10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا

1

10 حیوانی که از شما زیباترند

 

 

 

5be5b9cb8c35ab0df7236f10?width=700 - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
نمی توان منکر زیبایی اردک ماندارین شد. 
شاتر استاک

قلمرو حیوانات پر از زیبایی است. از پرهای پر جنب و جوش آنها گرفته تا کت های خز با شکوه، نمی توان انکار کرد که برخی از حیوانات فقط زیباتر از ما انسان ها هستند.

اما به خاطر اینکه مثل قورباغه دارت سمی بامزه نیستید یا مثل یک روباه قطبی خیره کننده نیستید، خودتان را تحقیر نکنید. دلایلی وجود دارد که چرا این موجودات بسیار زرق و برق دار هستند – بیشتر آنها به تکامل مربوط می شوند.

در اینجا 10 حیوان خوش قیافه و علم زیبایی آنها وجود دارد.

 

گلوکوس آبی زیباترین حلزون در دریا است.

5be5b4de110d4c1904346f43?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
قسمت زیرین گلوکوس آبی خاکستری است. 
شاتر استاک

گلوکوس آبی که به عنوان حلزون دریایی اژدهای آبی شناخته می شود، احتمالاً زیباترین حلزون روی زمین است. گلوکوس آبی با پیچک های راه راه و بدنی پر جنب و جوش، چشم نواز است. 

اما رنگ آبی آنها نوعی  استتار یواشکی برای محافظت از موجودات در حالی است که آنها در اقیانوس آزاد شناور هستند. وقتی شکارچیان در آسمان به پایین نگاه می کنند، نمی توانند راب های دریایی را تشخیص دهند، زیرا آنها درست در دریای درخشان ترکیب می شوند. و وقتی شکارچیان در آب زیرین به بالا نگاه می کنند، طرف مقابل راب را می بینند که خاکستری است و تشخیص آن سخت است.

 

اردک ماندارین نر خوش تیپ از پرهای خود برای جذب اردک های ماده استفاده می کند.

5be5b51dc957010ae702b2c8?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
نرها از رنگ های جلب توجه برای جذب جفت استفاده می کنند. 
شاتر استاک

پس از اقامت یکی از آنها در پارک مرکزی در پاییز امسال، سر و صدای زیادی در مورد این پرندگان آبزی شیک به وجود آمد. اردک ماندارین که اصالتاً اهل شرق آسیا است، راه خود را در سراسر جهان پیدا کرده است و بازدیدکنندگان پارک را با پرهای زیبایش خوشحال می کند.

اردک های ماندارین از نظر جنسی دوشکلی هستند ، به این معنی که نرها و ماده ها شبیه هم نیستند. اردک های ماندارین نر دارای پرهای راه راه روشن هستند، در حالی که اردک های ماده قهوه ای با لکه های سفید هستند. نرها از رنگ های جلب توجه خود برای جذب جفت استفاده می کنند. اما هنگامی که تابستان فرا می رسد، او پوست اندازی  می کند و پرهای خود را از دست می دهد. 

 

قورباغه های ریز و شایان ستایش دارت سمی می توانند مردان بالغ را بکشند.

5be5b5a2110d4c1904346f50?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
قورباغه دارت سمی یکی از سمی ترین حیوانات روی زمین است. 
شاتر استاک

قورباغه دارت کوچک سمی  رنگین کمانی دارد و در جنگل های بارانی آمریکای جنوبی یافت می شود. الگوهای پیچیده در پشت دوزیستان 1 اینچی می تواند سایه های آبی، قرمز، زرد یا سیاه داشته باشد. آنها قرار است شکارچیان را دور کنند.

در این گونه، قورباغه نر از جوان مراقبت می کند. بعد از اینکه ماده تخم‌گذاری کرد، نر آن‌ها را در تمام طول مرحله قورباغه‌اش به پشت حمل می‌کند.

اگر با این موجودات مواجه شدید، فاصله ایمن را رعایت کنید. قورباغه های دارت سمی حاوی سم کافی برای کشتن 10 مرد بالغ هستند .  

 

 

مانتیس ارکیده ماده به رنگ صورتی است.

5be5b5f3beb6700b8108f762?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
آخوندک ارکیده ماده دارای پاهای پدال مانند است. 
شاتر استاک

تکامل آخوندک، در جنوب شرقی آسیا رهبری مانتیس زن شبیه به گل ارکیده زیبا.

این به این دلیل است که ماده ها در نزدیکی گل ها شکار می کنند. ظاهر آنها حشرات گرده افشان را فریب می دهد تا به آنها نزدیک شوند و هنگامی که حشرات در دسترس هستند، آخوندک ارکیده به سرعت آنها را می بلعد.

شکی نیست که آخوندک ارکیده شبیه همنام خود است. رنگ های صورتی و سفید ملایم و طرح های راه راه ظریف آن را تقریباً شبیه به گل می کند.

 

 

کت های باشکوه روباه های قطبی آنها را در برف استتار می کند.

5be5b6c4e4218a0b3673a98f?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
کت سفید روباه قطبی چیزی فراتر از ظاهر است. 
شاتر استاک

روباه های قطبی با چهره شیرین یک توله سگ و کت خز سفید دلپذیر، مطمئناً زیبا هستند. اما آن کت بکر فقط برای نمایش نیست. خز کلفتی که بدن و پنجه های آنها را می پوشاند به آنها کمک می کند تا گرمای خود را تنظیم کنند تا بتوانند در دمای سرد کانادا، روسیه، اسکاندیناوی و سایر کشورهای سرد شمالی زنده بمانند .

خز سفید متمایز نیز استتار موثر در برف است. در طول زمستان، روباه‌های قطبی درست در زیستگاه‌های خود در تاندرای یخ‌زده قرار می‌گیرند. سپس هنگامی که برف ذوب می شود، روباه ها پوشش خاکستری رنگی ایجاد می کنند که با گیاهان و سنگ های جدیدی که  در تابستان ظاهر می شوند ترکیب می شود.

 

 

تانگرهای سرسبز زرق و برق دار درست در جنگل سرسبز ترکیب می شوند.

5be5b6ef3815070f5a572c02?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
مانند بسیاری از پرندگان کوچک، تاناگرهای سر سبز بسیار فعال هستند. 
شاتر استاک

تاناگر سر سبز که با پرهای سبز، فیروزه‌ای و سیاه پوشیده شده، از جنگل‌های برزیل آمده است. پرندگان معمولاً در گروه های کوچک 10 تا 20 تایی به هم می چسبند .

در حالی که رنگ‌های روشن آن‌ها در شرایط دیگر توجه را به خود جلب می‌کنند، تاناگر سر سبز در واقع دقیقاً با محیط خود ترکیب می‌شود. برگ‌های سبز پر جنب و جوشی که جنگل‌های برزیل را پوشانده‌اند، با سبزی‌های این پرنده زیبا همخوانی کاملی دارند.

 

ماهی ماندارین نه تنها زیبا هستند بلکه کشنده نیز هستند.

5be5b74c10114213fc2a8195?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
ماهی ماندارین یکی از تنها دو گونه شناخته شده ای است که رنگدانه آبی تولید می کند. 
شاتر استاک

ماهی ماندارین راه راه آبی زیبا در اقیانوس آرام از ژاپن تا استرالیا یافت می شود.

بیشتر حیوانات آبی رنگ به طور طبیعی رنگدانه خود را تولید نمی کنند – معمولاً حیوانات آبی به یک توهم نوری با استفاده از نور متکی هستند. اما ماهی ماندارین یک استثنا است، زیرا دارای کروماتوفورهای خاصی به نام سیانوفور است که حاوی رنگدانه آبی است .

این ماهی های پر زرق و برق نیز سمی هستند و بوی بدی دارند. از آنجایی که این ماهی ها فلس ندارند، نیاز به محافظت بیشتری در برابر شکارچیان دارند. بنابراین بدن آنها با خارهای سمی پوشیده شده و توسط مخاط غلیظ و بدبو پوشیده شده است. بین سم کشنده و بوی بد ، حیوانات دیگر می دانند که این زیبایی ها را به حال خود رها کنند.

 

 

آفتاب‌پرست‌های پلنگ ظاهر خود را بر اساس خلق و خوی خود تغییر می‌دهند.

5be5b772f556fc0d68269d62?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
شاتر استاک

طیف وسیع رنگ آفتاب پرست پلنگ آن را به یکی از زیباترین حیوانات سیاره تبدیل کرده است.

وقتی آفتاب پرست را در کارتون می بینید که می تواند در یک چشم به هم زدن رنگ را تغییر دهد، به احتمال زیاد اشاره ای به یکی از این مارمولک های زیباست. اما تغییر رنگ آفتاب پرست پلنگ آنطور که بیشتر مردم فکر می کنند اتفاق نمی افتد. 

برای مثال، اگر پس‌زمینه پشت مارمولک را تغییر دهید، ممکن است رنگ آن تغییر نکند. درعوض، آفتاب پرست ها به دلایل مختلفی از جمله برای برقراری ارتباط و ابراز احساسات رنگ ها را تغییر می دهند. آنها همچنین گاهی از این توانایی برای ترکیب بهتر با زیستگاه طبیعی خود استفاده می کنند.

 

 

پلنگ ابری شبیه یک گربه خانگی عجیب و غریب است.

5be5b7d6beb6700bd175e25a?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
بیشتر آنچه در مورد این گربه ها می دانیم از مشاهده آنها در باغ وحش بدست می آید. 
شاتر استاک

این گربه بزرگ نه تنها نامی زیبا و آسمانی دارد، بلکه چشمان درشت و قهوه ای آن تقریباً نازک به نظر می رسد. یک گربه وحشی نسبتا کوچک، پلنگ ابری دارای لکه های منحصر به فرد است و مانند یک گربه خانگی خرخر می کند .  

این نقاط منحصر به فرد به آن کمک می کند تا با زیستگاه جنگل های بارانی خود در جنوب شرقی آسیا ترکیب شود. روشی که نور از میان درختان عبور می‌کند، شبیه نشانه‌های پلنگ ابری است که به این گربه بزرگ فرصتی می‌دهد تا طعمه‌اش را پنهان کند.

 

بال های رنگین کمانی شب پره غروب آفتاب نور درخشان را منعکس می کنند.

5be5b827d1e8441d082949bb?width=700&format=jpeg&auto=webp - 10 حیوانی که از شما زیباترند | حیوانات زیبا
شب پره های غروب ماداگاسکار روزانه هستند، به این معنی که بر خلاف اکثر پروانه ها، در طول روز فعال هستند. 
شاتر استاک

این زیبایی های رنگین کمانی منحصراً در جزیره ماداگاسکار یافت می شوند، جایی که از شهد گل ها تغذیه می کنند.

شب پره غروب آفتاب به دلیل نقوش منحصر به فرد و رنگارنگ روی بال هایش متمایز است. این رنگ‌های روشن به شکارچیان نشان می‌دهند که پروانه غروب خورشید  سمی است  و نباید با آنها دست و پنجه نرم کرد .

رنگین کمانی بال های پروانه غروب آفتاب باعث می شود که این پروانه بسیار پر جنب و جوش به نظر برسد. در نور تاریک تر، پروانه کسل کننده به نظر می رسد، زیرا به سختی رنگدانه ای در بال های آن وجود دارد. اما نور روشن رنگ بال ها را شعله ور می کند و رنگ های قرمز، نارنجی و سبز روشن را آشکار می کند.

سامانه حیوانات مرکز خدمات پزشکان و فروشگاه های پت : www.ANIMAL.IRPSC.com

منبع محتوای انگلیسی : businessinsider

حسین قدیری سوال پرسید نوامبر 14, 2021
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها2845 times
  • پاسخ ها0 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی املاک و مستغلات