قبل از خرید پرنده در نظر بگیرید: زمان، هزینه و نگهداری

0

قبل از خرید پرنده در نظر بگیرید: زمان، هزینه و نگهداری

3f48378a3afaf924e4109c0f14b7a6bed422c67f 227 - قبل از خرید پرنده در نظر بگیرید: زمان، هزینه و نگهداری

پرندگان می‌توانند حیوان خانگی بسیار خوبی باشند. پرنده‌ها را می‌توان سال‌ها نزد خود نگه داشت و از وجود آنها لذت برد. با این حال کسی که می‌خواهد پرنده‌ای برای خود انتخاب کند باید مثل صاحبان سگ و گربه مسئولیت‌هایی را بپذیرد. قبل از اینکه اقدام به خرید پرنده کنید، به خوبی در مورد گونه مناسب برای نگهداری تحقیق کنید. ابتدا لیستی از علت اینکه می‌خواهد یک پرنده خانگی داشته باشید و رفتارهایی از پرنده که برای شما مهم است تهیه کنید.

گونه‌ها را با هم مقایسه کنید تا پرنده‌ای با ویژگی‌هایی که لیست کرده‌اید پیدا کنید. باید قبل از خرید پرنده از خودتان  یکسری سؤال‌هایی بپرسید که به شرح زیر می‌باشد.

چرا می‌خواهید پرنده داشته باشید؟ قصد دارید برای فرزند خود حیوان خانگی داشته باشید و یا می‌خواهید همراه و دوستی برای خود و یا سایر پرنده هایی که در خانه دارید، داشته باشید؟

کودکان شما چندساله هستند؟ اگر فرزندان شما خردسال و یا نوجوان هستند، به هنگام مدرسه رفتن چه کسی از پرنده نگهداری خواهد کرد؟

کجا می‌خواهید پرنده را نگه داری کنید؟ داخل منزل و یا بیرون از منزل؟

آیا می‌خواهید به پرنده صحبت کردن بیاموزید؟ چه میزان سر و صدا برای شما و همسایه‌های شما قابل تحمل است؟ برخی گونه‌ها ذاتاً آرام هستند و برخی بسیار پر سروصدا هستند.

چقدر می‌خواهید با پرنده وقت بگذرانید؟ نیم ساعت فقط برای برطرف کردن نیازهای روزانه پرنده (غذا دادن و تمیز کردن قفس) لازم است. چه مدت زمانی را برای بازی کردن و تربیت پرنده خواهید گذراند؟ پاسخ به این سؤال بسیار مهم است.

قصد دارید تا چه مدت پرنده را نزد خود داشته باشید؟ فنچ‌ها معمولاً نزدیک به ۴ سال، غازها ۹ سال، طوطی کاکل سفید ۴۰ سال و کاسکو و طوطی آمازون تا ۵۰ سال و حتی بیشتر زندگی می‌کنند. قبل از انتخاب مطمئن شوید که برای کل طول مدت زندگی پرنده برنامه ریزی کرده‌اید.

تا چه میزان حاضرید برای هزینه‌های پیش رو مثل هزینه خرید پرنده و تجهیزات نگهداری پول صرف کنید؟ رنج هزینه خرید پرنده بسیار گسترده است.

باید از خودتان بپرسید که آیا از عهده هزینه‌های خوراک و وسایل بازی و مراجعات دامپزشکی برمی‌آیید؟

وقتی مسافرت می‌روید چه کسی از پرنده شما مراقبت خواهد کرد؟ برخی از پرنده‌ها با وسایل نقلیه راحت کنار می‌آیند و می‌توانید با خودتان ببرید ولی برخی نیز بهتر است که در خانه بمانند و کسی به آنها رسیدگی کند.

از کجا می‌خواهید پرنده بخرید؟ از پرورش دهنده یا از فروشگاه‌های حیوانات خانگی و یا از کسی که دیگر پرنده خود را نمی‌خواهد و یا نمی‌تواند نگهداری کند؟

چه تعداد پرنده می‌خواهید داشته باشید؟ برخی از پرندگان می‌تواند تنها در کنار انسان‌ها زندگی کنند و فقط به توجه انسان نیاز دارند ولی برخی نیز  در کنار پرنده‌های هم نوع خودشان شادتر زندگی می‌کنند.

سلامت پرنده بسیار مهم است. چون می‌توانند بیماری را به پرنده‌های خانه و حتی به انسان منتقل کنند. باید بدانید که یک پرنده سالم چه علائمی دارد و چه رفتارهایی از خود نشان می‌دهد. قبل از اینکه پرنده خریداری‌شده به خانه ببرید، آن را نزد یک دامپزشک ببرید تا از نظر سلامت و عدم بیماری چک شود.

اگر به جنس خاصی از پرنده تمایل دارید باید بدانید که تعین جنسیت برخی گونه‌ها بسیار مشکل است. اگر قصد پرورش پرنده‌ای را دارید تعیین جنسیت آن مشکل است تست DNA برای تعیین جنسیت را در بیمارستان‌های دامپزشکی انجام دهید.

این‌ها سؤالات ابتدایی هستند که شما باید به آنها توجه کنید. پرنده‌ها حیوانات بسیار باهوش، سرگرم کننده هستند و سزاوار داشتن زندگی خوب و سالم و طولانی و پرنشاط هستند. اگر فکر می‌کنید که پرنده‌ای مناسب سبک زندگی شما است از داشتن آن در کنار خود لذت ببرید.

منبع petpezeshk.com

https://animal.irpsc.com

saeed.zajkani سوال ویرایش شده اکتبر 6, 2021
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1067 times
  • پاسخ ها0 پاسخ ها
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات