10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

0

10 بازیNFT که باید بدانید …

در حال حاضر و در آینده از بازی NFT چه انتظاری باید داشت….

b35d13f9d0ae87806a9a34125e0ca66f223941db 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

 (اعتبار تصویر: Axie Infinity)  

این اجتناب ناپذیر است که بازی NFT شروع به کار کند. NFTها یا توکن‌های غیرقابل تعویض، یک ارز دیجیتالی هستند که در یک بلاک چین نگهداری می‌شوند و می‌توانند مالکیت یک دارایی را هر کجا که می‌روند ردیابی کنند و می‌توانند درصدهای فروش مجدد را به صاحبان قبلی ارائه دهند. جست‌وجوی اقلام کمیاب، جمع‌آوری ریزه کاری‌های محدود، و باز کردن هنر و سوغاتی‌های کمیاب برای نگهداری و گرامی‌داشتن، برای 3 میلیارد گیمر جهان بی‌معنی است. 

با این حال، برای بسیاری از NFT ها هنوز هم فروش سختی دارند. آنها می توانند پیچیده باشند و از طراحی UX ضعیف رنج ببرند (با دوره آموزشی مبانی طراحی UX ما از این امر جلوتر باشید). یک نوسان ذاتی وجود دارد و تأثیر زیست محیطی NFTها در استفاده کنونی آنها به سختی قابل چشم پوشی است. برای گیمرها، به‌ویژه، شبح لوت‌باکس‌ها همچنان حاکم است – این جعبه‌های تصادفی پولی از اقلام پول نقد از بازیکنان می‌خورد. 

اما بازی NFT یکی از بزرگترین روندهای جدید NFT در سال 2022 است و نادیده گرفتن آن برای توسعه دهندگان و ناشران سخت خواهد بود. در مورد NFT ها بیشتر توضیح می دهیم ؟ در ویژگی عمیق ما، اما برای اینکه بفهمید همه اینها برای بازی ها چه معنایی دارد، به خواندن ادامه دهید (یا مستقیماً به بخش توضیح داده شده بازی NFT ما بروید ). با توجه به اینکه ناشران بزرگ بیشتری از NFT ها استفاده می کنند یا در حال بررسی استفاده از NFT هستند – از جمله Square Enix، Ubisoft، Konami، Epic، Capcom و EA – به احتمال زیاد شما به زودی برای آنها طراحی یا استفاده خواهید کرد.

بنابراین، برای آینده بازی NFT چه انتظاری می‌توان داشت؟ بیا یک نگاهی بیندازیم…

01. بازی NFT ارزش افزوده خواهد داشت

78f9823cadc012457bfd66c989a45fffd3644bfa 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

آواتارها را در پلتفرم KokoSwap NFT جمع آوری کرده و بجنگید.(اعتبار تصویر: KokoSwap)

بیایید با بزرگ شروع کنیم. NFT ها در بازی می توانند قفل را باز کنند و به گیم پلی که قبلاً تجربه کرده اید، ارزش اضافه کنند. همانطور که کریس کلارک از KokoSwap توضیح می دهد: “در صنعت بازی، این چیزی است که اگر گیمر ارزش خود را در بازی قرار دهد، کاملا منطقی است که بتواند این ارزش را از بازی حذف کند.” 

این دیدگاه یوبی سافت با پیاده سازی پلتفرم اختصاصی خود به نام Quartz و NFT درون بازی خود به نام Digits است. ناشر Quartz را در پایان سال 2021 برای واکنش شدید طرفداران راه‌اندازی کرد، اما همچنان ادامه داشت. این امر بسیار مهم است زیرا NFT ها می توانند به طور موثر بازار دست دومی برای بازی ها و آیتم های دیجیتال ایجاد کنند.

Quartz به بازیکنان فعلی بازی Ghost Recon Breakpoint، یک تیرانداز تاکتیکی جهان باز، NFT از اقلام آرایشی جدید، که اغلب برای پاداش دادن به بازیکنان طولانی مدت، به عقب برمی گردد، ارائه می دهد. استفاده از NFT به این معنی است که بازیکنان می‌توانند تنها مالک یک آیتم درون بازی باشند و سپس خرید، فروش یا نگهداری آن را انتخاب کنند. این ایده که بازیکنان می توانند از یک بازی درآمد کسب کنند، جدید نیست، اما NFT ها امن تر و انعطاف پذیرتر هستند.

02. بازیکنان کنترل را در دست خواهند گرفت

c105a179aaef5a3f1b65083d1f5fc81249c335d7 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

Fortnite در حال حاضر شامل موارد کمیاب برای خرید است، اما NFT ها هنوز در رادار نیستند(اعتبار تصویر: Epic Games)

همانطور که در بالا ذکر شد، گیمرها عادت دارند آیتم های درون بازی را از طریق میکرو تراکنش ها و پاس های فصلی خریداری کنند. اما NFT ها قدرت بیشتری را در دستان بازیکنان قرار می دهند و آنها را قادر می سازند تا آیتم ها را بفروشند و حتی درصدی از فروش مجدد آینده کسب کنند. برای آن دسته از بازیکنانی که با فروش بازی های قدیمی برای پرداخت هزینه های جدید بزرگ شده اند، این برای عصر بازی های دیجیتال بسیار بزرگ است.

بازی مانند FIFA در حال حاضر پوسته های محدودی را ارائه می دهد، همانطور که Fortnite نیز چنین است. هر دو بازی کمبود ایجاد می کنند اما توسعه دهنده کنترل را در دست دارد. با NFT ها بازیکنان می توانند فروش و فروش مجدد اقلام را کنترل کنند. اگر دیر به تیم FIFA Ultimate Team آمدید، اولین لباس های فصل را از دست دادید، می توانید آنها را از بازیکنان دیگر خریداری کنید.

علاوه بر مواردی که بازیکنان می‌توانند روی NFT مهارت‌های خبری یا XP سرمایه‌گذاری کنند. اگر مثال FIFA Ultimate Team را در نظر بگیریم، این می تواند به بازیکنان به عنوان تیم ساز درآمد بدهد. ایجاد تیم های منحصر به فرد و فروش آنها به سایر بازیکنان در بازار NFT …. بازی NFT همچنین می تواند مالکیتی را که بازیکنان می توانند به ارمغان بیاورند را در بر بگیرد .

این مثال Ultimate Team یک مسئله کلیدی نگران کننده را برای گیمرهای متعهد ایجاد می کند. آن دسته از گیمرهایی که کیف پول‌های بزرگی دارند می‌توانند به سادگی یک تیم از پیش ساخته عالی بخرند و جام‌ها را ببرند، NFT به عنوان پاداش دریافت کنند و هرگز به عقب نگاه نکنند. از برخی جهات، NFT ها می توانند بدترین جنبه های فوتبال واقعی را به همراه داشته باشند، زیرا ثروتمندترین “باشگاه ها” رشد می کنند.

با این حال، بازی NFT همچنین می تواند مالکیتی را که بازیکنان می توانند به ارمغان بیاورند را در بر بگیرد. کلید بسیاری از بازی‌ها ایده سفارشی‌سازی است، این ایده می‌تواند گسترش یابد تا سازندگان بتوانند دارایی‌های مبتنی بر NFT را برای بازی‌های مورد علاقه خود بسازند و آنها را در بازار بفروشند.

به عنوان مثال، این می تواند فن آرت و پروژه های پیرامون یک بازی باشد. اینجا جایی است که چیزی مانند بازار GameStop NFT می تواند کمک کند – ارائه فضایی برای طرفداران برای به اشتراک گذاری محتوای ایجاد شده. اما استفاده از NFT در این راه به این معنی است که ناشران درجه ای از مالکیت IP را به بازیکنان خود واگذار می کنند. 

03. بازی های بازی برای کسب درآمد بسیار بزرگ خواهند بود

a841af5b8e162c46eacba7a973641d820e12d55b 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

Axie Infinity با 3 میلیون بازیکن، بازی پرداختی برای کسب درآمد است  (اعتبار تصویر: Axie Infinity)

بازار داخلی و اقتصاد می تواند مثبت باشد. ظهور بازی‌های Play-to-Earn، مانند Axie Infinity، (آکسی‌های آن را به عنوان پوکمون در نظر بگیرید) راه پیش رو را نشان می‌دهد. برخی از بازیکنان حتی می توانند از این بازی ها امرار معاش کنند. با  3 میلیون کاربر روزانه  ، بازی های Play-to-Earn مانند Axie Infinity از بین نمی روند.

در حالی که بسیاری از بازی‌های Play-to-Earn شباهت‌هایی با عناوین غیر NFT دارند، مانند Pokémon و Stardew Valley، اتهاماتی وجود دارد که برخی از آنها صرفاً بلاک چین‌های پشتی هستند. گیم پلی بعد از خرید و تجارت ارزهای دیجیتال در پوشش اقلام کلکسیونی در رتبه دوم قرار دارد. 

الکساندر لئونارد لارسن، یکی از بنیانگذاران Axie Infinity، در یک میزگرد در مورد متاورس در  Token2049 ، فاش کرد که 50 درصد از بازیکنان آن قبل از انجام بازی هرگز از ارز دیجیتال استفاده نکرده بودند. این نشان می دهد که چگونه بازی های NFT می توانند به توسعه طراحی UX و در دسترس ساختن بلاک چین ها کمک کنند. 

حتی بازی‌های موفق Play-to-Earn مانند Axie Infinity می‌توانند برای پیمایش کیف پول‌های رمزنگاری، هزینه‌های خرید، هزینه‌های پنهان و موارد دیگر قبل از شروع جمع‌آوری یک Axie ارزشمند، چالش سختی باشند. فضایی برای بهبود وجود دارد، احتمالاً با ادغام بهترین ایده ها و طراحی UX Play-to-Earn و Free-to-Play. 

Play-to-Earn نیز مشکلاتی در مورد نوسانات خود دارد. ارزش آیتم ها می تواند بالا و پایین رود و این می تواند منجر به خروج بازیکنان از بازی به تعداد زیاد برای پول نقد شود. اگر اعداد وارد شده مطابقت نداشته باشند یا بهتر است با اعداد خروجی مطابقت نداشته باشند، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود. 

با این حال، طراحی Play-to-Earn شبیه بازی های Free-to-Play است و به همین دلیل، ریشه ها برای گیمرها اینجاست تا با آنها درگیر شوند، تا زمانی که “بازی” همیشه بر “درآمد” اولویت دارد و اینها پول نیستند. -برنامه های معاملاتی را با لباس موجودات زیبا بگیرید. 

04. همه چیز در مورد “عملکرد متقابل” خواهد بود

746a48a99061a8d25a07e1abbacc80c91b6b3fce 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

آیا NFT های خود را بین بازی های یوبی سافت انتقال و مبادله خواهید کرد؟  (اعتبار تصویر: یوبی سافت)

این یک کلمه بزرگ است، و یک ایده بزرگ است. کلکسیون NFT شما می تواند در بسیاری از بازی ها یا همه بازی ها استفاده شود. NFT روی یک بلاک چین نگهداری می شود، داده ها و مالکیت آن ردیابی می شود و بالاتر از فساد است، به این معنی که به راحتی می توان آن را در بین بازی هایی که همان بلاک چین را به اشتراک می گذارند، منتقل کرد. 

این می تواند نقطه قوت کوارتز یوبی سافت باشد. برای ناشری با بسیاری از برندهای پیشرو بازی، توانایی پیوند دادن همه آنها و مواردشان به عنوان NFT جذاب خواهد بود. در مقابل اتهامات پول نقد، یوبی سافت فاش کرد که از فروش مجدد در کوارتز درآمدی نخواهد داشت و این پلتفرم NFT بر روی بلاک چین کم کربن Tezos ساخته شده است.

NFT ها به بازیکنان این امکان را می دهند که مالکیت آیتم های درون بازی را از دست ناشر بازی خارج کنند. اقلام خریداری شده و به دست آمده در یک بلاک چین NFT، در تئوری، می توانند در بین بازی ها استفاده شوند. بنابراین، اگر، برای مثال، یوبی‌سافت Ghost Recon Breakpoint را ببندد اما یک شوتر جدید Tom Clancy راه‌اندازی کند، می‌توانید در تئوری، Clancy NFT‌های خود را به این بازی جدید منتقل کنید.

سوالاتی وجود دارد که این تا کجا می تواند پیش برود. به عنوان مثال، انتقال NFT بین بسیاری از انواع بازی ها چه کاربردی دارد؟ همچنین این پرسش را مطرح می‌کند که آیا این استفاده از NFT مانع خلاقیت می‌شود، زیرا ممکن است همه بازی‌های آینده نیاز به ترکیب دارایی‌های قدیمی NFT داشته باشند.

05. بازی ها متاورس را هدایت خواهند کرد

dc262f5c5d68f6f37e73817c4c3ab1f4e65d514c 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

گوچی و روبلکس قبلاً در زمینه پوشیدنی های مجازی با یکدیگر همکاری کرده اند(اعتبار تصویر: Gucci/Roblox)

بازی‌های مبتنی بر NFT مانند Splinterlands و Axie Infinity برای کسانی که خواهان مزایای بلاک‌چین و متاورس هستند، جلوتر هستند. بازی ها بخشی از متاورس خواهند بود و NFT ها چسبی خواهند بود که آنها را به سایر بخش های آینده متصل و دیجیتالی ما پیوند می دهد. 

اگر آن پاراگراف را می خوانید و همچنان می پرسید، متاورز چیست؟ شما می توانید در مورد آن در راهنمای دقیق ما بخوانید.

برخی، مانند متا، متاورس را به عنوان یک چیز یا مکان می بینند، اما احتمالاً فراتر از یک تماس شیک زوم خواهد بود. متاورس در سراسر اینترنت پخش خواهد شد و در بسیاری از پلتفرم ها، بازی ها و سایت ها میزبانی می شود. خرید اخیر مایکروسافت از اکتیویژن بلیزارد ، احتمالاً به یک متاورس مایکروسافت از طریق Game Pass اشاره دارد.

متاورس در واقع یک اصطلاح گسترده برای وب 3 است، که نحوه معاشرت، کار، بازی های ویدیویی و تعامل ما را تغییر خواهد داد. وجوه و فضاهای متعددی خواهد داشت و ما حتی “شخصیت”های متعددی خواهیم داشت. خود Axie شما احتمالاً با شخصیت Call of Duty شما متفاوت خواهد بود، همانطور که هویت Linkedin شما با شخصیت توییتر شما متفاوت است.

بازی‌های ویدیویی می‌توانند قلب فراجهان باشند و مد، موسیقی، هنر و رویدادها را به هم پیوند دهند. برندها در حال رقابت برای ورود به بازی‌های متاوز (metavese) فعلی هستند – آدیداس زمینی را در The Sandbox، یک شرکت املاک مجازی خریداری کرده است، در حالی که گوچی با Roblox برای فروش اقلام همکاری کرده است، و Balenciaga با Fortnite dev Epic Games برای ارائه لباس‌ها شریک شده است. که در فروشگاه های مجازی قابل خرید است. 

متاورس در حال حاضر اتفاق می افتد و NFT ها آن را آسان تر و سریع تر می کنند.

06. بازی های NFT دنیای واقعی و مجازی را با هم ترکیب خواهند کرد

dbfbcf73959f4d05d8306853213ee1b1270a366f 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

Bored Ape Yacht Club یک بازی در دست توسعه دارد(اعتبار تصویر: BAYC)

بیایید فیفا را با NFT تصور کنیم. پیراهن کلکسیونی NFT Spurs که قفل آن را باز کردید یا در فیفا خریداری کردید (بیایید فرض کنیم) می تواند کاربرد گسترده تری نسبت به حقوق ساده در بازی داشته باشد. ثابت شده است که NFT ها راهی منحصر به فرد برای ایجاد پل ارتباطی بین دنیای دیجیتال و فیزیکی هستند. 

Bored Apes Yacht Club، که یک بازی BAYC دارد که در سال 2022 منتشر می شود، مانند KokoSwap، رویدادهای منظمی را برای صاحبان آنها برگزار می کند. به طوری که FIFA NFT می تواند شما را به یک کمپ تمرینی اسپرز یا رویداد هواداران فقط دعوت کند. اما بیشتر از آن، می توانید پیراهن کمیاب واقعی را به عنوان یک پوشیدنی تهیه کنید.

کریس کلارک از KokoSwap می‌گوید: «این در مورد ایجاد ارتباطات است.» ابزارهای پوشیدنی دیجیتال در بازی‌ها می‌توانند با ایجاد کمیاب ارزش بیشتری پیدا کنند، اما عملکرد NFT‌ها نیز با ادغام دو جهان وجود دارد – در رویدادهای آینده، لباس‌ها و کالاها استخراج خواهند شد. کلارک می‌گوید: «این است که می‌توان این دو جهان را با هم ترکیب کرد، آن وقت است که یک jpeg بسیار بیشتر می‌شود».

07. کلکسیون های بازی افزایش خواهند یافت

837891f6d558224fa5506b8287b8994f6b216e9d 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

Capcom کارت های معاملاتی Street Fighter NFT را ایجاد کرده است(اعتبار تصویر: Capcom)

اینجا جایی است که ناشران اصلی بازی در حال کاوش NFT هستند. کونامی مجموعه ای از NFT ها را برای سی و پنجمین سالگرد Castlevania منتشر کرد که با واکنش طرفداران مواجه شد. با این حال، این NFT ها همچنان به فروش می رسند، به طور متوسط ​​12000 دلار در هر NFT، که نشان می دهد تقاضا وجود دارد.

جمع آوری آیتم های بازی و چیزهای کمیاب برای گیمرها طبیعت دوم است. داشتن یک قطعه از تاریخ بازی، به ویژه هنر و موسیقی یکپارچهسازی با سیستمعامل، فوق العاده فریبنده است. مثال کونامی نشان می دهد که گیمرها بینی خود را نگه داشته و خرید می کنند.

برای ناشران قدیمی مانند سگا، اسکوئر انیکس و EA، احتمالاً فرصت ارائه بخشی از تاریخ از طریق NFT به طرفداران بسیار بزرگ است که نمی‌توان از آن گذشت. اکنون در نظر بگیرید که NFT ها می توانند برای ردیابی مالکیت کلکسیون های فیزیکی مورد استفاده قرار گیرند، جایی که مجسمه جدید، مجسمه نقاشی را می توان برچسب گذاری کرد و مالکیت آن را روی یک بلاک چین نگه داشت، و ما می توانیم در آستانه عصر جدیدی از جمع آوری بازی باشیم.

کریس کلارک، که NFT های بازی را از این طریق ابهام زدایی از NFT ها می داند، می گوید: «من می بینم که این اتفاق می افتد زیرا این اتفاق ارزش زیادی دارد. با فناوری‌ای که اکنون ساخته شده است، فکر می‌کنم تقریباً به آن رسیده‌ایم. با رمزارزها و بلاک‌چین‌ها، فکر می‌کنم که آن‌ها را واقعاً افزایش می‌دهد تا پذیرش انبوه را افزایش دهد.»

08. NFT ها کیک استارتر بعدی خواهند بود

e499a2b7e64d3a56570ef5b91e54587da2cdd777 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

Moo Monster یکی از بسیاری از بازی‌هایی است که با NFTها به صورت جزئی تامین می‌شود(اعتبار تصویر: Moo Monster)

تامین مالی جمعی چیز جدیدی نیست. Kickstarter مدتی است که به طرفداران فرصتی برای کمک به راه‌اندازی بازی‌ها ارائه می‌دهد، اما جوایز اغلب نام شما در بازی و فرصتی برای اولین بازی است. 

پلتفرم NFT GameStarter به توسعه دهندگان مستقل امکان می دهد تا با ارائه اقلام پیش فروش درون بازی به عنوان NFT، بودجه بازی های خود را تامین کنند. این بدان معناست که گیمرها می توانند یک بازی مستقل را انتخاب کنند، به بودجه آن کمک کنند و مالکیت بخشی از بازی را در اختیار بگیرند.

علاوه بر این، GameStarter دارای یک بازار روی پلتفرم و توکن ($GAME) برای مبادله NFT های موجود در بازی پس از عرضه عنوان است. مسیر ارائه شده توسط GameStarter به این معنی است که می توان قبل از انتشار بازی یک جامعه ایجاد کرد و به توسعه دهندگان زمان می دهد تا خلاق باشند. 

این تنها یک مثال است، اما GameStarter به آینده ای اشاره می کند که در آن بازیکنان می توانند سرمایه گذار شوند و بخشی از یک بازی را به عنوان NFT داشته باشند. مانند بسیاری از دنیای جدید NFT ها، برای اینکه واقعاً این کار انجام شود، به عشق UX و همچنین شفافیت در مورد خطرات نیاز است. اما NFT ها می توانند لایه کاملا جدیدی از تامین مالی جمعی را برای بازی های ویدیویی معرفی کنند.

09. طرفداران جوایز بیشتری دریافت خواهند کرد

60c387a5eda4d0bd0c165134dc66a21a8bb76155 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

G2 Esports ارتش سامورایی را برای پاداش دادن به طرفداران ایجاد کرده است(اعتبار تصویر: G2 Sports)

بازی‌ها فقط مربوط به چیزی نیست که بازی می‌کنید، بلکه بازیکنانی که دنبال می‌کنید. ستاره‌های ورزش‌های الکترونیکی که سرفصل‌ها را می‌سازند و توسعه‌دهندگانی که بازی‌ها را ممکن می‌کنند. NFT ها در بازی ها می توانند به عنوان دروازه ای عمل کنند تا بازیکنان را به افراد و تیم های پشت سر بزرگترین بازی ها نزدیک تر کند. 

خرید NFT یک بازی می تواند به عنوان نشانه ای برای دسترسی به رویدادهای انحصاری درون بازی استفاده شود. G2 Esports، یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های ورزش‌های الکترونیکی، Samurai Army را راه‌اندازی کرده است ، مجموعه‌ای از NFT‌هایی که به‌طور تصادفی تولید می‌شوند و به‌عنوان بلیت یک باشگاه اجتماعی عمل می‌کنند و امتیازات متمرکز بر بازی و سرگرمی را ارائه می‌دهند.

NFTهایی که در این روش استفاده می‌شوند، ناشران بازی را قادر می‌سازند تا با نوسانات NFT‌ها مقابله کنند، زیرا دارندگان ارزش طولانی‌مدت به دست می‌آورند – نگه داشتن NFT مانند ارتش سامورایی، صرف‌نظر از افزایش یا کاهش ارزش پولی، همیشه به شما پاداش‌ها و دسترسی منحصربه‌فرد را ارائه می‌دهد.

10. بازی های تناسب اندام دوباره اختراع خواهند شد

22f2fa9c54779373b6e659b6e1f1cd06f35a0d95 1762 - 10 بازیNFT که باید بدانید | اولین بازار NFT ایران

StepN یک بازی NFT Move-to-Earn در بلاک چین Solana بدون کربن است.(اعتبار تصویر: StepN)

نینتندو بازی‌های تناسب اندام را با Ring Fit در دسترس قرار داد، و شما در مورد آن در بهترین ویژگی لوازم جانبی Nintendo Switch ما می‌خوانید. حالا تصور کنید می توانید از NFT ها در حالی که عرق می کنید درآمد کسب کنید. این ایده پشت بازی های Move-to-Earn است. یکی از اولین‌ها StepN است که به بازیکنان با نشان‌های NFT در حین رسیدن به اهدافشان پاداش می‌دهد – مانند Couch تا 5K با جوایز نقدی.

StepN روی بلاک‌چین Solana بدون کربن اجرا می‌شود که نشان می‌دهد توسعه‌دهندگان چگونه تأثیر گسترده‌تر بازی‌های خود را در نظر می‌گیرند. به همین ترتیب، Genopets ، یک بازی AR موبایلی مانند Pokémon Go، بازی‌سازی رایگان را به بازیکنان جدید ارائه می‌کند. معمولاً NFTها هزینه گاز برای ضرب (ایجاد) هزینه دارند و این می تواند گران باشد.

بازی های سازگار با محیط زیست در دسترس با یک ضربه سلامتی؟ این دو بازی Move-to-Earn به آینده ای مثبت برای NFT ها و بازی ها اشاره می کنند. 

  بازی NFT چیست؟

توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFT، گواهی‌های مالکیت یک کالای دیجیتالی هستند که در تعداد محدود ساخته شده‌اند. برای بازی‌ها این می‌تواند آیتم‌های درون بازی، کلکسیون‌ها و آواتارها باشد.

چه بازی هایی از NFT استفاده می کنند؟

در اینجا 7 مورد از بزرگترین و جالب ترین بازی های NFT وجود دارد.

01. Axie Infinity، یکی از محبوب ترین بازی های NFT است. این یک بازی Play-to-Earn است که کمی شبیه به پوکمون است.

02. Splinterlands، یک بازی تجارت کارتی که از ارز دیجیتال کم کربن Wax استفاده می کند.

03. Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint، این بازی یک بازی Triple-A است که از بلاک چین کوارتز خود یوبی سافت استفاده می کند که میزبان رقم های NFT است و بر روی بلاک چین کم کربن Tezos ساخته شده است.

04. Alien Worlds، این یک بازی متاورس اجتماعی است که در آن می توانید یک جهان کامل بسازید.

05. Farmer’s World، یک NFT که به خود می بالد که اولین بازی NFT کشاورزی است. یک امپراتوری کشاورزی در یک اکوسیستم واقع گرایانه بسازید.

06. Upland یک بازی معاملاتی دارایی است که از آدرس های دنیای واقعی استفاده می کند. خرید، فروش، و تجارت دارایی مجازی مجموعه در فضاهای دنیای واقعی – این “متافور زمین” است.

07. Crazy Defense Horses یک بازی دفاعی برج است که سبک های بازی Free-to-Play و Free-to-Earn را با هم ترکیب می کند.

منبع : بازارNFT ایران  

نیما ثانی سوال ویرایش شده فوریه 14, 2022
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1276 times
  • پاسخ ها0 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات