شرکت پابجی وارد متاورس و تکنولوژی NFT می‌شود

1

اخبار متا / شرکت اهل کره‌ی جنوبی کرافتون (KRAFTON) که آن را به خاطر آثاری همچون PUBG: Battlegrounds و TERA می‌شناسیم، علاقه و قصد خود را برای ایجاد یک پلتفرم متاورس ‌ان‌افت‌تی (NFT) ابراز کرد.

این شرکت برنامه دارد تا به همراه NAVER Z – اپراتور هدایت‌کننده‌ی پلتفرم متاورس آسیایی ZEPETO – که گفته می‌شود توانسته بیش از ۲۹۰ میلیون مخاطب را در سراسر جهان جذب کند، برای ساخت پلتفرم متاورس خود همکاری کند.

ZEPTO یک جهان مجازی است که به کاربران اجازه می‌دهد از طریق آواتارهای سه‌بعدی خود با استفاده از فناوری واقعیت افزوده با یکدیگر تعامل داشته باشند.

کرافتون قصد دارد با استفاده از موتور بازی‌سازی آنریل انجین شرکت اپیک گیمز، یک ابزار مبتنی بر محتوای تولیدی کاربران و یک دنیای مجازی با کیفیت بالا خلق کند.

این در حالی است که NAVER Z خدمات مربوط به متاورس به‌علاوه خدمات جامعه‌ی مخاطبان و دیگر خدمات اجتماعی را مدیریت خواهد کرد.

pubg x krafton 1024x576 - شرکت پابجی وارد متاورس و تکنولوژی NFT می‌شود
شرکت پابجی وارد متاورس و تکنولوژی NFT می‌شود

هیونگ‌چول پارک (HyungChul Park)، سرپرست تیم وب ۳.۰ شرکت کرافتون در بیانیه‌ی خود گفت: «این همکاری بین KRAFTON و NAVER Z با تخصص منحصر‌به‌فرد هر شرکت و تمرکز جهانی مشترک آن‌ها تقویت می‌شود زیرا آن‌ها به آینده‌ای می‌نگرند که توسط ان‌اف‌تی‌ها و متاورس‌ها هدایت می‌شود.»

او در ادامه بیان کرد: «با ترکیب فناوری‌های موجود KRAFTON و تحقیقات درباره‌ی چگونگی ساخت اکوسیستم‌های مقیاس‌پذیر مبتنی بر خلق در وب ۳ با کمک تجربه و توانایی‌های NAVER Z و ZEPETO، ما مطمئن هستیم که می‌توانیم یک متاورس باز مبتنی بر محتوای تولیدی کاربران با کیفیت بالا بسازیم که از سایر خدمات متمایز است و از طریق فناوری‌های NFT به اقتصاد خالقان در سراسر جهان جان می‌بخشد.»

در حالی که هیچ تعریف پذیرفته‌شده‌ای به‌صورت جهانی وجود ندارد، متاورس شبکه‌ای از فضاهای مجازی سه‌بعدی است که در آن کاربران می‌توانند با یکدیگر معاشرت، بازی و کار کنند و برخی هم آن را به‌عنوان جانشین اینترنت موبایل تصور می‌کنند.

بسیاری از شرکت‌های بازی‌سازی همچون یوبی‌سافت و کونامی از قبل شروع به فروش اقلام دیجیتالی به‌عنوان NFT کرده‌اند، در حالی که برخی دیگر مانند اسکوئر انیکس و الکترونیک آرتز نسبت به این فناوری ابراز علاقه کرده‌اند.

با این حال، تا به این لحظه واکنش بسیاری از مخاطبان به این موضوع منفی بوده و با اقدام این شرکت برای ورود به این فناوری و بازار آن‌ها مخالفت‌های فراوانی داشته‌اند. حتی گزارش‌هایی منتشر شده است که بخشی زیادی از کارمندان یوبی‌سافت به سیاست‌های این شرکت پیرو ان‌اف‌تی مخالف بوده‌اند.

این واکنش‌های مخفی باعث شده برخی از استودیوها و شرکت‌ها از اقدام‌های اولیه خود دست بکشند. برای مثال، استودیو تیم‌۱۷ (Team17) هفته‌ی پیش پس از انتقادات فراوانش از تصمیم خود عقب‌نشینی کرد. با این حال، شرکت‌های بزرگ‌تر مثل یوبی‌سافت علی‌رغم اینکه تاکنون بازخورد خوبی در این زمینه دریافت نکرده‌اند اما همچنان روی تصمیم خود پافشاری می‌کنند.

اخبار متا | اخبار متاورس به همراه ارزهای NFT در دنیای مجازی

حسین قدیری سوال پاسخ داده شده فوریه 19, 2022
گذاشتن نظر
0

محتوای بسیار ارزشمندی است مطالعه کنید .

حسین قدیری سوال پاسخ داده شده فوریه 19, 2022
گذاشتن نظر
پاسخ خود را بنویسید .
  • فعال
  • بازدیدها1049 times
  • پاسخ ها1 پاسخ
ورود به متاورس | متاورس ایرانی
ورود به متاورس ایران یا همان متاورس ملی

علامت ذره بین Tutorials سمت راست به رنگ قرمز به شما کمک خواهد کرد .

جدید ترین سوالات پرسیده شده

منقضی شدن سم بتانال 1 پاسخ | 0 آرا
ایا ایدز گزفتم؟ 0 پاسخ ها | 0 آرا
انتخاب ورزش رزمی 0 پاسخ ها | 1 رای
وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی نماد اعتماد الکترونیک اسناد و املاک کشور مرکز آموزش ویدیویی انجمن حم فروشگاه ملی تولید کنندگان مدیریت بر مدیران حم سامانه حیوانات رسانه ملی اخبار متا دانشگاه متاورس استخدام | دانش فروشگاه حم تبلیغات ملی بازار NFT متاورس رنگ نقشه ملی سه بعدی متا املاک و مستغلات