NFT ها و اقتصاد فراجهانی | اولین بازار NFT ایران

0

NFT ها و اقتصاد فراجهانی

98df2bf5815ea4b6621a6ffa20607826bf29d8b1 1762 - NFT ها و اقتصاد فراجهانی | اولین بازار NFT ایران

چگونه توکن‌های غیرقابل تعویض، رشد جوامع را در جهان‌های مجازی فراگیر ممکن می‌سازند

یک روز معمولی در متاورس – یک دنیای مجازی همهجانبه مشترک – ممکن است خیلی زود شبیه دنیای آشنای ما باشد. ما از مراکز خرید بازدید خواهیم کرد، در سراسر شهر رانندگی خواهیم کرد، با دوستان خود در کافه ها ملاقات خواهیم کرد و به روش هایی که به طرز شگفت انگیزی واقعی به نظر می رسند، با هم تبادل نظر خواهیم کرد. به لطف پیشرفت های سریع در واقعیت مجازی و ارتباطات 5G.

متاورس ها برای دهه ها در قالب بازی های آنلاین چند نفره وجود داشته اند. اما ممکن است به زودی وارد عصر تجربه‌ای فراگیر شویم که به سختی قابل تشخیص از دنیای واقعی ما است – ایجاد حالت‌های تعاملی جدید برای گیمرها و غیربازی‌کنندگان به طور یکسان.

نمونه اولیه متاورژن های نسل بعدی مانند Decentraland و Somnium Space در حال حاضر آغاز جامعه واقعی را نشان می دهد، با افراد ساکن در زمین، تعامل اجتماعی، مبادله کالا و ادعای حقوق مالکیت. هر جامعه ای (فیزیکی یا مجازی) به یک اقتصاد کارآمد نیاز دارد. و در متاورس، اقتصاد به احراز هویت دارایی‌های دیجیتالی مانند خانه، ماشین، مزرعه، کتاب، لباس و اثاثیه متافورس فرد بستگی دارد. برای شکوفایی، همچنین به توانایی سفر و تجارت آزادانه بین قلمروهایی نیاز دارد که ممکن است قوانین و قوانین متفاوتی داشته باشند.

توکن‌های غیرقابل تعویض – سوابق مالکیت دیجیتالی ذخیره شده در بلاک چین – با فعال کردن احراز هویت دارایی‌ها، دارایی‌ها و حتی هویت، پایه اصلی اقتصاد متاورس خواهند بود. از آنجایی که هر NFT توسط یک کلید رمزنگاری ایمن می شود که نمی توان آن را حذف، کپی یا از بین برد، تأیید قوی و غیرمتمرکز – هویت مجازی و دارایی های دیجیتال فرد – را برای موفقیت جامعه متاورس و تعامل با سایر جوامع فراسویه ضروری می کند.

فراتر از هیاهوی فروش چند میلیون دلاری هنر دیجیتال، اهمیت NFT ها ممکن است در ایجاد امکان شکوفایی آغاز چیزی شبیه به جامعه انسانی واقعی، مبتنی بر بازارهای آزاد (برای کالاها، خدمات و ایده ها)، مالکیت مستقل و قراردادهای اجتماعی باشد. در متاورژن

NFT ها در ابتدا با جنبه هنر دیجیتال شروع شدند. اریک آنزیانی، مدیر اجرایی Crypto.com می‌گوید: «اما این بسیار قدرتمندتر خواهد بود. این ابزاری خواهد بود که هر نوع دارایی دیجیتال را در دنیای مجازی در آینده نشان می دهد. بنابراین برنامه های کاربردی فوق العاده هستند.”

توسعه اموال در دنیای جدید شجاع

با قدم زدن در دسنترالند، افرادی را می‌بینید که در کنار فواره‌ها گپ می‌زنند، خریداران در بوتیک‌های مد، دویدن در تفرجگاه‌های ساحلی، کازینوهایی که مهمانان را به پوکر پرمخاطب دعوت می‌کنند.

این فعل و انفعالات نتیجه خود به خود توسعه املاک مجازی توسط افرادی است که زمین خریداری کرده اند و محیط هایی ساخته اند که اتفاقاً تخیل سایر ساکنان Decentraland را به خود جلب می کند.

این تجربه بسیار واقعی نیست (و خود سازندگان Decentraland می گویند که جهان هنوز در “عصر آهن” خود است). با این حال، حتی در این تکرارهای اولیه، پتانسیل روشن است. درست مانند جوامع فیزیکی، مردم به مکان‌های جالبی در متاوره سرازیر می‌شوند. و محبوبیت طبیعتاً ارزش زمین مجازی را بالا می برد – دقیقاً همانطور که در پاریس یا بورلی هیلز انجام می شود.

یک مفهوم کلیدی اقتصادی از Decentraland و دیگر متاورگان مجاورت زمین است. همه بسته های متاورس در یک مکان ثابت – در یک جغرافیای محدود – به دیگران پیوسته اند. این امر به دلیل محدودیت عرضه دارایی، کمبود ایجاد می کند. و کمبود بر اساس قوانین جهانی عرضه و تقاضا، ارزش دارایی را قادر می سازد افزایش و کاهش یابد.

بنابراین، چارچوبی برای «تجربه اجتماعی با اقتصاد مبتنی بر لایه‌های موجود مالکیت زمین و توزیع محتوا» ایجاد می‌شود.

NFT ها تراکنش های دارایی را فعال می کنند که متاورس را هدایت می کند. این توکن‌ها مدرک غیرقابل انکار مالکیت را ارائه می‌کنند که از هر سند زمینی امن‌تر است.

آنزیانی می‌گوید: «برای حقوق مالکیت متاورس، به دلیل نحوه تعریف قراردادهای هوشمند و برنامه‌ریزی NFT‌ها، نمی‌توانید آن را جعل کنید. شما می دانید که صاحب دارایی هستید و می توانید مالکیت خود را به طور کامل نشان دهید. بر اساس شرایط و ضوابط آن محیط مجازی، پس از آن می‌توانید حقوق مالکیت خود را اعلام کنید.»

    فروش ملک شایسته لندن، نیویورک یا توکیو

در حال حاضر، پیامدهای این انقلاب املاک و مستغلات به شکلی تاکیدی احساس شده است. در ماه ژوئن، صندوق سرمایه گذاری دارایی دیجیتال Republic Realm یک قطعه زمین در Decentraland به قیمت بیش از 900000 دلار آمریکا خریداری کرد. Republic Realm، متعلق به صندوق سرمایه گذاری Republic، در حال تبدیل این طرح به یک مرکز خرید مجازی به نام Metajuku است که الگوبرداری از منطقه Harajuku در توکیو است.

چنین فعالیت‌هایی نشان می‌دهند که دیری نمی‌گذرد که تراست‌های سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات (REITs) شروع به کشف فرصت‌ها در متاورس کنند. ارزش املاک مطابق با فعالیت اقتصادی حرکت می کند که در Decentraland نیز در حال رونق است. این دقیقاً همان چیزی است که سازندگان آن هنگام راه اندازی دنیای مجازی خود در سال 2017 تصور می کردند.

مانیفست متاورس می‌گوید: «ارزش پیشنهادی Decentraland برای توسعه‌دهندگان برنامه این است که می‌توانند به طور کامل از تعاملات اقتصادی بین برنامه‌های کاربردی خود و کاربران بهره ببرند». برای اجازه دادن به این تعاملات اقتصادی، این پلتفرم باید اجازه داد و ستد سه چیز را بدهد: ارز، کالا و خدمات.

مد یکی از اولین بخش‌هایی است که پتانسیل اقتصادی NFTs و متاورس را درک کرده است. خانه لوکس Burberry لوازم جانبی NFT را برای بازی ویدیویی Blankos Block Party ایجاد کرد، در حالی که Louis Vuitton بازی ویدیویی خود را که دارای NFT است، LOUIS THE GAME، راه اندازی کرد.

در همین حال، RTFKT – کفش‌ساز سفارشی تا متاورس – کفش‌های ورزشی NFT نسخه محدودی را طراحی می‌کند که می‌توان آن‌ها را در دنیای مجازی پوشید و تاکنون میلیون‌ها دلار فروش داشته است.

با چنین شتابی در عصر آهن فراجهان، مدل کسب‌وکار دنیای مجازی – که زیربنای فناوری NFT است – صرفه‌جویی در مقیاس ناگفته را نوید می‌دهد.

منبع : بازار NFT ایران  

نیما ثانی سوال ویرایش شده فوریه 14, 2022
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1225 times
  • پاسخ ها0 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات