اولین شهر مجازی ساخته شده در ایران به چه صورت است ؟

1
زمان مطالعه: 2 دقیقه

اولین شهر مجازی ساخته شده در ایران به چه صورت است ؟

 • ایا شهر مجازی ساخته شده در پروژه متاورس رنگ همان نخستین شهر مجازی ساخته شده در ایران می باشد ؟
 • هدف سازندگان شهرمجازی ایران از ساختن ان در ایران و تطبیق ان با ویژگی های ایران چه چیزی بوده است ؟ و چگونه می توانند به این اهداف دست یابند ؟
 • شهر مجازی ایران در متاورس رنگ به نسبت سایر شهر های مجازی در دیگر نمونه های متاورس ساخته شده در جهان در چه سطحی از کیفیت ساخت به سر می برد ؟
 • ساخت شهر مجازی ایران  توسط ایرانیان و بومی سازی متاورس در ایران چه حسن و مزیت هایی برای کشور ایران می تواند داشته باشد ؟ و این مزیت ها شامل چه چیزهایی می شود ؟
 • طراحی  و شکلگیری اولیه شهر مجازی ایران چه مدت زمان به طول انجامید ؟
 • برای ساخت شهر مجازی ایران چقدر از نیروی انسانی و مالی در این پروژه بهره گرفته شده است ؟ و ساخت ان چقدر هزینه برای سازندگان پروژه متاورس رنگ در بر داشته است ؟
 • در شهر مجازی ایران چه چیزهایی برای نخستین بار در پروژه های متاورس ساخته شده در جهان اتفاق می افتد و بدان اضافه شده است ؟
 • در طراحی اولین شهر مجازی ایران از چه تیم های مشاوره ای  و نظارتی در ساخت این پرووژه استفاده شده است ؟ و تاثیرگذاری این تیم های مشاوره و نظارت بر روی این پروژه چگونه است ؟
 • طراحی معماری شهری و بناهای ان توسط چه تیمی و چه افرادی با چه تخصص هایی انجام شده است ؟ و در طراحی شهری شهر مجازی ایران از چه اصول و بنیانی پیروی شده است ؟
 • در طراحی و ساخت شهر مجازی ایران چه عوامل و شرایطی تاثیرگذار بوده است و و ساخت این پروژه در چه شرایطی انجام شده است ؟
 •  سرمایه گذاری اولیه در پروژه ساخت نخستین شهر مجازی در ایران توسط چه کسانی و به چه اهدافی انجام شده است ؟
 • تاثیر ساخت اولین شهر مجازی در ایران در سیاست های اقتصادی کشور ایران چگونه خواهد بود و ایا اساسا تاثیری خواهد داشت ؟
 • سرمایه گذاری و خرید زمین در اولین شهر مجازی ایران چگونه است و ایا در این زمینه از نمونه های دیگر متاورس الگوبرداری شده است ؟
 • ورود به اولین شهر مجازی در ایران چگونه است و برای ورود به این شهر مجازی به چه شرایطی نیاز است ؟
 •  
 • c6b16dc7d88a748a6b54d3ef87f7c7ea70e62e1a 227 - اولین شهر مجازی ساخته شده در ایران به چه صورت است ؟  
حسین قدیری پاسخ انتخاب شده به عنوان بهترین می 13, 2022
گذاشتن نظر
1
زمان مطالعه: 5 دقیقه

با سلام و درود به شما جناب آقای زاجکانی عزیز

درخصوص پاسخ به سوال “ اولین شهر مجازی ساخته شده در ایران به چه صورت است ؟ “ بنده متناسب با پروژه متاورس ملی یا همان متاورس رنگ اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهم داد .

شهر مجازی ساخته شده در ایران که توسط تیم متخصص دانشگاه متاورس ، انجمن متاورس ایران درحال توسعه میباشد تحت عنوان متارنگ به ثبت رسیده است و این ساختار با هدف ایجاد خدمات رفاهی ، اجتماعی ، فرهنگی ، اشتغال ، توسعه صادرات و ایجاد گردش مالی منسجم زیر نظر شرکت تعاونی زنجیره تامین بهشت مدیریت میشود .

درخصوص سوالات شما که در شرح عنوان این تاپیک بیان کرده اید بنده به ترتیب به سوالات پاسخ خواهم داد و در هرجای پاسخ ها مشکلی حائز اهمیت بود اعلام کنید .

 1. ایا شهر مجازی ساخته شده در پروژه متاورس رنگ همان نخستین شهر مجازی ساخته شده در ایران می باشد ؟ در این خصوص به دلیل اینکه تا به الان ساختاری مشابه با شهر مجازی هوشمند و با هدف بهبود عملکرد شهروندان ایحاد نشده است و متارنگ اولین نسخه میباشد میتوان گفت متاورس رنگ اولین شهر مجازی ساخته شده برای ایرانیان به شمار میرود .
 2. هدف سازندگان شهرمجازی ایران از ساختن ان در ایران و تطبیق ان با ویژگی های ایران چه چیزی بوده است ؟ و چگونه می توانند به این اهداف دست یابند ؟ درخصوص هدف ایجاد شهر مجازی ایران میتوان گفت علوم و تکنولوژی روز به روز و ساعت به ساعت درحال توسعه میباشد و در راستا نباید عقب ماند و میبایست با علوم روز پیش رفت ، طبق تحقیقات گسترده از دنیای مجازی و شبکه سازی اطلاعات درنظر گرفته شد که ساختاری متفاوت از متاورس های خارجی برای بهبود عملکرد شرهوندان کشور ایجاد و نمونه اولیه ساختار سازی دنیای موازی را متناسب با نیاز جامعه ایجاد نماییم . از نکات حائز اهمیت در ساختار فعلی کشور اشتغال هدفمند میباشد و در این زمینه مهم ترین رکن ایجاد ساختار های اشتغال آفرینی متناسب با فعالیت شهروندان و چشم انداز پروژه متارنگ درحال توسعه است . ساختار متاورس رنگ به صورتی هدف دهی شده است که در تمامی ساعات کاری تیم متخصص درحال توسعه میباشد و پروژه های توسعه ای جلوتر از ساختار اجرایی میباشد .
 3. شهر مجازی ایران در متاورس رنگ به نسبت سایر شهر های مجازی در دیگر نمونه های متاورس ساخته شده در جهان در چه سطحی از کیفیت ساخت به سر می برد ؟ پروژه متاورس رنگ از نگاه متخصصین ایرانی و فعالان در حوزه جستجو در موتور های جستجو نمونه مشابه ندارد چرا که این ساختار برگرفته از چندین پروژه مدیریت شهری در دنیای مجازی میباشد و شامل خدماتی فراتر از واقعیت فعالی جوامع میباشد .
 4. ساخت شهر مجازی ایران  توسط ایرانیان و بومی سازی متاورس در ایران چه حسن و مزیت هایی برای کشور ایران می تواند داشته باشد ؟ و این مزیت ها شامل چه چیزهایی می شود ؟ از مزیت های ایجاد شهر مجازی متارنگ میتوان به بهبود عملکرد صادرات و جلوگیری از تحریم اشاره کرد و این ساختار خود میزان ارز آوری به کشور را افزایش خواهد داد و از دیگر موارد حائر اهمیت کاهش مواردی اعم از آلودگی کشور ، بیماری های مسری ، واسته گری و دلالی ، افسردگی و کاهش اعتیاد در میان جوان .
 5. طراحی  و شکلگیری اولیه شهر مجازی ایران چه مدت زمان به طول انجامید ؟ طراحی اولیه شهر مجازی ایران از سال 1399 و با هدف ایجاد ساختاری دو بعدی هدف دهی شد و با نام شاهکار بشریت در قالب 32 پروژه درحال بروز رسانی است و به دلیل بهبود علم در جامعه جهانی متناسب با نیاز جامعه امروزی چرخش پروژه به سوی سه بعدی سازی و هدف دهی گیمینگ چالش هایی را برای متخصصین شرکت تعاونی زنجیره تامین بهشت از سال 1400 ایجاد نمود و در این راستا پروژه متاورس رنگ در فاز اول اجرایی بزودی در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت . تاریخ انتشار نسخه اولیه .
 6. برای ساخت شهر مجازی ایران چقدر از نیروی انسانی و مالی در این پروژه بهره گرفته شده است ؟ و ساخت ان چقدر هزینه برای سازندگان پروژه متاورس رنگ در بر داشته است ؟ هزینه های جاری برای ایجاد شهر مجازی ایران یا همان متاورس رنگ به دلیل داشتن بیس مرکزی انجمن متاورس ، دانشگاه متاورس ، سامانه مرکز آموزش ویدیویی ، سامانه تبلیغات و پروژه های دیگر شرکت تعاونی زنجیره تامین بهشت در فاز اول هزینه زیادی نداشته است و تمامی ساختار توسط متخصصین شرکت درحال توسعه میباشد .
 7. در شهر مجازی ایران چه چیزهایی برای نخستین بار در پروژه های متاورس ساخته شده در جهان اتفاق می افتد و بدان اضافه شده است ؟  سوال شما را میتوان اینگونه برداشت کرد که تفاوت میان متاورس ایران با دیگر متاورس های ساخته شده در چیست ؟ عرضم به حضور شما متاورس بومی ایران دارای 5 ارز داخلی و دو ارز خارجی میباشد همچنین ساختار هدف دهی به فروشگاه های کشور ، تولید کنندگان داخلی ، تجار ، معلمین و اساتید ، مراکز فرهنگی و تفریهی ، مراکز گردشگری و دیگر موارد حائز اهمیت بوده و در پروژه شهر مجازی متارنگ شدیدا به این موارد اشاره خواهد شد درنظر گرفته شود تمامی اطلاعات بارگذاری شده در این تاپیک و دیگر تاپیک ها همه در همان تاریخ ثبت منعکس شده است و روز به روز درحال بهبود میباشد .
 8. در طراحی اولین شهر مجازی ایران از چه تیم های مشاوره ای  و نظارتی در ساخت این پروژه استفاده شده است ؟ و تاثیرگذاری این تیم های مشاوره و نظارت بر روی این پروژه چگونه است ؟ برای ایجاد یک متاورس بومی متناسب با نیاز جامعه ایرانی در فاز های اولیه از مشاورین و متخصصین زیادی بهره گرفته شده است و هرکدام از این مشاورین پس از اجرای فاز یک در دانشگاه متاورس معرفی خواهند شد . مسلما تاثیر مشاوران بسیار ملموس است و برای بهبود عملکرد در فاز دوم اجرایی تمامی ایرانیان میتوانند به صورت مستقیم مشاور بهبود کیفیت ساختار شهر مجازی متارنگ باشند و پاداش ، جوایز و سهیم در ساختار توسعه یافته باشند .
 9. طراحی معماری شهری و بناهای ان توسط چه تیمی و چه افرادی با چه تخصص هایی انجام شده است ؟ و در طراحی شهری شهر مجازی ایران از چه اصول و بنیانی پیروی شده است ؟ درخصوص طراحی معماری شهری میتوان گفت اراضی شهر بسیار حائز اهمیت است و تمامی املاک موجود در نقشه مرکزی متارنگ متناسب با همان جزئیات در فیزیک میباشد و ساخت و ساز در شهر مجازی متارنگ در اکثر موقعیت ها با همان تراکم اعلامی شهرداری صورت خواهد گرفت . درخصوص اصول بنیادی میتواند گفت مراحل ساخت یک بنا دارای جزئیات خاصی میباشد و در گام دوم اجرایی ساخت بنا متناسب با ساخت فیزیکی توسعه خواهد یافت .
 10. در طراحی و ساخت شهر مجازی ایران چه عوامل و شرایطی تاثیرگذار بوده است و و ساخت این پروژه در چه شرایطی انجام شده است ؟ عوامل موثر در ساخت شهر مجازی ایران یا همان متارنگ بهبود عملکرد شهروندی در دنیای فیزیک و مجازی برگرفته با ابزارهای موجود با علم روز می باشد و در خصوص سوال شما که پروژه متارنگ در چه شرایطی ساخته شده است میتوان گفت در شرایط تحریم حداکثری .
 11.  سرمایه گذاری اولیه در پروژه ساخت نخستین شهر مجازی در ایران توسط چه کسانی و با چه اهدافی انجام شده است ؟ لیست سرمایه گذاران تا اطلاع ثانوی انتشار نخواهد یافت و هدف از سرمایه گذاری را پس از انتشار اسانی سرمایه گذاران میتوانید مستقیما به صورت سوالی در انجمن مطرح نمایید و پاسخ گوی شما شخصا سرمایه گذار خواهد بود .
 12. تاثیر ساخت اولین شهر مجازی در ایران در سیاست های اقتصادی کشور ایران چگونه خواهد بود و ایا اساسا تاثیری خواهد داشت ؟ میتوان گفت تاثیر شهر مجازی ایران در اقتصاد کلان کشور بسیار بالا و در گام سوم میزان تراکنش های صورت گرفته چه بسا بیشتر از تراکنش های دنیای فیزیک در کشور ایران خواهد بود .
 13. سرمایه گذاری و خرید زمین در اولین شهر مجازی ایران چگونه است و ایا در این زمینه از نمونه های دیگر متاورس الگوبرداری شده است ؟ خرید و فروش زمین در دنیای مجازی یک پروتوکل مجازی میباشد و مسلما خرید و فروش در بخش هایی مشابهت با نمونه های دیگر متاورس دارد ، در خصوص نوع کاربری ، نوع خرید و نوع عملکرد املاک در متاورس رنگ میتوان گفت هیچ نمونه خارجی موجود نمیباشد .
 14. ورود به اولین شهر مجازی در ایران چگونه است و برای ورود به این شهر مجازی به چه شرایطی نیاز است ؟ برای ورود به شهر مجازی ایران تنها کافیست از لینک Metaverse Rang وارد تیکت متاورس رنگ شوید و پس از افتتاح در سامانه مرکزی متارنگ عضو شوید .
saeed.zajkani ارسال نظر جدید می 15, 2022
saeed.zajkani اظهار نظر کرد

درود و سپاس از شما جناب آقای قدیری عزیز
بابت پاسخ کامل و جامعی که ارئه فرمودید
در ادامه صحبت های شما یک پیشنها به ذهن بنده خطور کرد در مورد طراحی معماری و شهرسازی در متارنگ و اینکه کشور ما از پیشینه بسیار غنی در زمینه هنر و معماری برخورداره ولی متاسفانه به دلایلی که اینجا فرصت بازگو کردنش نیست این معماری بروز نشده و به جای اون معماری بیگانه به ضعیفترین و بدترین شکل ممکن مورد تقلید و استفاده قرار گرفته .
و خب خودتون بهتر میدونید برای یک گردشگر چه در دنیای واقعی و چه مجازی ورود به جایی که قبلا ندیده و تجربه اونرو نداشته بسیار جذابتر خواهد بود تا دیدن کپی های ضعیف از معماری کشور خودش با این حساب پیشنهاد من البته اگر در پروژه متاورس رنگ چنین چیزی پیش بینی نشده ؟ اینکه با استفاده نیروهای متخصص و خلاق در زمینه معماری و شهرسازی حداقل در شهر مجازی ایران میشه شهری کاملا ایرانی اما کاملا بروزرسانی شده نه سنتی از فرهنگ غنی ایرانی طراحی کرد که حضور و گردش در این شهر برای هر بازدیدکننده خارجی و داخلی هم بسیار تجربه متفاوت و نویی باشه .
ممنون میشم در این باره کمی توضیح بفرمایید …

گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
 • فعال
 • بازدیدها152 times
 • پاسخ ها1 پاسخ

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

دم روباه شاهد ماست !! 3 پاسخ ها | 1 رای
باغ حیوانات درنده 4 پاسخ ها | 2 آرا