0 581 - زمان میوه دهی دراگون فروت شرایط آب و هوا و میوه دهی دراگون فروت یا میوه اژدها

برای باردهی بیشتر گیاه دراگون فروت میتوانید شرایطی با رطوبت خوب و هوای گرم را فراهم کنید . این گیاه میتواند تا دمای 40 درجه نیز دوام بیاورد .

برای مقاوم سازی گیاه میتواند دمای شب را خنک تر تنظیم کنید تا گیاه شما مقاوم تر رشد کند و باردهی بهتری داشته باشد .

گرم بودن دمای روز بر روی میوه ها تاثیر ندارد .

در صورتی که تمایل به خرید انواع نهال های مناسب و با کیفیت دراگون فروت تولید شده در ایران را دارید میتوانید بر روی لینک انواع دراگون فروت کلیک کنید .

روشی برای افزایش باردهی میوه اژدها یا همان دراگون فروت

یکی از روش های باردهی آبیاری مناسب با عناصر مغذی پتاس بالا میباشد که شرایطی خوب برای گلدهی و میوه دهی را فراهم میکند .

درست است که دراگون فروت یک کاکتوس است ولی در صورتی که خاک آن نیمه مرطوب باشد رشد بهتری دارد .

تنظیم آبیاری شما برای گیاه به صورتی باشد که خا به صورت کامل خشک نشود و رطوبتی در خاک وجود داشته باشد .

فراموش نکنید که دراگون فروت در خاک باغ بهتر از گلدان رشد میکند و در صورتی که دراگون فروت خود را در گلدان کاشته اید زهکشی مناسبی برای آن درنظر بگیرید که میتوانید از پوکه معدنی و یا شن ، یا یونولیت تکه در زیر گلدان استفاده نمایید .

یکی از مواردی که باعث پوسیده شدن گیاه میشود آبیاری زیاد و نمناک نگه داشتن خاک است منظور از رطوبت نمناک بودن نیست که خاک به دست بچسبد .

آفتاب مناسب درخت ، نهال دراکون فروت میبایست کامل باشد و زیر سایه درخت یا دیوار نباشد . آفتاب کامل گیاه شما را مقوم و بارور میکند تا میوه های خوبی در اختیار شما قرار دهد .

دراگون فروت گرده افشانی را از طریق پروانه ها شب مانند شب پره ها و نیز زنبور های عسل فعال میکند و این موارد موجب باردهی بیشتر میشود .

در صورتی که نه زنبوری بود و نه شب پره و یا اصلا بادی هم نبود راهکار دیگر که خدمت شما عرض شود با استفاده از قلموی کوچک و القای آن با گرده های یکدیگر است .

درصورتی که سوالی دیگر دارید بنده به صورت رایگان پاسخ خواهم داد تا بتوانم در راستای بهبود عملکرد تولید کشور مثمر ثمر باشم . سامانه زنجیره تامین بهشت پشتیبان تولید کنندگان و پژوهشگران ایران . مشاوره رایگان کارشناس کشاورزی مصطفی قدیری : 09108158030

پاسخ ویرایش شده
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
discord metaverse آموزش رایگان متاورس
هر شب آموزش وویسی و پاسخ به سوالات شما discord metaverse آموزش رایگان متاورس
آموزش آپلند upland
آموزش آپلند upland
فروشگاه ملی | پرسش و پاسخ
فروشگاه ملی مرکز خرید و فروش محصولات ایرانی
آموزش ویدیویی رایگان | مرکز آموزش ویدیویی | پرسش و پاسخ
آموزش ویدیویی مرکز تخصصی آموزش های آنلاین
بنر معرفی در انجمن پرسش و پاسخ
تبلیغات در انجمن

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

عدم تطابق قیمت 1 پاسخ | 1 رای