کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

3

6a8b8c8bd06f1b77238cf82c7b9369e40fa70e31 290 - کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

چه کودی مناسب درخت دراگون فروت است

ناشناس سوال پاسخ داده شده نوامبر 26, 2022
گذاشتن نظر
0
ناصر (anonymous) 0 Comments

با عرض سلام و خسته نباشید

درخولست ارسال فیلم و نحوه کوددهی و انواع کود مناسب برای دراگون را دارم

با کمال تشکر

حسین قدیری تغییر وضعیت برای انتشار دسامبر 6, 2022
گذاشتن نظر
0

سلام و درود خدمت دوستان و همراهان گرامی سامانه زنجیره تامین بهشت

هدف بنده پاسخ تخصصی به سوال کود مناسب دراگون فروت است

امروزه ، انواع مختلفی از پرورش گیاه دراگون فروت وجود دارد.

بنده در خصوص یک گیاه میوه اژدها برای زنده ماندن ، سالم ماندن و تبدیل شدن به یک گیاه بالغ ، توضیحاتی را در اختیار شما قرار خواهم داد.

پرورش و کود دهی گیاه دراگون فروت انواع مختلفی دارد و همه آنها شبیه به هم هستند یا بر یک اساس طبقه بندی میشوند و خروجی مناسبی دارند .

در این مقاله چندین نمونه از بهترین کود برای میوه اژدها توضیح داده خواهد شد که میتوانید با کلیک بر روی لینک بالا وارد بستر خرید کود های تقویتی دراگون فروت شوید .

خدمت شما عرض شود در زیر به سه مدل کود مناسب اشاره خواهم کرد که میتوانید با مطالعه مطالب بارگذاری شده نوع کود ورد نظر را برای نهال یا درخت دراگون خود انتخواب نمایید .
اسامی بهترین کود ها برای Dragon Fruit
همانگونه که بنده ذکر کردم کود های متفاوتی است که میتوانید برای نهال دراگون فروت خود خریداری و استفاده نمایید . ولی خب بنده بهترین نوع کود و عناصری که مورد نیاز است را در پایین مشخص مینمایم تا خروجی بسیار بهتری بدست آورین .

  • کود همه منظوره با عناصر ماکرو نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم به ترتیب 6-6-6
  • بیو پایه 8-3-9
  • تعادل  کود پتاسیم بالا 12-4-8

در بایین میخواهم برای شما توضیح دهم که هرکدام از کود هایی که ذکر کرم چه قایده ای دارد و چه خروجی برای نهال های دراگون شما به ارمغان خواهد آورد .
کود همه منظوره 6-6-6
این کود مناسب درختان و محصولات باغی است که دراگون نیز نهال گرمسیری و در محیط های گلخانه ای و باغی که شرایط گرمسیری داشته باشد میتوان استفاده کرد . درنظر بگیرید دراگون فروت در موقعیت کشور تایلند در زمین کاشته شده و به صورت باغی کشت میشود .

این کود همه منظوره با داشتن عناصر میکرو مانند مس ، روی ، مولبیدوم ، منگنز ، آهن میتواند عناصر ریز مغذی خاک را تقویت کرده و خروجی خاصی برای نهال و یا درختان دراگون فروت شما به ارمغان آورد .

دلیل مناسب بودن این مدل کود دانه دانه بودن آن است که به راحتی میتوانید در زیر نهال یا درختان دراگون خود بپاشید و یا با راحتی چال کود کنید .

میتوانید جهت مشاوره تخصصی چال کود بر اساس سن گیاه با شماره 09108158030 آقای مصطفی قدیری مشاوره بگیرید .
کود تقویتی بیو پایه 8-3-9
شرح این کود به این صورت است که بیوباز یک کود آلی است که مواد مغذی را تأمین می کند و خاک شما از فقر مواد غذایی در امان میماند.

کود دهی با کود 8-3-9 میتواند دو بار در سال صورت گیرد که با ترکیب مناسب خود بستر کاشت دراگون فروت شما را زنده کند .

یکی از فوائد این کود وجود میکرو ارگانیسم هایی است که موجود است و سلامت رشد گیاه شما را به ارمغان می آورد . خدمت شما عرض شود میکرو ارگانیسم برای خاک شما بسیار مفید میباشد و برای غنی شدن خاک بسیار موثر میباشد .
کود تنظیم تعادل در نهال دراگون فروت TerraPlus Natura 8-4-12
یک کود الی و باکیفیت که درخصوص باردهی و تقویت محصولات تاثیر بسیاری دارد و همچنین دارای عناصر ارگانیک بسیار میباشد . TerraPlus Natura Balance و به دلیل گرانول ها رطوبت کمی دارد. سرانجام با عملکرد طولانی خود به مرور با تقویت عناصر مورد نیاز نهال شما رشد بهتر و باروری مناسبی را نتیجه گیری خواهد کرد .
چرا باید از بهترین کود برای دراگون فروت استفاده کنید؟
بهترین تغذیه برای درخت و یا نهال دراگون فروت نه تنها برای خود گیاه مهم است ، بلکه دانستن این مطالب برای خود شما و نیز محصول بدست آمده برای سلامت شما نیز مفید میباشد .

هرچه در تغذیه گیاه اصول رعایت شود رشد ، عملکرد و زندگی دراگون شما طولانی تر و با کیفیت تر خواهد بود .

درصورتی که شما از کود های مناسب بر اساس نیاز گیاهتان استفاده کنید یک صاحب خوب برای نهال و در نهایت یک خروجی بسیار عالی خواهید داشت ، پس میبایست رشد و تقویت گیاه را با عناصر مورد نیاز بهبود بخشیم .

در کنار این ، استفاده از یک کود خوب به شما کمک می کند تا در هزینه ها و هزینه های خود صرفه جویی کنید ، زیرا شرکت های تولید کننده کود که دارای برند مورد اعتماد میباشند محصولی به شما عرضه خواهند کرد که پاسخ هزینه شما را خواهد داد و در صورتی که کود خریداری شده برای انواع نهال دراگون فروت دارای کیفیت خوب نباشد ممکن است آسیب جدی به محصولات و درختان شما وارد نماید .
آیا همه می توانند یک میوه اژدها را بارور کنند!
اگر هنوز در مورد مناسب ترین کود برای شما و یا احتمال تغییر کود به کود دیگر ، این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. در کنار این ، اگر شما صاحب گیاه میوه اژدها نیستید (هنوز) ، شاید برای روزی گیاه میوه اژدها خود از این دانش استفاده کنید.
نتیجه گیری
دوستان و همراهان گرامی خدمت شما عارضم نتیجه ای که میتوان از این مطالب گرفتن فوائد تغذیه درست درخت دراگون فروت میباشد که در صورتی که با عناصر مورد نیاز تغذیه شود خروجی مثمر ثمری خواهد داشت .

درنظر داشته باشید طی تجربیات بنده میبایست نهال و درختان دراگون فروت را با بالاترین مقادیر NPK تغذیه کرد تا بتوانیم نهال یا درختی سالم با رشد خوب و باروری بالا داشته باشیم .

خدمت شما این نکته گفته شود که عناصر اصلی یا همان ماکرو نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است که در تغذیه گیاه دراگون فروت حائز اهمیت میباشد و عناصر ریزمغذی یا همان میکرو نیز جایگاه بهبود عملکرد گیاه را دارد که در کود های موجود در بستر عرضه کود با خلوص بالا موجود میباشد .

هدف ما مشاوره رایگان و در صورت تایید شما ارسال محصولاتی نظیر نهال دراگون فروت ، کود تقویتی ، خاک و بستر مورد نیاز و همچنین ابزار قلمه گیری میباشد . و درصورتی که تمایل داشتید در زیر این پست کامنت بگذارید تا بنده ویدئویی آموزشی در خصوص قلمه ، تغذیه و نیز پرورش دراگون فروت برای شما به رایگان بارگذاری نمایم تا بتوانیم با پشتیبانی شما تولید کنندگان و دانش پژوهان گرامی خدمتی به ایران و ایرانی کرده باشیم .

زنجیره تامین بهشت یکی از سامانه های قدرتمند در عرضه اطلاعات به صورت رایگان به عام جامعه ایرانی .

مشاور و متخصص گیاه پزشکی در شبکه اینستاگرام : qadirimostafa.qz

حسین قدیری ارسال نظر جدید جولای 11, 2021
اکبر اظهار نظر کرد

سلام
چرا نهال دراگون فروت من فقط شاخه های جانبی می‌زند و دیگر رشد ارتفاعی ندارد.
سن نهال 1سال است و ای نهال حاصل کاشتن بذر است.
ممنون

سلام دراگون فروت گیاهی است که از کناره ها جوانه های جدید میزند این خاصیت گیاه است شما قلمه بگیری هر وقت که حدودا 7 الی 10 سانت شدن و در نظر بگیرید جوانه ای که نوک دراگون فروت ایجاد میشود را آسیب نزنید برای رشد مستقیم گیاه حتما از کود نیتروژن استفاده کنید .
در صورتی که جواننه اصلی گیاه که در نوک گیاه ایجاد میشود دچار مشکل شده است و رشد نمیکند یکی از جوانه های کناری تنه را به عنوان سر شاخه انتخواب کنید و بگذارید رشد کند و دیگر جوانه ها را هرس کنید

گذاشتن نظر
0

کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

یک گیاه محصول و میوه نسبتاً جدید برای مناطق گرم و زمستانی ، میوه اژدها (Hylocereus undatus) یک کاکتوس بومی مکزیک نیمه گرمسیری و گرمسیری و آمریکای مرکزی و جنوبی است. ساقه های پهن و برگ مانند لبه های پوسته پوسته دارند. گلهای بزرگ ، سفید و شکوفه شب باعث به وجود آمدن میوه های بیضی شکل ، قرمز و خوراکی پر از تفاله شیرین و دانه های ریز و سیاه می شوند. هاردی در مناطق مقاومت گیاه 10 تا 11 گیاه وزارت کشاورزی ایالات متحده ، گیاه پراکنده و شبیه انگور می تواند به 30 فوت طول برسد. گیاهان برای پرورش میوه اژدها به عنوان یک محصول باغی و نه به عنوان یک گیاه زینتی ، به کود منظم ، فضای زیاد و احشام تنومند نیاز دارند)
گیاهان یک ساله
فرمولاسیون کودهای غیر آلی باعث ترشح سریع عناصر اصلی گیاه ازت ، فسفر و پتاسیم می شود. آنها را با آرایه های آهسته تر و پیچیده تری از عناصر غذایی موجود در کودهای آلی مانند کودهای قدیمی یا کمپوست ترکیب کنید. برای میوه اژدها که تازه کاشته شده ، کود را در ماه اول استفاده نکنید. سپس هر دو ماه یکبار از زمان شروع رشد در اوایل بهار تا اوایل پاییز که رشد برای زمستان متوقف می شود ، 4 اونس کود استفاده کنید. کود را به طور مساوی در اطراف گیاه پراکنده کنید ، از فاصله 3 سانتی متر از ساقه تا حدود 12 اینچ از گیاه. آن را کاملاً آب دهید. همچنین در تابستان 4 پوند کود یا کمپوست مناسب تجزیه شده به گیاه اضافه کنید و از لمس ساقه گیاه جلوگیری کنید. )
گیاهان دو و سه ساله
ریشه های میوه اژدها پس از یک سال در زمین قرار گرفتن ، در برداشت مواد مغذی از خاک کارآیی بیشتری دارند. گیاهان سریعتر رشد می کنند و نیاز به تغذیه بیشتری دارند. هر دو ماه 5 تا 6 اونس کود معدنی مشابه با قطر وسیع تری در اطراف گیاه بمالید و مقدار کود یا کمپوست اضافه شده به قسمت بالای خاک را به 6 پوند افزایش دهید.
گیاهان قدیمی
برای گیاهان میوه اژدها چهار ساله یا بیشتر ، سه تا چهار مورد استفاده از کودهای غیر آلی به طور مساوی در فصل رشد 8 تا 12 اونس انجام دهید. کود یا کمپوست را دو بار ، یک بار در بهار و یک بار در اواسط تابستان ، هر بار حدود 5 پوند استفاده کنید

منبع : homeguides.sfgate.com

کود مناسب رشد و عناصر ریز مغذی ( میکرو )
مشخصات کود های میکرو
یکی از صدها خدمات مجموعه ی بزرگ پارادایس تهیه و بسته بندی بهترین نوع کودهای میکرو می باشد ، که تهیه نمودن آن برای شما دوستان عزیز به علت سنگین بودن وزن بسته های آن (25 کیلوگرم ) هزینه بر و گاهی اوقات غیرممکن است .
میکرو المنت ها یا عناصر یا عناصر کم مصرف ( ریز مغذی ها ) مانند :
آهن ، روی ، منگنز ، مس ، بور ، مولیبدن و کلر گیاهان مختلف برحسب نیاز و با توجه به نتایج آزمایشات خاک و برگ به کود های فوق نیازمند خواهند بود . ادامه مطالب کلیک کنید .
جایگاه میکروالمنت در تولیدات کشاورزی :
با وجود این که گیاهان به شکل واضحی به کود های ماکروالمنت ها نیازمندند ، اما کودهای میکروالمنت یا ریز مغذی ها علی رغم نیاز کم گیاهان جایگاه ویژه ای در تولیدات کشاورزی دارند لذا از آنها به عناصر خرد با تاثیرات مکان یاد میشود.

کود مناسب رشد و عناصر درشت مغذیماکرو)
مشخصات کود های ماکرو
در این قسمت از بانک اطلاعاتی مجموعه ی پارادایس نظر شما را به توضیحاتی هر چند مختصر توسط متخصصان این مجموعه در رشته ی کشاورزی و کود شناسی در رابطه با کود های ماکرو بستته بندی شده توسط این مجموعه جلب می نماییم .
معرفی عناصر کود ماکرو :
کودهای ماکرو موضوع بحث ما را تشکیل می دهند این کودها از مجموع سه عنصر : ازت ، فسفر و پتاسیم به نسبت های مختلف و متناسب با زمانبندی رشد و باروری گیاه تشکیل میشود .

حال برای درک هرچه بیشتر تاثیر این کودها نظر شما را به تاثیر هر یک از این عناصر به تنهایی بر روی گیاهان و درختان جلب می نماییم : جهت مطالعه ادامه مطالب کلیک کنید .

کود مناسب تقویت محصول و گلدهیپتاس بالا )

تغذیه گیاهان شامل چندین مرحله می باشد، مرحله رویشی ، نمو و گلدهی، گیاهان برای رشد به ازت برای ریشه دهی و شروع سوخت و ساز و پتاسیم مسئول خیلی از وقایع فیزیولوژیک گیاه می باشد. گیاهی که وارد فاز گلدهی نمی شود، به خاطر رشد رویشی ناشی از مصرف کود ازته یا ضعف عمومی گیاه می باشد. فاز رویشی ناشی از استفاده از ازت باعث آبدار شدن بافت گیاه شده و نسبت C/N را کمتر یا به زبان ساده پوست به گوشت را بیشتر میکند، و همین عامل باعث می شود گیاه شما بزرگ و قوی شده ولی به شما گل نمی دهد ! با دادن کودهای گلدهی میزان گوشت را بیشتر کرده و از شیره گیاهی کاسته می شود. همین امر موجب افزایش گلدهی در همه گیاهان می شود. برای افزایش کیفیت گلها باید هنگام اتمام عمر گل ، غنچه های خشک شده رو از ته بچینید ، تا انرژی گل روی تولید بذر متمرکز نشود ! همینطور برای افزایش کیفیت گلدهی باید از مکمل های غذایی استفاده نمود ، از آنجایی که جذب مواد غذایی و کودهای شیمیایی تابع اسیدیته ی خاک می باشد و درصورت بالاتر رفتن اسیدیته خاک از 7 ، برخی از مواد غذایی قابلیت جذب خود را از دست می دهند  جهت کسب اطلاعات بیشتر و طرح سوال کلیک کنید .

جهت خرید انواع محصولات کشاورزی اعم از کود ، سم و اقلام کلیک کنید .

جهت بازدید از ویدئو های آموزش کشاورزی رایگان کلیک کنید .

حسین برخورداری سوال پاسخ داده شده اکتبر 4, 2020
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها2324 times
  • پاسخ ها3 پاسخ ها

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده