کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

3

6a8b8c8bd06f1b77238cf82c7b9369e40fa70e31 290 - کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

کود مناسب برای درخت دراگون فروت چیست؟

چه کودی مناسب درخت دراگون فروت است

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
0

سلام و درود خدمت دوستان و همراهان گرامی سامانه زنجیره تامین بهشت

هدف بنده پاسخ تخصصی به سوال کود مناسب دراگون فروت است

امروزه ، انواع مختلفی از پرورش گیاه دراگون فروت وجود دارد.

بنده در خصوص یک گیاه میوه اژدها برای زنده ماندن ، سالم ماندن و تبدیل شدن به یک گیاه بالغ ، توضیحاتی را در اختیار شما قرار خواهم داد.

پرورش و کود دهی گیاه دراگون فروت انواع مختلفی دارد و همه آنها شبیه به هم هستند یا بر یک اساس طبقه بندی میشوند و خروجی مناسبی دارند .

در این مقاله چندین نمونه از بهترین کود برای میوه اژدها توضیح داده خواهد شد که میتوانید با کلیک بر روی لینک بالا وارد بستر خرید کود های تقویتی دراگون فروت شوید .

خدمت شما عرض شود در زیر به سه مدل کود مناسب اشاره خواهم کرد که میتوانید با مطالعه مطالب بارگذاری شده نوع کود ورد نظر را برای نهال یا درخت دراگون خود انتخواب نمایید .
اسامی بهترین کود ها برای Dragon Fruit
همانگونه که بنده ذکر کردم کود های متفاوتی است که میتوانید برای نهال دراگون فروت خود خریداری و استفاده نمایید . ولی خب بنده بهترین نوع کود و عناصری که مورد نیاز است را در پایین مشخص مینمایم تا خروجی بسیار بهتری بدست آورین .

  • کود همه منظوره با عناصر ماکرو نیتروژن ، فسفر ، پتاسیم به ترتیب 6-6-6
  • بیو پایه 8-3-9
  • تعادل  کود پتاسیم بالا 12-4-8

در بایین میخواهم برای شما توضیح دهم که هرکدام از کود هایی که ذکر کرم چه قایده ای دارد و چه خروجی برای نهال های دراگون شما به ارمغان خواهد آورد .
کود همه منظوره 6-6-6
این کود مناسب درختان و محصولات باغی است که دراگون نیز نهال گرمسیری و در محیط های گلخانه ای و باغی که شرایط گرمسیری داشته باشد میتوان استفاده کرد . درنظر بگیرید دراگون فروت در موقعیت کشور تایلند در زمین کاشته شده و به صورت باغی کشت میشود .

این کود همه منظوره با داشتن عناصر میکرو مانند مس ، روی ، مولبیدوم ، منگنز ، آهن میتواند عناصر ریز مغذی خاک را تقویت کرده و خروجی خاصی برای نهال و یا درختان دراگون فروت شما به ارمغان آورد .

دلیل مناسب بودن این مدل کود دانه دانه بودن آن است که به راحتی میتوانید در زیر نهال یا درختان دراگون خود بپاشید و یا با راحتی چال کود کنید .

میتوانید جهت مشاوره تخصصی چال کود بر اساس سن گیاه با شماره 09108158030 آقای مصطفی قدیری مشاوره بگیرید .
کود تقویتی بیو پایه 8-3-9
شرح این کود به این صورت است که بیوباز یک کود آلی است که مواد مغذی را تأمین می کند و خاک شما از فقر مواد غذایی در امان میماند.

کود دهی با کود 8-3-9 میتواند دو بار در سال صورت گیرد که با ترکیب مناسب خود بستر کاشت دراگون فروت شما را زنده کند .

یکی از فوائد این کود وجود میکرو ارگانیسم هایی است که موجود است و سلامت رشد گیاه شما را به ارمغان می آورد . خدمت شما عرض شود میکرو ارگانیسم برای خاک شما بسیار مفید میباشد و برای غنی شدن خاک بسیار موثر میباشد .
کود تنظیم تعادل در نهال دراگون فروت TerraPlus Natura 8-4-12
یک کود الی و باکیفیت که درخصوص باردهی و تقویت محصولات تاثیر بسیاری دارد و همچنین دارای عناصر ارگانیک بسیار میباشد . TerraPlus Natura Balance و به دلیل گرانول ها رطوبت کمی دارد. سرانجام با عملکرد طولانی خود به مرور با تقویت عناصر مورد نیاز نهال شما رشد بهتر و باروری مناسبی را نتیجه گیری خواهد کرد .
چرا باید از بهترین کود برای دراگون فروت استفاده کنید؟
بهترین تغذیه برای درخت و یا نهال دراگون فروت نه تنها برای خود گیاه مهم است ، بلکه دانستن این مطالب برای خود شما و نیز محصول بدست آمده برای سلامت شما نیز مفید میباشد .

هرچه در تغذیه گیاه اصول رعایت شود رشد ، عملکرد و زندگی دراگون شما طولانی تر و با کیفیت تر خواهد بود .

درصورتی که شما از کود های مناسب بر اساس نیاز گیاهتان استفاده کنید یک صاحب خوب برای نهال و در نهایت یک خروجی بسیار عالی خواهید داشت ، پس میبایست رشد و تقویت گیاه را با عناصر مورد نیاز بهبود بخشیم .

در کنار این ، استفاده از یک کود خوب به شما کمک می کند تا در هزینه ها و هزینه های خود صرفه جویی کنید ، زیرا شرکت های تولید کننده کود که دارای برند مورد اعتماد میباشند محصولی به شما عرضه خواهند کرد که پاسخ هزینه شما را خواهد داد و در صورتی که کود خریداری شده برای انواع نهال دراگون فروت دارای کیفیت خوب نباشد ممکن است آسیب جدی به محصولات و درختان شما وارد نماید .
آیا همه می توانند یک میوه اژدها را بارور کنند!
اگر هنوز در مورد مناسب ترین کود برای شما و یا احتمال تغییر کود به کود دیگر ، این مقاله می تواند برای شما مفید باشد. در کنار این ، اگر شما صاحب گیاه میوه اژدها نیستید (هنوز) ، شاید برای روزی گیاه میوه اژدها خود از این دانش استفاده کنید.
نتیجه گیری
دوستان و همراهان گرامی خدمت شما عارضم نتیجه ای که میتوان از این مطالب گرفتن فوائد تغذیه درست درخت دراگون فروت میباشد که در صورتی که با عناصر مورد نیاز تغذیه شود خروجی مثمر ثمری خواهد داشت .

درنظر داشته باشید طی تجربیات بنده میبایست نهال و درختان دراگون فروت را با بالاترین مقادیر NPK تغذیه کرد تا بتوانیم نهال یا درختی سالم با رشد خوب و باروری بالا داشته باشیم .

خدمت شما این نکته گفته شود که عناصر اصلی یا همان ماکرو نیتروژن ، فسفر و پتاسیم است که در تغذیه گیاه دراگون فروت حائز اهمیت میباشد و عناصر ریزمغذی یا همان میکرو نیز جایگاه بهبود عملکرد گیاه را دارد که در کود های موجود در بستر عرضه کود با خلوص بالا موجود میباشد .

هدف ما مشاوره رایگان و در صورت تایید شما ارسال محصولاتی نظیر نهال دراگون فروت ، کود تقویتی ، خاک و بستر مورد نیاز و همچنین ابزار قلمه گیری میباشد . و درصورتی که تمایل داشتید در زیر این پست کامنت بگذارید تا بنده ویدئویی آموزشی در خصوص قلمه ، تغذیه و نیز پرورش دراگون فروت برای شما به رایگان بارگذاری نمایم تا بتوانیم با پشتیبانی شما تولید کنندگان و دانش پژوهان گرامی خدمتی به ایران و ایرانی کرده باشیم .

زنجیره تامین بهشت یکی از سامانه های قدرتمند در عرضه اطلاعات به صورت رایگان به عام جامعه ایرانی .

مشاور و متخصص گیاه پزشکی در شبکه اینستاگرام : qadirimostafa.qz

ارسال نظر جدید
اکبر اظهار نظر کرد

سلام
چرا نهال دراگون فروت من فقط شاخه های جانبی می‌زند و دیگر رشد ارتفاعی ندارد.
سن نهال 1سال است و ای نهال حاصل کاشتن بذر است.
ممنون

سلام دراگون فروت گیاهی است که از کناره ها جوانه های جدید میزند این خاصیت گیاه است شما قلمه بگیری هر وقت که حدودا 7 الی 10 سانت شدن و در نظر بگیرید جوانه ای که نوک دراگون فروت ایجاد میشود را آسیب نزنید برای رشد مستقیم گیاه حتما از کود نیتروژن استفاده کنید .
در صورتی که جواننه اصلی گیاه که در نوک گیاه ایجاد میشود دچار مشکل شده است و رشد نمیکند یکی از جوانه های کناری تنه را به عنوان سر شاخه انتخواب کنید و بگذارید رشد کند و دیگر جوانه ها را هرس کنید

گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 2 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .
فروشگاه ملی | پرسش و پاسخ
فروشگاه ملی مرکز خرید و فروش محصولات ایرانی
آموزش ویدیویی رایگان | مرکز آموزش ویدیویی | پرسش و پاسخ
آموزش ویدیویی مرکز تخصصی آموزش های آنلاین
بنر معرفی در انجمن پرسش و پاسخ
معرفی در انجمن