سامانه حیوانات باید خانه امن حیوانات باشد

2

سامانه حیوانات باید خانه امن حیوانات باشد

30c7a8b5bc5f1398cd871f715a8640de12e5fd23 227 - سامانه حیوانات باید خانه امن حیوانات باشد

سامانه حیوانات باید نگاهی متفاوت از سامانه های خرید و فروش حیوانات و مبلغان دامپزشکی داشته باشد 

نگاهی که در آن اطمینان موج بزند اطمینان به پزشک به شاپ به درمانگاه به مربی و…از سوی مردم و حامیان حیوانات و حتی اگر مانند من به داشتن فهم و شعور حیوانات اعتقاد دارید ، اطمینان حیوانات را نیز جلب نماید

و از سوی دیگر با فراهم آوردن شرایط خدمتی شرافتمند برای شاغلین در سامانه آنه را به سوی فعالیت با رضایت قلبی سوق داده و با افزودن فعالیت هایی از قبیل بارگذاری مقاله های مرتبط و فیلم ها و عکس های آموزشی به زیست بهتر حیوانات کمک کرده باشند

  • بنابراین تضمین سامانه برای یک فعال حوزه حیوانات چه اعتباری به دنبال خواهد داشت؟
  • آیا باید در سامانه بخش بازرسی نیز تشکیل شود
  • برای ورود به سامانه حیوانات لینک زیر کیلک کنید.
  • https://animal.irpsc.com
سوال پاسخ داده شده

آیا در این بستر در رابطه با پرورش حشرات خطرناک نظیر عقرب و . . . نیز بستری مهیا گردیده و این نکته که مقالات آموزشی را می توان در این بستر خریداری نمود و یا به صورت رایگان دریافت کرد

fm اظهار نظر کرد

sghl. lk uq, shdj anl hlh ki
سلام من عضو سایت شدم اما نه می تونم نظر بدم و نه سوال کنم چرا؟؟؟؟

سلام طرح سوال و نظر بسیار ساده است مشکل دقیقا کجاست ؟
اگر تمایل دارید ویدیو آموزش طرح سوال را ببینید به لینک : https://video.irpsc.com/watch/eVPHwuDIfLukvl4 مراجعه نمایید .

گذاشتن نظر
1

نامه سر گشاده جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک :

چند روزی است که «طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» توسط تعدادی از نمایندگان مطرح گردیده است که به نظر بررسی‌های اجتماعی، بهداشتی، روانشناسی، حقوق متقابل حیوانات و انسان‌ها، حقوق شهروندی، صنعتی و اقتصادی و کارآفرینی، قابلیت اجرایی و خلاصه امور و اصول لازمه روی آن صورت نگرفته است.

تحقیقات فراوان در ابعاد مختلف برروی افرادی که ارتباط مناسب و منطقی با حیوانات به خصوص حیوانات دست آموز دارند، همگی بر موثر بودن همراهی این مخلوقات دوست داشتنی خداوند با انسان‌ها دارند و باعث بالا رفتن آرامش و ثبات در زندگی خانوادگی شده‌اند.

انتخاب عنوان طرح به گونه‌ای بوده که بدون خواندن آن می‌توان آن را در جهت کنترل حیوانات خطرناک دانست ولی متاسفانه متن آن حیوان‌ستیزانه و بسیار به‌دور از قوانین عرفی و شرعی رایج بین انسان‌ها و سایر مخلوقات خداوند بزرگ نوشته شده است.

با توجه به تعداد امضاکنندگان طرح که حدود یک چهارم نمایندگان را شامل شده و مشخصا معلوم نیست چند نفر بر اساس عنوان و بدون خواندن آن فقط زیر طرح را امضا کرده‌اند (بر اساس اعلام خودشان) و اطمینان آنان از اینکه طرح باید در کمیسیون‌های مختلف بررسی و بازنویسی توسط کاردانان امر با توجه به جمیع جهات و اصلا امکان پیاده‌سازی آن، صورت گیرد؛ باید به رد این طرح ناکارآمد و قطعا دارای تبعات اجتماعی بسیار زیاد و حتی شاید غیر قابل کنترل، خوش بین و امیدوار بود.

جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک

جناب اقای دکتر قالیباف
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

درود و احترام،

چند روزی است که «طرح صیانت از حقوق عامه در مقابل حیوانات مضر و خطرناک» توسط تعدادی از نمایندگان مطرح گردیده است. مطالعه این طرح توسط اعضای این جامعه که همه از قشر تحصیل کرده و دست‌اندرکار هستند، نشان از عدم کارشناسی، بررسی و مشاوره با کاردانان امر دارد.

اعضای جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک نگرانی شدید خود از عواقب غیرقابل پیش بینی بهداشتی، اجتماعی، حقوق متقابل حیوانات و انسان‌ها، صنعتی و حتی کارآفرینی این طرح را اعلام کرده و از آن مقام محترم انتظار دارند با درایت لازم نسبت به ملغی کردن آن، دستورات لازم را صادر فرمایید.

مسلما این جامعه آمادگی همکاری کامل و شرکت در جلسات جهت کارشناسی تخصصی و کمک در تدوین قوانین جامع و کامل و نافذ در زمینه‌های مربوطه و بدون ایجاد جو خطرناک و ناشایست حیوان‌ستیزی در کشور را دارد.

به پیوست دو برگ‌ استفتا صورت گرفته در سال ۱۳۵۹ توسط استاد دکتر محمدعلی راد از حضرت امام خمینی(ره) و تایید ایشان بر نگهداری حیوانات اگر برای سرپرستش عقلانی باشد، جهت اطلاع مجددا منتشر میشود.

با نهایت احترام
دکتر فرخ رضا کبیر
رئیس هیئت مدیره

رونوشت:
جناب آقاي دکتر محمد رضا صفري؛ ریاست محترم سازمن نظام دامپزشکی
جناب آقاي دکتر صفرعلی ماکنعلی؛ ریاست محترم سازمان دامپزشکی کشور
جناب آقاي دکتر علی سلاجقه؛ ریاست محترم سازمان محیط زیست
جناب آقاي دکتر یوسف داوودي؛ نماینده محترم مجلس شوراي اسلامی
جناب آقاي دکتر علی رضا منادي؛ نماینده محترم مجلس شوراي اسلامی؛ رییس کمیسیون آموزش

ارسال نظر جدید
حسین قدیری اظهار نظر کرد

سلام جناب آقای زاجکانی عزیز
بنده هم نظر خودم را ارائه میدهم :
بنده روزی یک بچه سگ مریض داشتم و به دامپزشکی بردم و دامپزشک بدون حتی دست زدن به حیوان گفت که دارو مینویسم بگیر بده بخوره … . کلا 2 دقیقه .
بنده برای پرداخت ویزیت رفتم گفت که 60 هزار تومان !! و بنده فکر کردم دارو هم در کنارش میدهد ولی دیدم خیر 60 هزارتومان برای نگاه 2 دقیقه ای .
در صورتی که حیوان بنده هم مرد .
هدف بنده از این گفته این بود که اگر دل سوزی درآمد از یک نگاه است ؟
حالا به چند نکته میخواهم اشاره کنم :
دامپزشکان در حال حاضر بیشترین درآمد خود را از ویزیت حیوانات خانگی که 90% آن سگ و گربه است بدست می آورند و در کنار آن با فروش غذای وارداتی این دو حیوان میتوانند خروجی خوبی داشته باشند .
بنده از دیدگاه خود به چند مشکل برخورده ام که میخواهم محتوای ذهنی خود را نشر دهم :
1- با بررسی های بنده از چند پت شاپ و کلینیک دامپزشکی متوجه شدم که بیشترین محصولات این فروشگاه ها و دامپزشکی ها مختص گربه و سگ است ، این محصولات 90% غیر ایرانی میباشد که از کشور های خارجی وارد ایران میشود ، پس این موضوع مشخص میکند که سالانه مبالغ بسیار بالایی از کشور خارج شده و صرف خوراک این دو گونه حیوان میشود .
2- بنده چند دوست و آشنا دارم که بیش از 5 سال است ازدواج کرده اند و بچه ای هم ندارن و هر کدام از سگی نگهداری میکنند !! آیا این سگ ها جایگزین نژاد انسان شده است ؟ آیا میتواند جایگاه انسان را بگیرد ؟ آیا هزینه این دو حیوان از نوزاد کمتر است ؟ آیا بهداشت این حیوان از نوزاد انسان ساده تر است ؟
3- نظر دیگر بنده به این است که آیا نگهداری از حیوانات خانگی موجب این خواهد شد که روز به روز در علوم بیوتکنولوژی و به نژادی حیوانات تاثیر بگذارد ؟؟ آیا چین به دنبال این است که بخواهد سگ ها و گربه های کوچک تری تکثیر کند ؟ آیا به دنبال پرورش سگ و گربه با موهای کوتاه و بلند است ؟ به نظر شما تنها حدف از پرورش این موجودات پول است ؟ یا هدفی جز پول در ذهن سیاسی یک کشور کومونیستی میباشد ؟
4- چیزی که مشخص است این است که انسان در حال توسعه منابع را مصرف و محیط را اشکال میکند و روز به روز از طبیعت کاسته میشود ، خب تا به اینجا انسان محیط را برای خویش میخواهد ، آیا با نگهداری از حیوانات میتواند اکوسیستم را توسعه دهد ؟
یک خاطره تلخ :
روزی یکی از دوستان بچه سگی با نژاد ژرمن خرید و آن بچه سگ را بسیار دوست داشت ، آن بچه سگ محیط خانه را آلوده میکرد ، پارس میکرد ، شلوغ میکرد و … ولی خب بچه سگ بود !!! به نظر ما این بچه سگ چه چیزی میخواست ؟ بازی ، محبت و یا … .
گذشت و گذشت تا اینکه روزی ناراحتی دوستم را دیدم که به تعریف خود بچه سگ در استخر افتاد و غرق شد !!! مقصر کیست ؟ کسی که پرورش داده است و فروخته است ؟ یا کسی که دوست داشته است و خریده است ؟ یا شایدم بچه سگی که نفهمید در استخر چیزی جز مرگ نیست !
یک خاطره تلخ دیگر :
دوست دیگری داشتم که یک سگ هاسکی خریده بود و این سگ را با ماشین به هرجایی که میرفت آن را نیز میبرد !! به نظر شما سگ هاسکی برای ایران است ؟
خب پس از مدتی نگهداری از سگ و آلودگی شدید که در ماشین و محیط زندگی بوجود آورده بود این سگ نیز به مریضی مبتلا شد که به نظر بنده آلودگی به دلیل عدم رعایت بهداشت حیوان بود !! خب این سگ نیز مرد و ناراحتی چند هفته ای به وجود آورد .
مقصر کیست ؟
به نظر شما ما انسان ها لایق نگهداری از حیوانات خدا هستیم ؟
به نظر شما ما به دنبال گرفتن حقمان از حیواناتیم ؟ آیا محبت تنها در وجود حیوانات است !
و یا شاید ما میخواهیم به حیوانات کمک کنیم ؟
تنها راه کمک به حیوانات توسعه باغ وحش ها است ! وقتی اخبار را میشنویم که در جایی از ایران باغ وحشی وجود دارد و حیوانی در آن گرسنه است ، ناراحت میشوید ؟ چرا به بلیت باغ وحش را نمیخرید که هزینه خوراک آن حیوان شود ؟
باغ وحش بد نیست ، باغ وحش محیطی برای نگهداری از گونه های حیوانات در حال انقراض و نیز حیوانات با قابلیت نگهداری است . باغ وحش را میتوانیم توسعه دهیم و میتوانیم با خرید بلیط کمکی به حیوانات داخل باغ وحش کنیم .

استاد سعید عزیز وقتی انتخابات میشود ، وقتی مردم رای میدهند وقتی کسی کاندید میشود و وقتی مجلسی مصوبه ای مینویسد و وقتی رای بر استارت یک پروژه زده میشود . ما میتوانیم شاهد آن باشیم و اگر مشکلی در آن است را با تفکر حل کنیم .
اگر مشکل پول باشد ، پس فکر پشت آن نیست .
یک مورد را هم بنده ذکر کنم به نظر شما چرا طوطی را در این طرح منع نکردند ؟
دوست دارم جواب این سوال را از شما بشنوم .
پیروز و سر بلند

گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 4 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .