10 مورد برتر استفاده از NFT در آموزش | اولین بازار NFT ایران

1

10 مورد برتر استفاده از NFT در آموزش …

NFT in Education - 10 مورد برتر استفاده از NFT در آموزش | اولین بازار NFT ایران

اعتبار به بلاک چین که راه را برای وضعیت اضطراری NFT هموار کرد. با این حال، از زمان آغاز به کار، صنعت میلیارد دلاری انتقادها را به خود جلب کرده است، زیرا تحسین برانگیز شده است. برخی استدلال می‌کنند که NFT‌ها حباب‌هایی هستند که در انتظار نابودی هستند و به این استناد می‌کنند که آنها صرفاً آثار هنری هستند و هیچ مورد استفاده واقعی ندارند. از سال 2014 که Quantum به عنوان اولین NFT راه اندازی شد، ما فراتر از هنرها و موارد استفاده NFT در 10 مورد برتر استفاده از NFT در آموزش و در میان سایر موارد استفاده واقعی صحبت می کنیم.

به هر حال، NFT ها چیست؟ با توجه به کتاب مقدس NFTs OpenSea، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) آیتم‌های دیجیتالی منحصربه‌فردی هستند که مالکیت آن توسط بلاک چین مدیریت می‌شود. این توکن‌های غیر قابل تعویض می‌توانند به شکل کلکسیون، آیتم‌های بازی، هنر دیجیتال، بلیط رویداد، نام دامنه و حتی سوابق مالکیت دارایی‌های فیزیکی باشند. مشابه نمایش هنرهای دیجیتال، بازی ها و غیره، می توان از آنها در گواهینامه ها، رسیدها و بسیاری از منابع آموزشی دیگر استفاده کرد. 

نحوه اعمال NFT در آموزش

بخش آموزش شامل رسانه های آنلاین و آفلاین یادگیری است. قبل از همه‌گیری، مردم بر یادگیری از راه دور تسلط داشتند و استفاده از NFT در آموزش را به یک مسابقه در بهشت ​​در دوران پس از همه‌گیری تبدیل کردند. قبل از فهرست کردن 10 مورد برتر استفاده از NFT در آموزش، بیایید بفهمیم که چرا NFT برای آموزش مناسب است.

اولاً، هر مؤسسه دانشگاهی شایسته اصالت، منشأ، شفافیت، پاسخگویی و تغییر ناپذیری در نحوه عملکرد خود است. بر اساس طراحی، NFT بر روی یک دفتر کل شفاف، تغییرناپذیر و توزیع شده رمزنگاری شده به نام بلاک چین ساخته شده است. بلاک چین به توسعه دهندگان انعطاف پذیری در استقرار توکن های شکایت NFT را با وارد کردن قراردادهای هوشمند متادیتاهای مالکان و شرکت کنندگان برای ساخت NFT در یک DApp ارائه می دهد. سیستم آموزشی شامل مجموعه‌ای از اسناد و داده‌های جمع‌آوری شده است: زمانی که روی بلاک چین تعبیه شود، امنیت را به ارمغان می‌آورد و امکان یادگیری فراتر از مرز را فراهم می‌کند، همانطور که توسط اکوسیستم آموزش فعال شده است.

در حالی که واضح است که استفاده از NFT در آموزش به پذیرش انبوه کمک می‌کند، توسعه‌دهندگان وظیفه دارند خارج از چارچوب فکر کنند تا از قراردادهای هوشمند، DAppها و ماهیت غیرقابل تعویض NFTها برای متحول کردن بخش آموزش استفاده کنند. اگرچه شبکه اتریوم فضای NFT را محبوب کرد، اما برای توسعه دهندگان، خلاقان و نوآوران توصیه می شود که فراتر از اتریوم فکر کنند تا راه حل های بلاک چین دیگری را برای حل مشکلات آموزشی واقعی اتخاذ کنند.

موارد استفاده برتر NFT در آموزش 
1. کتاب درسی :

نویسندگان و مدرسان می توانند کتاب های خود را در قالب NFT منتشر کنند. این امر تلاش برای یادگیری از راه دور را افزایش می دهد. این نوآوری به معلمان کمک می کند تا از کتاب های خود درآمد کسب کنند و در عین حال از دزدی دریایی جلوگیری کنند. از سوی دیگر، دانش‌آموز می‌تواند کتاب الکترونیکی دقیقی را که مرتب می‌کند، به سادگی با استفاده از ابرداده در بازارهای انتشارات NFT مانند Bookwire ، توزیع‌کننده دیجیتالی مستقر در فرانکفورت، پیدا کند.

2. صدور گواهینامه :

مردم اغلب در جعل و جعل هویت و گواهینامه موفق می شوند. این امکان پذیر است زیرا چنین گواهی هایی از طریق یک سیستم امن و شفاف صادر نمی شوند. دانستن اینکه هر گواهی منحصر به فرد است و نه قابل تعویض است و نه قابل تعویض، گواهینامه NFT را انتخاب خوبی می کند. به اندازه کافی، گواهی مالکیت نوع NFT در ماه مه 2014 راه اندازی شد.

3. ثبت و جمع آوری داده ها :

اغلب گزارش هایی از اشتباه در امتحانات در مدارس و سرقت هویت در بخش آموزش وجود دارد. ما معتقدیم که هیچ دو نفر روی زمین همه جزئیات را یکسان ندارند. بنابراین، استفاده از غیرقابل تعویض NFT مشکل را حل می کند. این روش‌ها، هویت‌ها در قالب یک nft توکن می‌شوند و جزئیات از طریق ابرداده قرارداد هوشمند نمایش داده می‌شوند. 

4. ثبت اختراع، نوآوری ها و تحقیقات :

چندین مخترع، خلاق و نابغه اعتبار آثار خود را صرفاً به این دلیل از دست دادند که نتوانستند آنها را ثبت کنند. صنعت NFT می تواند با استفاده از اصل تغییرناپذیری بلاک چین اعتباراتی را به مالکان ارائه کند و فراداده ها و پارامترهای اختراع را در توکن های غیر قابل تعویض جاسازی کند. به عنوان مثال ، در ماه مه 2021، UC Berkeley اعلام کرد که افشای حق اختراع دو اختراع برنده جایزه نوبل را توکن کرده و به حراج گذاشته است: ویرایش ژن CRISPR-Cas9 و ایمونوتراپی سرطان، که بعداً در 8 ژوئن 2021 به قیمت 22 ETH فروخته شد. 55000 دلار).  

5. صدور مجوز و مالکیت معنوی :

داشتن مالکیت معنوی کافی نیست. خوب است که آن را توکن کنید تا از نقض IP جلوگیری شود. طبق بلاگ قانون ضد تراست ، صاحبان IP شخص ثالث باید NFT IP های خود را برای جلوگیری از تخلف در نظر بگیرند. هنرمند دی سی کامیکس، خوزه دلگو، آی پی دی سی کامیکس را در استقرار یک NFT که بدون رضایت تیم به قیمت 1.85 میلیون دلار فروخته شد، وارد کرد. به طور مشابه، نهادهای صدور مجوز آموزشی باید NFTها را در صدور مجوز به اعضایی مانند جعل خصوصی، دزدی IPها در نظر بگیرند. 

6. جوایز و تقدیر :

دانش پژوهان به جای تکیه بر دارایی های مشترک، اعطای جایزه و به رسمیت شناختن عملکرد برجسته دانش آموزان، در آینده انگیزه گیرندگان را ایجاد خواهند کرد. وقتی دانش‌آموزی به‌خوبی کار می‌کند، تا آن را به یاد ماندنی‌تر و متمایزتر کند، بخش دانشگاهی می‌تواند با استفاده از ابرداده‌هایشان، هنرها، مجسمه‌ها و زیورآلات را در قالب NFT برای او به کار گیرد. به عنوان مثال، Adweek در ماه مه 2021 در هفته رسانه های اجتماعی نیویورک ، NFT های سه بعدی را متحرک کرد .

7. هنر :

محققانی که در هنرها، نمادها و معماری تخصص دارند، می‌توانند به دنیای NFT سفر کنند تا رویاپردازی کنند، بسازند و دارایی‌های غیرقابل تعویض شگفت‌انگیز قابل توجهی را خلق کنند. به این ترتیب، فضای بیشتری برای خلاقیت ایجاد می کند و همچنین بورس تحصیلی و استانداردسازی را برای NFT به ارمغان می آورد. 

8. پرداخت ها :

بسیاری بر این باورند که NFT ها مدی هستند که می توانند به سرعت محو شوند. با این حال، موسسات دانشگاهی می‌توانند از NFT در آموزش برای مرتب‌سازی پرداخت‌ها و تعهدات مالی مختلف استفاده کنند. به آن به عنوان مدرسه ای نگاه کنید که NFT را به عنوان وسیله پرداخت می پذیرد.

9. ذخیره سازی :

از آنجایی که NFT بر روی بلاک چین ساخته شده و توکنیزه می شود، گواهینامه ها را می توان در قالب غیر قابل تعویض دیجیتالی کرد. به این ترتیب، می توان آن را در دفتر کل توزیع شده که از NFT ها پشتیبانی می کند، ذخیره کرد. 

10. جمع آوری کمک های مالی دانشگاهی

NFT می تواند راهی مطمئن برای جمع آوری بودجه برای تحقیق و توسعه دانشگاهی باشد. برای مثال، Beeple، هنرمندی که گران‌ترین NFT را فروخت، NFT دیگری را برای خیریه راه‌اندازی و به حراج گذاشت و ۶ میلیون دلار برای کمک به یک سازمان خیریه به نام Open Earth Foundation جمع‌آوری کرد. برای آموزش هم می توان کارهای مشابهی انجام داد. به عنوان مثال، توکن LEDU پیشگام تامین مالی و پرداخت های آموزشی بوده است. همچنین این امکان را برای کاربران فراهم می کند که هزینه آموزش مبتنی بر پروژه خود را در اکوسیستم LEDU بپردازند . 

نتیجه :

استفاده از NFT در آموزش به آن یک مورد استفاده در دنیای واقعی می‌دهد، بنابراین، پذیرش انبوه را افزایش می‌دهد. می توان آن را در موارد استفاده آموزشی که تمایل به شفافیت، تغییر ناپذیری، قابلیت تعویض و امنیت رمزنگاری دارند، به کار برد. ما از طریق این مقاله 10 مورد برتر استفاده از NFT در آموزش را ارائه کرده ایم. 

*******************************

منبع : بازارNFT ایران

دیسکورد : انجمن متاورس ایران

*******************************  

 

حسین قدیری سوال پاسخ داده شده فوریه 19, 2022
گذاشتن نظر
1

به امید راه انداری بازار تخصصی NFT ایران

حسین قدیری سوال پاسخ داده شده فوریه 19, 2022
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1460 times
  • پاسخ ها1 پاسخ
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات