NFT ها در آموزش و پرورش | اولین بازار NFT ایران

1

NFT ها در آموزش و پرورش

 

1*UDyQaw7 ZTkN04qZGtOnEQ - NFT ها در آموزش و پرورش | اولین بازار NFT ایران

رنسانس اولیه

ما در حال حاضر در حال تجربه یک رنسانس جدید در دنیای هنر هستیم که مخفف آن “NFT” است. و درست مانند رنسانس اروپا در قرن‌های 15 و 16، تغییرات اساسی در دنیای هنر را شامل می‌شود، دنیای هنر نیز در مرکز پدیده فرهنگی دیگری قرار دارد.

اما چه چیزی یک NFT را انقلابی می کند؟
همانطور که کوین کلی دوست دارد بگوید، اینترنت تا حد زیادی یک ماشین کپی بزرگ است. همه چیز آنلاین کپی و به اشتراک گذاشته می شود و یکپارچگی هنری اغلب مبهم است. اما برای اولین بار، سازندگان دارایی‌های دیجیتال می‌توانند کار خود را به‌طور دقیق قیمت‌گذاری و توزیع کنند، و مصرف‌کنندگان می‌توانند یک دارایی دیجیتال را خریداری کرده و صاحب آن شوند. مهمتر از آن، این مبادله دیجیتال با قراردادهای هوشمند هدایت می شود و پایه و اساس نوع جدیدی از اقتصاد دیجیتال را می گذارد.

اساساً، NFT ها دارایی های دیجیتال را با طبقه بندی اصالت و نادر بودن دارایی ارزشمند می کنند – تعریف آن به عنوان متمایز از نسخه های دیجیتال.

 

NFT چیست؟
NFT (توکن غیر قابل تعویض) یک توکن دیجیتالی و رمزگذاری شده منحصر به فرد، تغییرناپذیر است که با استفاده از فناوری بلاک چین ایجاد و ذخیره می شود. بنابراین مالکیت یا توزیع آن توسط یک شرکت فناوری نیست، بلکه توسط سازندگان محتوای دیجیتال است.

 

موارد استفاده از NFT امروزی :

در حال حاضر، فضای NFT با کلکسیون های دیجیتال در حال رونق است. میلیون ها دلار (به ارز دیجیتال) توسط هنرمندان، طراحان مد، توسعه دهندگان بازی، فیلمسازان، عکاسان و علاقه مندان به ورزش از طریق فروش آثار خود در بازارهای NFT به دست می آید.

اما رمزارزها تنها حوزه مورد علاقه در مورد NFT ها نیستند، در اینجا نمودار جالبی از 101Blockchains آورده شده است که برخی موارد استفاده فعلی را به تفصیل شرح می دهد:

 

c17398e3c9687dd2c1543fb91b19278c520b2f9a 1762 - NFT ها در آموزش و پرورش | اولین بازار NFT ایران

در حالی که در حال حاضر همه اینها در مراحل اولیه است، جالب است که حدس بزنیم که NFT ها در سال های آینده چگونه بالغ می شوند. منطقه ای که برای من بسیار جالب است، فضای یادگیری و آموزش است، بنابراین من می خواهم برخی از افکار را مطرح کنم، واقعاً فقط طرح هایی از آنچه ممکن است.

NFT در آموزش
مدارک خرد

مدارک خرد نوعی گواهی است که با اثبات شایستگی در یک مهارت خاص به دست می آید. در حالی که گواهی ها عموماً به صورت چاپی یا به عنوان یک نشان دیجیتال ارائه می شوند، بزرگترین چالش همیشه تأیید و همچنین ارزیابی ارزش اعتبارنامه بوده است.

اما اگر دانشگاه‌ها، مدارس و/یا برنامه‌های آنلاین بتوانند گواهی‌هایی را در قالب توکن (NFT) ارائه دهند، چه؟ این از بسیاری جهات موفقیت را ثابت می کند و اعتبار ادعا را آسان تر می کند.

در نهایت، همه انواع گواهینامه ها مانند دیپلم، مدرک، و مدرک دکترا نیز می توانند توکن شوند و احتمالاً در نوعی کیف پول دیجیتال که به عنوان نمایه تحصیلی افراد عمل می کند، ذخیره می شوند.

رونوشت ها و سوابق

نه فقط جوایز یا گواهینامه‌ها، بلکه رونوشت‌های مدرسه را می‌توان در نشانه‌هایی ثبت کرد، که می‌تواند شامل نمرات، گزارش‌ها و دستاوردهای سالانه نیز باشد. در حال حاضر، اگر کارمند یا مدرسه ای می خواست کارنامه دانشگاهی من را ببیند، باید با مدرسه تماس می گرفتم و هزینه ای را پرداخت می کردم تا برای آنها ارسال شود. در ایالات متحده، سالمندان دبیرستان برای داشتن SAT و/یا ACT برای هر کالج مورد علاقه، هزینه می پردازند.

مشکل چندان شهریه ها نیست، مسئله این است که دستاوردهای دانش آموز در قالب ریز نمرات، نمرات، گزارش ها، دستاوردها واقعاً باید متعلق به دانش آموزان باشد، نه مؤسسات. آنها باید بخشی از مشخصات تحصیلی دانش آموز باشند و با NFT ها، اکنون این امکان وجود دارد.

بورسیه ها و حقوق

توکن‌ها همچنین می‌توانند برای اهداف سودمند استفاده شوند، به‌عنوان مثال، یک دانشگاه می‌تواند NFT‌هایی را ارائه دهد که شامل حق‌هایی مانند یک دوره آنلاین رایگان، بلیط رویدادها، دسترسی به منابع، جلسات آموزشی و غیره است.

NFT ها همچنین می توانند به گزینه های مربوط به فرصت های بورس تحصیلی یا پیشنهادات تخفیف مرتبط باشند. بنابراین خرید توکن‌های مبتنی بر دانشگاه می‌تواند آن‌ها را در یک استخر برای بورسیه‌های موجود قرار دهد.

فکر می‌کنم این حوزه نیاز به بررسی دارد، اما می‌توانم یک بازار آکادمیک را متصور شوم که شامل دانشگاه‌ها و کالج‌های برتر است که در آن پیشنهادهای آموزشی به عنوان NFT در دسترس هستند.

مسترکلاس و تولید محتوا

تولیدکنندگان محتوا که علاقه مند به ارائه دوره ها، درس ها، سخنرانی های ویدیویی و غیره هستند، واقعاً می توانند از NFT بهره ببرند. اگر یک سازنده محتوا دوره‌ای را توسعه دهد و آن را به یک بازار یا دانشگاه بفروشد، می‌تواند گزینه‌هایی را اضافه کند که شامل حق امتیاز فروش ثانویه است.

به عنوان مثال، امروز، پس از اولین فروش یک کتاب درسی به دانش‌آموز، آن کتاب درسی وارد یک بازار ثانویه می‌شود که در آنجا به فروش مجدد ادامه می‌دهد، اما ناشر یا نویسنده هرگز از فروش ثانویه کوتاهی نمی‌کنند. NFT ها با ارائه گزینه های حق امتیاز امکان پذیر هستند، زیرا هر تراکنش در دفتر کل بلاک چین ثبت می شود.

تجربیات یادگیری

این ممکن است عجیب به نظر برسد، اما با NFT، می‌توان «لحظه‌ها» را در زمان تصاحب کرد. این همان کاری است که شوت برتر NBA با فروش لحظات در بازی های بسکتبال انجام می دهد. سی ان ان نیز با فروش لحظاتی در تاریخ به این موضوع جهش کرده است:
https://cnnpressroom.blogs.cnn.com/2021/06/16/cnn-makes-moments-from-history-available-for-purchase-with-nfts/

یادگیری آنگونه که ما آن را می شناسیم، فقط در مورد نمره قبولی یا دانش انباشته نیست، بلکه به عنوان هسته اصلی آن “تجربی” است. اولین باری که یک مکانیک یک موتور را جدا می‌کند و دوباره آن را کنار هم می‌گذارد، زمانی است که واقعاً نحوه کار یک موتور را یاد گرفته است. اولین باری که جراح عمل می کند؛ یک رقصنده یک روتین را روی صحنه کامل می کند. یک آتش نشان آتش را خاموش می کند، یک فروشنده اولین فروش خود را انجام می دهد، و غیره… این لحظات یادگیری هستند.

اگر بتوان این لحظات را به عنوان NFT ثبت کرد، چه؟
اگر بتوانم به نمایه دیجیتالی یک فرد نگاه کنم و به صورت توکن تصویر کاملی از تاریخچه آموخته شده او داشته باشم. آیا این ارزش واقعی یادگیری مادام العمر است؟

در نتیجه

ما در همان ابتدای رنسانس NFT هستیم و این احتمال وجود دارد که NFT ها به طور اساسی چشم انداز یک اقتصاد دیجیتال جدید را شکل دهند. من به تازگی به برخی از موارد استفاده بالقوه برای NFT ها که در آموزش اعمال می شود اشاره کرده ام، اما دیدن اینکه چگونه این تکامل چگونه پیشرفت می کند بسیار جالب خواهد بود.

 

*******************************

منبع : بازارNFT ایران

دیسکورد : انجمن متاورس ایران

*******************************  

 

amirali سوال پاسخ داده شده فوریه 19, 2022
گذاشتن نظر
2

اگر دانشگاه‌ها، مدارس و یا برنامه‌های آنلاین بتوانند گواهی‌هایی را در قالب توکن (NFT) ارائه دهند، چه؟ این از بسیاری جهات موفقیت را ثابت می کند و اعتبار ادعا را آسان تر می کند . بسیار بسیار اتفاق گران بهاییست … این موضوع که بشود مدارک علمی اخذ شده را در غالب NFT افراد دریافت کنند ، قطعا این حجم از مدارک جعلی از مدار خارج و لول اجتماعی و اداری کشور ده ها پله ترقی و صعود خواهد کرد . 

آیا حال حاضر این ایده در کشورهای مختلف عملیاتی هم شده است ؟

. ممنونم از شما بابت نشر این اطلاعات.

نیما ثانی ارسال نظر جدید فوریه 20, 2022

یک موردی اینجا وجود دارد اگر آن NFT به فروش برسد یعنی شخص دیگری میتواند از این مدرک استفاده کند ؟

سلام و درود همراه گرامی …

به همان سرعت که NFTها در حال گسترش و عرضه هستند … متولیان امر در کشورهای مختلف نیز در حال ایجاد زیر ساخت ها و نشر قوانین مرتبط می باشند ..

حال حاضر نه به صورت عمومی و جهانی ولی اقداماتی در سطوح پایین تر (همانند موسسات کوچک آموزشی و اداری) در حال تبدیل کردن مدارک در قالب NFTها می باشند ….

گذاشتن نظر
2

به امید راه انداری بازار تخصصی NFT ایران

نیما ثانی ارسال نظر جدید فوریه 20, 2022

درود بر شما …

گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1529 times
  • پاسخ ها2 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات