NFT ها در صنعت املاک و مستغلات | اولین بازار NFT ایران

1

سرمایه گذاری در املاک و مستقلات NFT …

NFT ها به عنوان یک ابزار جدید برای سرمایه گذاران املاک و مستقلات از هر رشته ای، از سرمایه گذاران اوراق وام مسکن گرفته تا سرمایه گذاری های تجاری املاک و مستغلات، در حال ظهور هستند. 

?url=https%3A%2F%2Fg.foolcdn.com%2Feditorial%2Fimages%2F653502%2Fvirtual real estate nft - NFT ها در صنعت املاک و مستغلات | اولین بازار NFT ایران

به نظر می رسد توکن های غیر قابل تعویض (NFT) تقریباً هر روز در اخبار هستند. از قیمت‌های رکوردشکنی برای هنر NFT گرفته تا NFT‌ هایی که به‌عنوان ابزار بازاریابی برای زنجیره‌های محبوب فست فود استفاده می‌شوند، به نظر می‌رسد این روند رو به افزایش است. به عنوان یک حقه یا کلکسیونی (گاهی اوقات هر دو)، NFT ها به راحتی قابل اجرا هستند، اما به کار بردن آنها در صنایعی مانند املاک و مستغلات که به کندی تغییر می کنند، چالشی بزرگتر است.

در سال گذشته، استفاده های تجربی از NFT ها در صنعت ظاهر شده است. همه چیز از پروژه‌های ساختمانی گرفته تا وام‌دهی به‌عنوان NFT توسط شرکت‌های مختلفی آزمایش می‌شوند که به دنبال بهبود فرآیندها و سرعت بخشیدن به معاملات املاک و مستغلات هستند که اغلب می‌تواند توسط لایه‌های متعدد تأیید اسناد درگیر پیچیده شود.

NFT ها در صنعت املاک و مستغلات

NFTها چیزی نیستند جز عناوین دیجیتال (توکن) منحصر به فرد دارایی، اعم از واقعی یا مجازی، که در دفتر کل بلاک چین ذخیره می شوند . از لحاظ نظری، این امر خطر آسیب ناشی از کلاهبرداری را کاهش می دهد و توانایی مالک را برای اثبات اینکه در واقع مالک یک چیز است، بهبود می بخشد. اما، وقتی صحبت از املاک و مستغلات می شود، بسیار پیچیده تر است.

دو نوع توکن سازی در املاک و مستغلات وجود دارد: کل دارایی (EA) و مالکیت کسری (FO). توکن سازی FO نسبتاً ساده است. این شبیه به یک پلتفرم تامین مالی جمعی یا سایر ساختارهای مشابه است که به سرمایه گذاران امکان خرید سهام را می دهد. هر مالک کسری، بسته به نحوه ساختار سرمایه گذاری، تعدادی توکن دارد که نشان دهنده سهام در پروژه است. توکن سازی FO در حال حاضر در موارد محدودی در صنعت املاک و مستغلات استفاده می شود.

از سوی دیگر، توکن‌سازی EA نمی‌تواند کار کند مگر اینکه سند مالکیت واقعی به NFT تبدیل شود. انجام این امر هنوز به دلیل محیط نظارتی پیرامون سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بسیار دشوار است، اگرچه اقداماتی برای حرکت دادن توپ به زمین ادامه دارد. در نهایت، باید یک کلاس دارایی جدید ایجاد شود تا یک توکن EA برای یک سند ملکی وجود داشته باشد.

املاک دیجیتال در مقابل املاک و مستغلات فیزیکی

اگرچه هنوز ثبت خانه های فیزیکی فردی به عنوان NFT دشوار است، املاک دیجیتال را می توان با استفاده از NFT ثبت کرد. املاک و مستغلات دیجیتال واقعاً هیچ قانون نظارتی ندارد زیرا در دنیای مجازی وجود دارد که معادل مقررات مالی غرب وحشی است.

املاک و مستغلات دیجیتال در فضاهای مجازی وجود دارد که اغلب به عنوان پلتفرم‌های متاورس یا sandbox شناخته می‌شوند، جایی که کاربران می‌توانند تقریباً با هر چیزی که می‌خواهند تعامل داشته باشند و بسازند. به عنوان مثال، Minecraft یک پلت فرم شناخته شده است که پتانسیل دیجیتال املاک و مستغلات را ارائه می دهد. دیگر پلتفرم های رایج عبارتند از Roblox ( NYSE:RBLX ) ،  Decentraland ( CRYPTO:MANA ) ،  Axie Infinity ( CRYPTO:AXS ) ، Upland، Cryptovoxels، و Somnium Space.

درست مانند املاک و مستغلات واقعی، تعداد زیادی املاک و مستغلات مجازی بسته هایی در فضای تعیین شده برای پلت فرم هستند. بسته به پلتفرم، محدودیتی برای تعداد بسته‌های موجود وجود دارد، و همین امر باعث کمیابی می‌شود، همانطور که تنها زمین‌های زیادی در دنیای فیزیکی وجود دارد. به عنوان مثال، Decentraland دارای 90601 قطعه جداگانه است که هر کدام به عنوان یک نوع NFT معروف به LAND معامله می شود و با استفاده از یک ارز دیجیتال به نام MANA خریداری می شوند.

NFT های املاک و مستغلات چگونه کار می کنند؟

NFT های املاک و مستغلات مانند هر NFT دیگر کار می کنند. آنها با استفاده از ارز رمزنگاری شده به انتخاب فروشنده خریداری می شوند، در یک کیف پول دیجیتال نگهداری می شوند، و در صورت حدس و گمان، دوباره برای سود به خریدار با مقدار پول مناسب فروخته می شوند.

سرمایه‌گذاری‌هایی که به‌عنوان توکن‌های FO نگهداری می‌شوند، بیشتر شبیه سهام رفتار می‌کنند، زیرا به جای یک کالای واقعی یا مجازی، سهمی از یک پروژه املاک و مستغلات را نشان می‌دهند. سود مانند هر نوع دیگری از سرمایه گذاری مبتنی بر سهم پرداخت می شود زیرا مالکیت فقط سهمی از یک تجارت است. برای مثال، اگر یکی از 10 توکن یک شرکت املاک و مستغلات را داشته باشید که در ساختمان‌های آپارتمانی سرمایه‌گذاری می‌کند، در پایان یک چرخه درآمد، چکی برای شما ارسال می‌شود که نشان‌دهنده 10 درصد سود خالص است (مگر اینکه توافق دیگری داشته باشید. درجا).

مانند همه NFT ها و اشتراک‌ها، شما حق جداپذیری دارید، به این معنی که معمولاً می‌توانید آن توکن‌ها را هر زمان که بخواهید بفروشید. برخی از پلتفرم‌های تامین مالی جمعی برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات از شما می‌خواهند که سهام خود را برای مدت معینی نگه دارید، و پلتفرم‌های دارای پشتوانه NFT نیز احتمالاً با محبوب‌تر شدن، حداقل زمان نگهداری را خواهند داشت.

استفاده از NFT در وام مسکن

NFTها واقعاً به طور گسترده در محصولات وام مسکن استفاده نمی شوند، اما ممکن است محبوبیت بیشتری پیدا کنند. LoanSnap با استفاده از پروتکل بیکن خود، اولین وام مسکن NFT را در قالب وام مسکن ارائه کرده است. آن‌ها وام‌ها را درست مانند وام‌های مسکن معمولی پردازش می‌کنند، اما به‌جای ایجاد اسناد وام مسکن با حق رهن، NFT صادر می‌کنند.

تاکنون، تعداد انگشت شماری وام مسکن NFT منعقد شده است و هنوز برای سرمایه گذاران وام مسکن یا ارزهای دیجیتال در دسترس نیستند تا بتوانند برای سبد سهام خود در نظر بگیرند. با این حال، LoanSnap قصد دارد یک استیبل کوین به نام bHome منتشر کند که نشان دهنده مالکیت کسری در یکی از یادداشت های وام مسکن NFT است. سرمایه گذاران همچنین با تامین منابع مالی برای وام گیرندگان آینده، وام مسکن NFT اضافی را ممکن می سازند.

مزایا و معایب NFT املاک و مستغلات

از آنجایی که NFT های املاک و مستغلات بسیار جدید هستند، ارزیابی نقاط قوت و ضعف آنها واقعاً دشوار است. در حال حاضر آزمایش های زیادی در حال انجام است که به سرمایه گذاران کمک می کند تا درک بهتری از NFTها در صنعت املاک و مستغلات داشته باشند.

با این حال، ما چند چیز را می دانیم. اول، NFT های املاک و مستغلات، مانند هر NFT های دیگر، سوابق مالکیت به راحتی قابل ردیابی و ایمن را برای طیف گسترده ای از سرمایه گذاری های املاک و مستغلات وعده می دهند. دوم، آنها امکان خرید و فروش املاک و مستغلات را در دنیای مجازی که به عنوان مرز سرمایه گذاری در حال ظهور هستند، می دهند.

از سوی دیگر، مانند هر چیز دیگری در دنیای کریپتو، NFT های املاک و مستغلات به طور کلی تضمین نمی شوند و ارزش آنها می تواند بدون هیچ هشداری به صفر برسد. NFT های املاک و مستغلات مربوط به املاک و مستغلات مجازی برای مدتی سرمایه گذاری های خطرناکی خواهند بود. NFT هایی که نشان دهنده مالکیت کسری در سرمایه گذاری های دنیای واقعی هستند باید پایدارتر باشند.

آینده NFT های املاک و مستغلات

در حال حاضر، ازدواج املاک و مستغلات و NFT ها در مرحله اولیه است که پیش بینی سخت است. NFTها، در تئوری، می‌توانند راه‌های آسانی برای انتقال مالکیت سهام در سرمایه‌گذاری‌های املاک و مستغلات یا املاک مجازی ارائه دهند – اما انتظار نداشته باشید که به این زودی‌ها کل دارایی‌ها را منتقل کنند. چند واحد کامل که با استفاده از NFT فروخته شده اند، به عنوان بخشی از یک بسته فروخته شدند. برای مثال، خانه ای که در اوکراین فروخته می شود، در فروش کسب و کاری که NFT واقعی بود، گنجانده شده است. 

قوانین فعلی املاک و مستغلات نگهداری کل املاک و مستغلات را به عنوان NFT بسیار دشوار می کند. از آنجایی که فناوری بلاک چین و سایر ابزارهای موجود در جعبه ابزار رمزنگاری به طور فزاینده ای برای مواردی مانند ایجاد وام مسکن و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری جمعی مفید هستند، احتمالاً تغییر خواهند کرد. تا آن زمان، به دنبال فرصت هایی برای نگهداری بخش هایی از بدهی های وام مسکن، پروژه های ساختمانی و سایر سرمایه گذاری های گروهی به عنوان NFT باشید.

منبع : بازارNFT ایران

دیسکورد : انجمن متاورس ایران

حسین قدیری سوال پاسخ داده شده فوریه 19, 2022
گذاشتن نظر
2

بسیار جالب و دلنشین البته باید درنظر گرفت ما بر روی دنیایی مجازی سرمایه گذاری خواهیم کرد و میبایست پیش بینی هایی نظیر برشکستگی ، اشتباهات مدیریت و غیره را درنظر بگیریم .

نیما ثانی نظر ویرایش شده فوریه 20, 2022

…..

درود بر شما ….

قطعا همینطور است …

یک از مولفه های ورود به بازارهای مالی – سرمایه گذاری و تجارت قبل از یادگیری فنون معامله گری این است که معامله گر می بایست زمان کافی برای آموختن تکنیک های مدیریت سرمایه و سیستم مدیریت ریسک اختصاص دهد.

گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1675 times
  • پاسخ ها1 پاسخ
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات