NFT ها آینده اشتغال را تغییر می دهند !!! | اولین بازار NFT ایران

1

NFT ها فقط هنر، ورزش و بازی های ویدیویی را متحول نمی کنند – آنها آینده اشتغال را تغییر می دهند.

b50297ff49fa7c7b2ea93684591c885a66c3bcd8 1762 - NFT ها آینده اشتغال را تغییر می دهند !!! | اولین بازار NFT ایران

 

NFT ها – یا توکن های غیر قابل تعویض – به طور فزاینده ای در میان هنرمندان، چهره های ورزشی و صنعت بازی های ویدیویی محبوب هستند. اما NFT ها (بعضی از آنها با قیمت بیش از هشت رقمی به فروش می رسند) فقط برای گیمرها، مارک کوبان، و متخصصان فوق العاده فناوری نیستند. آنها به زودی دنیای اشتغال را متحول خواهند کرد و هر چه زودتر تجارت شما پیامدهای آن را درک کند، زودتر می توانید از این روند جدید سرمایه گذاری کنید.

NFT چیست؟ یک پرایمر

در هسته خود، NFT ها داده های منحصر به فردی هستند، معمولاً برای یک آیتم خاص یا حاوی اطلاعاتی در مورد یک شخص خاص. جنبه منحصر به فرد آنها چیزی است که آنها را “غیرقابل تعویض” می کند در مقابل چیزی مانند دلار آمریکا یا بیت کوین که قابل تعویض است. در حالی که یک NFT مطمئناً می تواند نشان دهنده کار یک هنرمند باشد و چهره های بالایی را به ارمغان بیاورد، همچنین می تواند نشان دهنده چیزی اساسی باشد، مانند شناسنامه، سند ملک، یا مدرک دانشگاهی. برای اینکه یک NFT در این فضا قابل اعتماد باشد، گیرنده باید بتواند به مؤسسه ای که توکن را ضرب می کند، بلاک چینی که روی آن قرار دارد و همچنین به رابط قرارداد هوشمند بین این دو اعتماد کند.

به عنوان یادآوری، برای کسانی که مقالات قبلی ما در مورد بلاک چین و قراردادهای هوشمند را نخوانده اند ، بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده یا پایگاه داده است که توسط شبکه ای از رایانه ها اجرا می شود، در حالی که قرارداد هوشمند یک کد خودکار است که خود به خود اجرا می شود. با توجه به شرایط برنامه ریزی شده

چگونه NFT ها می توانند برای کارفرمایان و مشاغل مفید باشند؟

کسانی که مایل به ارسال اطلاعات محرمانه مانند سوابق پزشکی، پرونده های پرسنلی یا حتی مجوزهای امنیتی هستند، می توانند برخی یا همه داده های موجود در NFT ها را رمزگذاری کنند تا ویژگی های حفظ حریم خصوصی را ارائه دهند. برای مشاهده داده‌های درون توکن، گیرندگان به کدی برای رمزگشایی NFT نیاز دارند، که می‌تواند به‌جای اینکه به گیرندگان اجازه ویرایش یا دسترسی نامحدود به آن‌ها را بدهد، امکان دسترسی فقط خواندنی و یک‌بار مصرف را می‌دهد. بنابراین، در حالی که مکان داده‌ها عمومی باقی می‌ماند و مالک این امکان را حفظ می‌کند که داده‌ها را برای هر کسی که می‌خواهد ارسال کند، اطلاعات محرمانه کاربران هم به‌طور ایمن محافظت می‌شود و هم فورا قابل تحویل است.

سازمان های بهداشت و درمان

d10deff292fb518fc3955884a1f15bee40e546ca 1762 - NFT ها آینده اشتغال را تغییر می دهند !!! | اولین بازار NFT ایران

در این راستا، NFT ها می توانند مدیریت مراقبت های بهداشتی را متحول کنند و راه را برای انقلاب ذخیره سازی داده ها هموار کنند و به کاربران اجازه دهند داده های خود را داشته باشند. دارندگان توکن می‌توانند به‌جای درخواست سوابق خود از ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی یا تکمیل مدارک تکراری در هر ارائه‌دهنده‌ای که به آن مراجعه می‌کنند، تاریخچه پزشکی خود را به سرعت و به راحتی به مؤسساتی که انتخاب می‌کنند ارسال کنند.

کاربردهای عمومی استخدام

در زمینه اشتغال، NFT ها پتانسیل نامحدودی دارند. متقاضیان می توانند توکن هایی را که نشان دهنده مدارک تحصیلی، مدارک، مشاغل قبلی و مراجع هستند، نگه دارند. در واقع، یک مؤسسه بزرگ (مانند دولت ایالات متحده یا هر مؤسسه آموزش عالی) می تواند بلاک چین خود را ایجاد کند و NFT های خود را ایجاد کند. NFTهایی که تولید می کنند منجر به تأیید فوری و غیرقابل اعتماد می شود که موسسه می تواند فوراً به هر نقطه از جهان ارسال کند. به عنوان مثال، اگر دانشگاهی NFT ها را ضرب کند و برای هر فارغ التحصیل یکی بفرستد، آن توکن ها فوراً مدرک تحصیلی قابل تأییدی را ارائه می دهند. علاوه بر این، NFTها می توانند شامل خطوط امضا برای کارفرمایان قبلی، مراجع شخصی یا خود مؤسسات باشند. بنابراین، اگر یک متقاضی اپرا وینفری را به عنوان مرجع معرفی کند، یک کارفرمای احتمالی می‌تواند فوراً تأیید کند که امضای اپرا در واقع، مشروع. از طرف دیگر، اپرا می تواند یک NFT به نمایندگی از امضای خود ایجاد کند، و به او اجازه می دهد تا توکن هایی را برای کسانی که مایل است به عنوان مرجع عمل کند، ارسال کند.

استفاده از NFT ها نه تنها به کارفرمایان این امکان را می دهد که بی دردسر و بی درنگ تاریخچه شغلی، مراجع، و اعتبار متقاضی را تأیید کنند، بلکه می تواند کل فرآیند درخواست را ساده کند. متقاضیان به راحتی می‌توانند برنامه‌ها، رزومه‌ها و گواهی‌های امنیتی خود را در NFT‌های شخصی خود ذخیره کنند و سپس می‌توانند آن‌ها را برای هر کسی که انتخاب می‌کنند ارسال کنند. به شرط اینکه بتوان به مؤسسه‌ای که NFT را می‌سازد و ذخیره می‌کند اعتماد کرد، این تضمین رمزنگاری انتقال و تأیید داده‌های آنی و بدون اعتماد را ایجاد می‌کند.

50c9e255f78a492f96581e3b79e3062f7d47bb2c 1762 - NFT ها آینده اشتغال را تغییر می دهند !!! | اولین بازار NFT ایران

مسائل احتمالی برای کارفرمایان و کسب و کارها چیست؟

NFTها سریعتر از آنچه قانون می تواند توسعه دهد در حال رشد هستند، با این حال، این توکن های منحصر به فرد را در یک منطقه خاکستری قانونی باقی می گذارند. برخی از سوالات باز وجود دارد که باید قبل از ادغام NFT ها در فعالیت های تجاری روزانه خود در نظر داشته باشید.

برای شروع، مشخص نیست که چه قانونی برای NFT ها اعمال می شود و چگونه آنها را طبقه بندی می کند – چه به عنوان کالا، کلکسیون، ارز دیجیتال، یا قراردادهای سرمایه گذاری و بر این اساس، اوراق بهادار. آزمون هاوی که معمولاً اعمال می‌شود (یعنی آزمونی که توسط دادگاه عالی ایالات متحده برای تعیین اینکه آیا برخی از تراکنش‌ها واجد شرایط «قرارداد سرمایه‌گذاری» هستند) ایجاد می‌شود) اگر به‌دلیل تأثیرات شخص ثالث یا مروج، سرمایه‌گذاری پولی وجود داشته باشد، NFT‌ها را یک امنیت در نظر می‌گیرد. در یک شرکت مشترک با انتظار سود. در حالی که استفاده از NFT برای نشان دادن مدرک دانشگاهی ممکن است هاوی را راضی نکندتست، یک NFT که از جریان های نقدی سایر NFT ها سود می برد، یا یک NFT که به گونه ای تقسیم شده است که آن یا سود آن به صورت جزئی فروخته می شود، قطعا می تواند. در یک یادداشت مرتبط، اگر یک NFT از طریق همان پلتفرم فروخته نشود، ممکن است پرداخت حق امتیاز به مالک اصلی متوقف شود. از آنجایی که قانون ایالات متحده از فروش مجدد حق امتیاز مربوط به آثار خلاقانه حمایت نمی کند، سازندگان ممکن است متحمل ضرر جدی شوند.

علاوه بر این، در حالی که یکی از مزایای تبلیغ شده NFT این است که تغییر ناپذیر است و شفافیت تراکنش های انجام شده در یک بلاک چین اجازه اثبات مالکیت و اصالت را می دهد، آیا دادگاه این کد را بدون توافق جداگانه ای الزام آور می پذیرد؟ به‌علاوه، اگر توافق‌نامه جداگانه‌ای وجود نداشته باشد، این استدلال وجود دارد که خریداران ممکن است نتوانند به وسعت کامل مالکیت خود پی ببرند، زیرا مشخص نیست که آیا حقوق کپی رایت به طور خودکار با حق استفاده از توکن برای استفاده شخصی همراه است یا خیر.

موضوع دیگری که باید در نظر گرفته شود این است که در حالی که خریداران و فروشندگان می توانند در مورد انتقال حقوق همراه با NFT مذاکره کنند – مانند توانایی گیرنده برای تغییر، فروش یا نمایش عمومی توکن – خریدارانی که از حقوق خود اطلاعی ندارند ممکن است مسئولیت نقض را دعوت کنند. علاوه بر این، اگرچه این تغییر ناپذیری ممکن است تراکنش ها و داده ها را از نظر طرفین تأیید کند، ناتوانی در تغییر داده ها ممکن است با قوانین حفاظت از داده ها مغایرت داشته باشد.

در نهایت، NFT تنها به اندازه بلاک چینی که روی آن زندگی می کند، ایمن است. اگر مکانیسم اجماع اجرای زنجیره بلوکی از کار بیفتد یا مورد حمله قرار گیرد، می تواند به طور جدی ذخیره سازی داده ها، نگهداری سوابق و گردش کار را مختل کند. علاوه بر این، یک NFT از نظر فیزیکی از یک دارایی ملموس، مانند یک کامیون جدا است. در حالی که شخصی می تواند NFT را بخرد که نشان دهنده حقوق مالکیت کامیون است، اگر کامیون به سرقت رفته باشد و حوزه قضایی آنها NFT ها را معتبر نپذیرد، مالک ممکن است حق رجوع کمی داشته باشد. این مثال تفاوت مهمی را بین حق حضانت و تملک واقعی نشان می‌دهد و مشکلاتی را که مالکان NFT ممکن است در جستجوی راه‌حل‌های قضایی و نگهداری موجودی با آن مواجه شوند، آشکار می‌کند.

بهترین شیوه ها

چه در حال خرید NFT از هنرمند مورد علاقه خود باشید و چه در نظر دارید آنها را در تجارت خود بگنجانید، بهتر است با احتیاط و با چشمان باز با NFT ها برخورد کنید. بنابراین قبل از تغییر نحوه ذخیره داده‌های متقاضی و کارمند، باید قوانین حفظ حریم خصوصی داده‌ها و اختلالات احتمالی ذخیره‌سازی داده‌ها را که می‌تواند در نتیجه خرابی سرورها ایجاد شود، در نظر بگیرید.

اگر تصمیم به خرید دارید، باید همچنین در نظر داشته باشید که با چه کسی معامله می‌کنید و دقیقاً چه چیزی را خریداری می‌کنید، خواه حق چاپ، نسخه اصلی، توانایی فروش، یا صرفاً یک کپی. در نهایت، باید به فکر تهیه پیش نویس قرارداد جداگانه ای باشید که حقوق و تعهدات طرفین را مشخص می کند و در چه انجمنی باید این شرایط را اجرا کنید.

در حالی که ممکن است قوانین پیرامون این توکن‌ها هنوز نامشخص باشد، NFTها به‌طور بی‌شک آینده هنر، تجارت، بازی و فراتر از آن را متحول می‌کنند.

*******************************

منبع : بازارNFT ایران

دیسکورد : انجمن متاورس ایران

*******************************  

 

Saeed.R2 سوال پاسخ داده شده فوریه 19, 2022
گذاشتن نظر
1

سلام . خسته باشید.

منظور از ثبت nft بر روی بلاکچین چیست ؟

نیما ثانی ارسال نظر جدید فوریه 19, 2022

سلام و درود …

Nft ها ذاتا جزء ارزهای دیجیتال محسوب می شوند و طبق دستور العمل بازار ارزهای دیجیتال این خرید و فروش یا انتقال باید در مکانی به نام بلاکچین ثبت و در دسترس باشد …

در ذیل توضیح مختصری از بلاکچین تقدیم حضور می گردد:

ما برای انجام یک تراکنش مالی از یک واسطه نظیر بانک استفاده می‌کنیم. اما بلاک چین این امکان را به خریداران و فروشندگان (ارسال‌کنندگان و دریافت‌کنندگان پول مجازی) می‌دهد که به صورت مستقیم با هم در ارتباط باشند و نیاز به یک شخص ثالث به عنوان واسطه از بین برود. این شکل از تراکنش را «همتا به همتا» می‌نامند.

بلاک چین از رمزنگاری به منظور ایجاد امنیت درتبادلات و حتی خرید و فروش ارزدیجیتال استفاده می‌کند. بر خلاف سیستم‌های بانکی که دارای یک موقعیت مشخص و در اصطلاح متمرکز عمل می‌کنند، مرکزداده‌ای که بلاک چین‌ها در آن قرار دارند کاملا غیرمتمرکز بوده و در سراسر جهان پخش هستند. محل نگهداری بلاک چین‌ها را در اصطلاح «دفتر کل توزیع شده» می‌نامند. این دفتر کل برای همه اعضای شبکه و با جزئیات در دسترس است و حتی حساب، کتاب‌ها برای همه به‌صورت شفاف وجود دارد. این شبکه در واقع زنجیره‌ای از رایانه‌هایی است که درستی تراکنش‌های صورت گرفته بین شما و طرف مقابل‌تان را تایید می‌کنند و پس از تایید، آن را نیز به بلاک چین اضافه می‌کنند.

گذاشتن نظر
1

محتوای بسیار ارزشمندی است مطالعه کنید .

نیما ثانی ارسال نظر جدید فوریه 19, 2022

درود فراوان …

ممنون از حمایت شما …

گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1794 times
  • پاسخ ها2 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات