NFT ها و دنیای متاورس | اولین بازار NFT ایران

1

  NFT، متاورس و آنچه از این فناوری انتظار می رود ….

34ab7d132bc4ef4962c2ec6ddf8859ca82b432f1 1762 - NFT ها و دنیای متاورس | اولین بازار NFT ایران

یکی از مخفف های رایج در هفته های اخیر، بدون شک، NFT است. توکن‌های غیرقابل تعویض جدیدترین برنامه کاربردی در فناوری بلاک چین هستند که وارد صحنه می‌شوند. و بدون بحث نیست. برخی آنها را به عنوان یک تله می بینند، در حالی که دیگران یک فرصت. واقعیت؟ گفتنش سخت است، اما می‌توانیم با درک دقیق NFT شروع کنیم .  

بیایید از ابتدا شروع کنیم: نشانه چیست؟ این یک عنصر داده غیرحساس است (یعنی هیچ مقدار قابل بهره برداری ندارد) که حاوی ارجاع به محتوای حساس است که فقط از طریق فرآیند توکن سازی اصلی قابل دسترسی است.

به طور خلاصه، زمانی که می‌خواهیم چیزی را به کسی بدهیم که هر زمان که بخواهد می‌تواند آن را بازخرید کند ، یک توکن معادل «کوپن یک…» است. بنابراین اگر ژتونی داشته باشیم که ارزشی برابر با یک توستر داشته باشد، می‌توانیم هر زمان که بخواهیم آن را برای آن شی فیزیکی بازخرید کنیم. اگر توکن برابر با 0.001 بیت کوین باشد، صاحب آن می تواند آن را در هر زمانی بازخرید کند و ارزش فعلی آن را به یورو یا دلار دریافت خواهد کرد.

در مثال بالا، توکن قابل تعویض است زیرا می توان آن را با پول واقعی مبادله کرد و بنابراین می توان آن را خرج کرد . این مورد در مورد NFT ها صدق نمی کند ، زیرا هرگز ارزش خود را از دست نمی دهند زیرا نشان دهنده یا معادل یک دارایی نامشهود هستند.

بنابراین NFT چیست؟ هر چیزی که در اینترنت ایجاد و منتشر می کنیم دارایی نامشهودی است که می تواند با یک NFT مرتبط باشد، یک توکن تغییرناپذیر که به عنوان گواهی اصالت عمل می کند. این بدان معنی است که ما می توانیم یک تصویر هنری پیکسل، یک انیمیشن دیجیتال، یک مونولوگ، یک خلاقیت ادبی، یک پخش زنده … هر چیزی را نشان دهیم.

آن «دارایی» (ما توضیح خواهیم داد که چرا باید در یک لحظه از علامت نقل قول استفاده کنیم) با یک تراکنش بلاک چین، که معمولاً اتریوم است، در ارتباط است، اما در رشته های شناخته شده دیگر شروع به نمایش می کند.

NFT ها با مرتبط کردن دارایی با بلاک چین به دست می آیند که به ناچار به آن بلوک متصل می شود. همچنین می تواند ارزشمند باشد یا ارزشی نداشته باشد. همه چیز به یک چیز بستگی دارد که ما به عنوان انسان صدها سال به آن عمل کرده ایم: مجموعه گرایی.

iStock 1307112137 1024x683 - NFT ها و دنیای متاورس | اولین بازار NFT ایران

ست گودین یک تعریف بسیار دقیق ارائه می دهد:

NFT چیست؟ این یک توکن دیجیتالی است (همانطور که بیت کوین یک توکن دیجیتالی است) با این تفاوت که منحصر به فرد و منحصر به فرد است، مانند هونوس واگنر [بازیکن بیسبال]، تنها یکی وجود دارد. یکی از این نشانه‌ها ممکن است به چیز دیگری اشاره داشته باشد (فیلمی از یک ضربه بسکتبال، یک نقاشی رنگ روغن، حتی این ورودی وبلاگ) اما این چیزی نیست . این فقط یک فایل است که توسط شخصی که آن را ساخته است مجاز است تا تنها فایل باشد .

  برای درک NFT ها، باید مجموعه گرایی را درک کنیم ما باید درک کنیم که چه چیزی باعث این تمایل می شود که باعث می شود برخی افراد هم مالکیت چیزی را بخواهند و هم هزاران (یا میلیون ها) یورو را خرج کنند و در واقع این کار را انجام دهند. اگر خودمان آن را تجربه نکرده باشیم، ارتباط دادن آسان نیست، و به همین دلیل است که توضیح NFT ها بسیار پیچیده است.

جهانی ترین نمونه جمع آوری آلبوم های کارت تجارت است . کودکان می دانند که قرار دادن کل مجموعه در کنار هم کار دشواری است، زیرا برخی از کارت های معاملاتی نادرتر از سایرین هستند. به عنوان مثال، یک بازیکن دسته اول در یک تیم بزرگ نادرتر از یک بازیکن ذخیره لیگ پایین تر است.

این کمبود باعث می شود که ارزش این کارت های معاملاتی به تدریج افزایش یابد . هرچه تعداد کارت های معاملاتی «تکرار» کمتر باشد، ارزش بیشتری دارند. کودکان شروع به ارائه مقادیر بالاتری از کارت‌های معاملاتی جایگزین با ارزش کمتر می‌کنند تا بتوانند کارتی را که برای تکمیل مجموعه‌شان نیاز دارند، «به‌دست آورند». آن‌ها حتی می‌توانند مقدار بی‌معنی کارت‌های معاملاتی را فقط برای پایان دادن به آلبوم ارائه دهند. این چه حسی دارد؟ احساس کامل بودن ، داشتن چیزی نادر (یا منحصر به فرد، در سناریوی شدیدتر).

دقیقاً به همین دلیل اولین توییت تاریخ به قیمت تقریباً سه میلیون دلار خریداری شده است . چرا؟ تنها کسی در جهان باشد که صاحب آن است. و با استفاده از این ایده، می‌توانیم به چندین مثال دیگر مانند این فکر کنیم . یا به نقل از انریکه دانس :

مایک «بیپل» وینکلمن، که سال‌ها پیش تصمیم گرفت هر روز یک تصویر دیجیتال بسازد، و اکنون تصمیم گرفته است که همه آنها را کنار هم بگذارد، آنها را روی اتریوم لنگر بیاندازد و آن اثر دیجیتالی را در کریستیز در حراجی به فروش برساند که بیش از 69 میلیون یورو بود.

iStock 1218961153 1024x683 - NFT ها و دنیای متاورس | اولین بازار NFT ایران  

بنابراین ارزش NFT ها به عنوان تأیید ایجاد آیتم دیجیتال به عنوان “یکتا” شناخته می شود. و این ایجاد دیجیتال می تواند هر چیزی باشد.

این توضیح می‌دهد که چرا کلمه «دارایی» را قبلاً در مقاله نشان دادیم: شیء مرتبط با NFT می‌تواند برای جامعه گردآورنده (هنر، یا هر چیز دیگری) مطلوب شود و یک مارپیچ گمانه‌زنی رخ می‌دهد که به موجب آن، تحت شرایط مناسب، آن را نشان می‌دهد. می تواند به مقادیر استراتوسفر برسد.

متاورس و NFT ها بیایید برای توضیح رابطه بین NFT و متاورس عمیق‌تر کاوش کنیم . برای شروع، متاورس محیطی است که در آن انسان ها از طریق آواتارهای خود (از لحاظ اجتماعی و اقتصادی) با هم تعامل دارند. به عبارت دیگر، در یک دنیای مجازی (به یاد داشته باشید زندگی دوم ؟) که کاربران به آن متصل می شوند، که در آن یک سری قوانین مشارکت در نوعی استعاره از دنیای واقعی برقرار می شود.

همه بدون محدودیت های دنیای ما. رمان « بازیکن یک آماده » فرا وجهی را در یک فانتزی دیستوپیایی ارائه می‌کند که در آن جمعیت جهان بیشتر وجود خود را در یک شبکه واقعیت مجازی زندگی می‌کنند، که در آن مشاغل، اوقات فراغت و هر آنچه برای توسعه نیاز دارند دارند.

وقتی در مورد NFT و متاورس صحبت می کنیم، باید یک قدم جلوتر برویم. این چیزی است که ممکن است کسی را که با این دنیای کوچک آشنا نیست گیج کند، اما این خبرنامه به ما کمک می کند تا بفهمیم چه چیزی در حال وقوع است (یا پتانسیل ترکیب متاورس با NFT):

یک شرکت‌کننده ممکن است در یک مرکز خرید مجازی قدم بزند و یک لباس دیجیتال میکی موس در فروشگاه دیزنی بخرد تا آواتار خود را بپوشد، سپس به فودکورت برود تا چیزی برای خوردن انتخاب کند تا از طریق Uber Eats به خانه فیزیکی‌اش تحویل داده شود. سپس در کنسرت زنده بیتلز در مرکز هنرهای نمایشی Spotify شرکت کنید. زمانی که می‌خواهد در دنیای فیزیکی و با دوستانش مسابقه دهد، می‌تواند کنسرت را با AirPods خود در Spotify ادامه دهد.

این شامل انتقال واقعی منابع (داده ها، خریدها) بین دو جهان واقعی و مجازی است. وارد Web3 یا اینترنت غیرمتمرکز شوید، که کلیدی است که می‌تواند NFT‌ها را با متاورس پیوند دهد و به ما اجازه دهد (همانطور که برخی کارشناسان می‌گویند ) وارد دنیای جدیدی شویم، یعنی تم فانتزی، نوعی کپی از جهان. در Ready Player One نشان داده شده است.

************************************

منبع : بازارNFT ایران

دیسکورد : انجمن متاورس ایران

************************************

Elham سوال پاسخ داده شده فوریه 19, 2022
سیاوش اظهار نظر کرد

چه محتوای توپی عالی بود

ممنونم دوست عزیز

گذاشتن نظر
3

سپاس فراوان از شما جناب ثانی عزیز از اینکه به صورت تخصصی محتوایی انحصاری در اختیار جامعه ایرانی قرار داده اید متشکرم .

نیما ثانی ارسال نظر جدید فوریه 20, 2022

درود بر شما جناب قدیری …
انجام وظیفه ست .

گذاشتن نظر
2

سلام ممنونم بخاطر محتوای کامل در خصوص NFT ها – من یک نقاشم ، پس میشه امیدوار بود بعضی از کارهای خاص رو به صورت NFT در بازار عرضه کرد ؟

نیما ثانی ارسال نظر جدید فوریه 20, 2022

سلام و درود ، همراه گرامی …

بدون شک علاوه بر اینکه قابل انجام است ، باعث ایجاد انگیزه های مضاعف در نقشه ی راه شما خواهد گردید .

گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1989 times
  • پاسخ ها2 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات