متا “skin” و حسگرهای ربات را می سازد تا حس جدیدی به متاورس بدهد

0

متا “پوست” و حسگرهای ربات را می سازد تا حس جدیدی به متاورس بدهد

meta 718x523 - متا "skin" و حسگرهای ربات را می سازد تا حس جدیدی به متاورس بدهد

حسگرهای رقمی نصب شده روی رباتی که با دست دستکاری تیله های شیشه ای را انجام می دهد. تصویر: متا

مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا، ReSkin و Digit را معرفی کرد، دو محصولی که می‌توانند به هوش مصنوعی کمک کنند تا چگونه «احساس» را یاد بگیرد.

اعلان متا هفته گذشته تماماً در مورد تصاویر بود – دنیای مجازی جدیدی به نام متاورس که در آن افراد می‌توانستند از طریق عینک هوشمند جابجا شوند. اکنون، شرکتی که قبلاً با نام فیس‌بوک شناخته می‌شد، به دنبال راه‌های جدیدی برای ایجاد حس لمس در متاورس است.

مدیر عامل شرکت مارک زاکربرگ دیروز (1 نوامبر) در یک پست فیس بوک اعلام کرد که هوش مصنوعی متا، تیم تحقیقاتی دنیای جدید، در جنبه لمسی چیزها با یک ماده و حسگر جدید پیشرفت کرده است که می تواند نحوه احساس انسان به اشیاء را بهبود بخشد. متاورس

او در این پست نوشت: «ما یک حسگر لمسی با وضوح بالا طراحی کردیم و با کارنگی ملون برای ایجاد یک پوسته نازک روبات کار کردیم. این ما را یک گام به اشیاء مجازی واقعی و تعاملات فیزیکی در فراجهان نزدیک‌تر می‌کند.»

ReSkin

پوست نازک ربات که ReSkin نام دارد، از یادگیری ماشینی و حس مغناطیسی برای احساس کردن اشیایی استفاده می کند که با آنها در تماس است، به گونه ای که شبیه نحوه تعامل انسان با اشیا است. این ماده با ضخامت 3 میلی متر با همکاری محققان دانشگاه کارنگی ملون ساخته شده است.

این شرکت در یک پست وبلاگ نوشت: “ReSkin راه حلی ارزان، همه کاره، بادوام و قابل تعویض برای استفاده طولانی مدت ارائه می دهد .” از یک الگوریتم یادگیری خود نظارت برای کمک به کالیبراسیون خودکار حسگر استفاده می‌کند و آن را قابل تعمیم می‌کند و می‌تواند داده‌ها را بین سنسورها و سیستم‌ها به اشتراک بگذارد.»

نشان داده شد که این فناوری قادر است ربات‌ها را برای انجام اقدامات پیچیده مانند باز کردن قفل در با کلید یا گرفتن اشیاء ظریف مانند توت‌ها و انگورها با نیروی مناسب آموزش دهد، همانطور که این شرکت در فایل‌های GIF در پست وبلاگ خود نشان داد.

حسگر لمسی قوی یک گلوگاه مهم در رباتیک است. لرل پینتو، استادیار علوم کامپیوتر در دانشگاه نیویورک، گفت: حسگرهای فعلی یا خیلی گران هستند، وضوح ضعیفی ارائه می دهند، یا به سادگی برای روبات های سفارشی بسیار ناکارآمد هستند.

ReSkin این پتانسیل را دارد که بر چندین مورد از این مشکلات غلبه کند. سبک وزن و ضریب فرم کوچک آن، آن را با گیره‌های دلخواه سازگار می‌سازد، و من برای بررسی بیشتر کاربردهای این حسگر در روبات‌های آزمایشگاه ما هیجان‌زده هستم.

رقمی

فناوری دیگر، یک حسگر لمسی با وضوح بالا به نام Digit، تکمیل کننده پیشرفت های انجام شده در پوست ربات است و هدف آن این است که ربات ها را در تعامل بهتر با اشیاء در دنیای واقعی بسازد. این حسگر به محققان کمک می کند تا با جمع آوری و فعال کردن پردازش داده ها، هوش مصنوعی را برای «احساس» آموزش دهند.

این شرکت گفت که Digit می‌تواند مجموعه‌های داده غنی را با استفاده از سخت‌افزاری که ساخت آسان، فشرده و نسبتا کم هزینه است، جمع‌آوری کند. آن نوشت: «تولید دیجیت به طور قابل توجهی ارزان‌تر است و صدها هزار نقطه تماس دیگر را فراهم می‌کند، که آن را برای تیم‌های تحقیقاتی در سراسر جهان مفیدتر و در دسترس‌تر می‌کند .»

Digit توسط Meta AI در مشارکت با GelSight ایجاد شد ، یک شرکت MIT که در فناوری حسگر لامسه تخصص دارد و اکنون این محصول را به صورت تجاری در دسترس محققان قرار می دهد تا مطالعه کنند.

متا امیدوار است که این پیشرفت‌ها در حسگر لمسی بتواند امکانات واقعیت مجازی و واقعیت مجازی را باز کند، که تجربه کاربر در متاورس را افزایش می‌دهد. همچنین گفت که فناوری جدید می تواند منجر به نوآوری در رباتیک صنعتی، پزشکی و کشاورزی شود.

این شرکت گفت: «پیشرفت‌ها در حسگر لمسی می‌تواند به ما در پیشرفت هوش مصنوعی کمک کند و محققان را قادر می‌سازد تا روبات‌هایی با عملکردها و قابلیت‌های پیشرفته بسازند. ما در حال کار به سمت آینده ای هستیم که در آن هر ربات ممکن است مجهز به قابلیت های حسگر لمسی باشد.

ورود و ثبت نام در متاورس آپلند و دریافت 4500 UPX .

منبع : siliconrepublic

حسین قدیری سوال پرسید دسامبر 22, 2021
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1269 times
  • پاسخ ها0 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

منقضی شدن سم بتانال 1 پاسخ | 0 آرا
ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات