آیا میتوانید گیاه یوکا را از وسط ببریم و قسمت های بریده شده را در خا‌ک بگذاریم ؟

2

شرح دهید که آیا میتوانید گیاه یوکایی که از لحاظ قدی رشد زیادی کرده را از وسط ببریم و قسمت های بریده شده را در خا‌ک بگذاریم ؟

ارسال نظر جدید

دوستان جهت خرید گیاه یوکا در سایز های مختلف میتوانید به سادگی با شماره ۰۹۱۰۸۱۵۸۰۳۰ تماس بگیرید مهندس مصطفی قدیری کارشناس عرضه محصولات گیاهی .

گذاشتن نظر
2

سلام دوستان بدنه از یک منبع اطلاعاتی جهت تکثیر یوکا از طریق قلمه جمع آوری و ترجمه کردم در اختیار شمامطالعه کنید :

محتوای مقاله:

اگر فیل یوکا ( یوکا elephantipes) بیش از حد آسیب دیده باشد ، در طول سال شاخه های بسیار بلندی تشکیل می شود که فقط در نوک برگ ها برگ دارند. در مکانهایی که نور خوبی دارند ، مانند یک هنرستان ، برگهای یوکا بسیار زیادتر است و حیاتی تر به نظر می رسد. اگر مکان مطلوبتری در دسترس است ، باید از فرصت استفاده کرده و شاخه های بلند را به یک کنده کوتاه ببرید تا درخت یوکا خود را از پایین بازسازی کنید. با این حال ، شاخه های بریده شده برای کمپوست بسیار مناسب هستند. از آنها می توانید با کمی تلاش yuccas جدید جذب کنید.

ساقه یوکا را با چاقوی تیز یا اره به قطعات 20 تا 30 سانتی متری برش دهید و بخاطر داشته باشید که بالا و پایین آن کجاست. اگر نمی توانید به طور قابل اعتماد این موضوع را از طریق بافت سطح تشخیص دهید ، باید به راحتی انتهای بالا را با یک رشته یا یک پیکان مشخص کنید. می توانید با یک قلم نوک نمدی ضخیم پیکان را روی پوست بکشید.

ریشه ساقه را با گلوله ریشه ای که بعد از قطع شاخه های بلند در خاک تازه قرار داده اید قرار دهید و برش ها را با موم درخت عبور دهید. از خشک شدن بیش از حد بافت فیبری و مرطوب جلوگیری می کند. یوکا در یک نقطه گرم و روشن ، نه خیلی آفتابی روی طاقچه پنجره ، به سرعت جوانه می زند و یک سر برگ سبز جدید ایجاد می کند.
یوکا را با قلمه های شاخه ضربکنید

yucca cut and multiply - آیا میتوانید گیاه یوکا را از وسط ببریم و قسمت های بریده شده را در خا‌ک بگذاریم ؟

yucca cut and multiply 2 - آیا میتوانید گیاه یوکا را از وسط ببریم و قسمت های بریده شده را در خا‌ک بگذاریم ؟

پس از قطع شاخساره ، با استفاده از اره ریز یا چاقوی بسیار تیز قطعه ای را در پایین (سمت چپ) ببرید ، سپس آن را در گلدان با خاک گلدان غنی از هوموس (راست) بکارید.

ریشه ها یا شاخه های یوکا بدون ریشه نیز با موم درخت پوشانده می شوند و حدود یک سوم تا یک چهارم طول آنها را در گلدان های کوچک با مخلوط خاک گلدان غنی از ماسه و هوموس قرار می دهند. سپس قلمه های ساقه را به خوبی ریخته و روی آنها را بپوشانید ، از جمله گلدان را با کیسه های پلاستیکی شفاف یا بطری های پلاستیکی بپوشانید. شما همچنین به یک مکان گرم و روشن ، نه خیلی آفتابی روی طاقچه پنجره نیاز دارید و باید کاملاً مرطوب نگه داشته شود. به عنوان یک قاعده ، قلمه های یوکا پس از تنها سه تا چهار هفته جوانه های جدید و نرم را نشان می دهد. از این مرحله می توانید فویل را برداشته و گیاهان را کمی بارور کنید.

yucca cut and multiply 3 - آیا میتوانید گیاه یوکا را از وسط ببریم و قسمت های بریده شده را در خا‌ک بگذاریم ؟

yucca cut and multiply 4 - آیا میتوانید گیاه یوکا را از وسط ببریم و قسمت های بریده شده را در خا‌ک بگذاریم ؟

یک بطری آب ساخته شده از پلاستیک شفاف به عنوان یک گلخانه کوچک (سمت چپ) عمل می کند تا اولین شاخه های جدید (راست)

پس از اینکه برگها به خوبی شکل گرفتند ، یوکاهای جدید به گلدانهای بزرگتر خاک معمولی گلدان منتقل می شوند. اتفاقاً روش تکثیر توضیح داده شده برای درخت درخت (Pandanus) و درخت اژدها (Dracaena) نیز مفید است. به هر حال: نقاشی که اغلب از یوکاپالمه استفاده می شود به این دلیل است که ساقه گیاه شبیه درختان نخل واقعی است. با این حال ، یوکا اصطلاحاً Palmlilie است که از خانواده گیاهان مارچوبه است. از نظر گیاه شناسی به کف دست راست مربوط نیست.

جهت مطالعه انگلیسی مطالب میتوانید‌وارید لینک زیر شوید :

منبع : garden-landscape

سوال پاسخ داده شده
گذاشتن نظر
شما در حال مشاهده 1 از 2 پاسخ هستید ، برای دیدن همه پاسخها اینجا را کلیک کنید .
پاسخ خود را بنویسید .